Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A to si kde kúpil?

Na tie bájky že FMJ derie hlaveň viac sa v kľude vykašli, hlaveň budeš meniť najskôr po desiatkach tisíc.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Janciak napísal:Streli si nelejem do tychto zalezitosti sa este nemiesam aj ked ako chudobny student pokukujem po dakej masine na prebijanie lebo v skole dako neplatia a strelivo je drahe :D
Naboje som kupil funguju dobre az na ten bordel v hlavni ale tak este ich mam tak na dva dni na strelnici tak tie dve cistenia dako prezijem :) dade som pocul ze olovo menej derie hlaven aspon tak si to mozem obhajit ci ? :D
Pb v pravej svojej podstate( v správnom pomere ) derie menej hlaveň ale keď má v zliatine Pb prebytok antimónu tak už začne pôsobiť ako celkom slušné abrazívum na steny laufu.
Inak hentie strely nemôžu ani presne doletieť do terča(veď sú ošúpané už v hlavni :lol: ) :roll: O tom, že si tým zbytočne namáhaš uzamykacie rebrá na otlačenie ani asi nemá moc význam písať.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa shot »

Hlavne to chce väčšiu guľu. :)
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Nikomu nic nevnucujem, toto je moja vlastna skusenost, nech si z toho kazdy odnesie, co chce:
P1, seria H, vystrelenych cca 650 fabrickych nabojov. Vyborny uchop, esteticky zbran na 1-.
Zial, na kazdy zasobnik aspon 1 zasek nabojnice v okne a tiez vratna pruzina extremne tvrda, zborka takmer nemozna. V ramci reklamacie bola vymenena pruzina za maksiu + zrejme riesili aj to sekanie nabojnic.
Zaseky ale pokracovali aj potom, kazdy 3, 4 vystrel. Odstiepeny kus niecoho pri vyhadzovacom okne zaveru.
Dalsia reklamacia, zaver vymeneny, ale sekanie neprestalo.
Tak som sa s nou s velkou cenovou stratou rozlucil a sla z domu.
majan0
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa majan0 »

To som prekvapený... Ja som majitelom P1 a som nadmieru spokojný, vystrielané niečo okolo 1000, zo začiatku to chcelo trošku viac oleja, teraz už len nežne,záseky nabojníc sa stali aj mne, ale len vďaka tomu ze kamarát priniesol na strelnicu strelivo nemenovaného sk výrobcu , udajne vyrobené v macedónsku,kazdý tretí bol zaseknutý v okne,z 50ks aj 15, pred tým som strielal sb 124g, bez jedinej chyby,vrátil som sa k sb, od vtedy min 400 bez problému..
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

holt potvrdzuje to to, co sa o GP zial uz dlho tvrdi - co zbran, to original...fandim im za to, co dokazali v tychto podmienkach a ze je to slovensky vyrobca, ale do loterie by som s niecim, co moze zachranit zivot, urcite nesiel
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ja nie som strojar, na tuning si netrufam a mam aj ine zaluby, ako sa hrat so zbranou. Zbran mam primarne na obranu, preto dovera je pre mna to najdolezitejsie.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Treba rozlisovat problem streliva a problem zbrane. Na priklade .22LR bolo dobre vidiet (K22), co je malo vykonne a (ne)kvalitne dymiace 8) strelivo a tam bol velky rozdiel v spolahlivosti cajov SB (vratane high velocity) alebo CCI Minimag, raptor nehovoriac. Ale aj pri CCI sa stalo 1:400, ze strelivo s okrajovym zapalom nie je tak spolahlive ako strelivo so stredovym.. Pri 9mm Luger som nikdy problem nemal, ani pri sypancoch ZVS a SB pri modeloch K100 a P1. Geco a Fiocchi samozrejme rovnako bezproblemove, menej bordelu a znecistenia a mozno lepsia presnost.
Kritika na kusovu variabilitu GP vsak bude trochu namieste. Priamo v Lupci som si vyberal z troch K100, K100 Target a K100 X-Trim. Na tamojsej skusobnej "strelnici" som na 6m zistil ze K100 mi uplne nesedla aj vdaka fix mieridlam a surovsej spusti, K100 Target mi sedela dobre od pociatku. Myslel som si ze K100 X-Trim bude na vybornu, sexi zbran, len trochu draha, chcem ju, zatnem zuby a zaplatim ju. :idea: Lenze ta strielala na 6m! uplne zle, viac ako 10cm rozptyl v mojich rukach. Predavacovi to nedalo a skusil ju tiez, ale s podobne zufalym vysledkom. So slovami, s touto bude asi "nejaky" problem sme ju odlozili bokom. :| Nastrelne terce od vyroby mali vsetky tri bezproblemove. :twisted: Takze GP ano, ale doporucujem, ak je to mozne otestovat pred kupou, idealne v Lupci z viacerych kusov. Ak to nie je mozne a nieco nieje v poriadku, eliminovat individualnu strelecku chybu, otestovat inym strelcom a nakoniec reklamovat v GP. Chapem ze to je neprijemne, cestovat, dovolenka.. Ak nie je smola na vadny kus, je to slusna zbran. Zatial vypraskanych 3.000 ran na K22 a 3.000 na K100 a ziadny problem, cistenie nie po kazdej 100ke, vzdy po cca 500 ranach.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Kamarat strielal Limity z mojej P1... co strela to zavada.
Moje prebijance alebo S&B uz ani neratam kolko tisic som dal bez zavady :)
Triarius napísal:le do loterie by som s niecim, co moze zachranit zivot, urcite nesiel
Preto treba kazdu zbran skusat a hlavne so strelivom ktore chces nosit. Sekaju aj ine znacky.
Peter_63
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Peter_63 »

Ja som v tejto - ako niektorí píšu - "lotérii" asi vyhral. Dúfam, že to tak bude aj pokračovať. Moje skúsenosti:

STRIBOG RSR9A2 hlaveň cca 13": vystrelených cca 1000 nábojov (továrenské Fiocchi 115 grs, Geco 124 grs, prebíjané Ares 125, 130, 150) na rôznych strelniciach v rôznych podmienkach, celkom závady 4-x "zakusnutie" vyhadzovanej nábojnice pri Aresoch pri streľbe v ľahu a zbraň opretá o zem s 30-ranovým zásobníkom...

P1: vystrelených cca 1100 nábojov (prevažne továrenské Fiocchi 115 grs, S&B 115, niečo aj prebíjané Ares 125, 150), celkom závady 9-x nepodanie pri Aresoch, zaseknutie plastu strely na nábehovom kuželi zo všetkých troch zásobníkov, ktoré mám (priznám sa, že z toho 6-x to bolo zo zbrane tri dni nevyčistenej po predchádzajúcej návšteve streľnice)...

K22 X-TRIM: vystrelených cca 900 nábojov (Blazer, Lapua, S&B), závady Blazer 2 náboje vystrelili na druhý raz 1 náboj až na tretí raz (vždy s pootočením) 1 náboj vôbec, S&B pre informáciu to bola stará zásoba 400 ks CLUB z roku 1991, zlyhali z nich 3 náboje a 7-x neobtiahlo záver, ale dymilo sa pri streľbe riadne (pravdepodobne z tej starej konzervácie streliva)...

Z mojej strany zatiaľ spokojnosť, aj keď sú to podľa počtu výstrelov ešte celkom nové zbrane :-)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to Zlomizub, ten nezmysel so skusanim nemozes mysliet vazne, ja kupujem hotovy produkt, ktory mi bude slapat s kazdym standartnym strelivom (nie prebijance), ktore splna pozadovane normy a nie hracku, ktorej musim najst vhodne strelivo...
alebo inac:
kupil som HK - neskusal som, slape - a nie len ja
kupil som Glock - neskusal som, slape - a nie len ja
kupil som HS - neskusal som, slape - a nie len ja
kupil som GP - skusal som, neslapala, az po "servise" zhruba slape - a nie len ja
majan0
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa majan0 »

Som sa ponaučil, a ano u mna to nebola chyba zbrane ale streliva, odkedy strielam S&B ani jedna porucha, a to ich už zožral nejakú 1000, takže gp ma u mňa plnú dôveru.....
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nevravim ze mas tolerovat nefunkcnu zbran, ale ze netreba slepo doverovat znacke, len preto ze XYZ predsa musi fungovat ... nemusi :)
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 6 years 7 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

U mna najskor Q100 neodpalovala naboje. Teraz sekne na pol ceste medzi zasobnikom a komorou. Ale ma malo nastrielame, mozno 1000 az 1500. Ale zadrzka minimalne kedna z 50 az 100. Naboje fabricke a asi 200 Ares. Vudy to iste. Len uz prestala neodpalovat naboje a je ina porucha na svete. Kdezto Glock za cca 2000 ran bez jedinej zadrzky. HK mam nove, vystrelenych ledva 500 ran. Ale zadrzka ani jedna. Glock a HK tak isto strielane SB, Geco, Fiochy a Ares...

Co sa tyka nosenia tej zbrane, tak radsej motyka, mojej Q100 nezverim zivot do ruky...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peter_63 napísal:Ja som v tejto - ako niektorí píšu - "lotérii" asi vyhral. Dúfam, že to tak bude aj pokračovať. Moje skúsenosti:
STRIBOG RSR9A2 ... vystrelených cca 1000 nábojov ... celkom závady 4-x
P1: vystrelených cca 1100 nábojov ... celkom závady 9-x
Sú to samozrejme tvoje zbrane, hodnotenie je len na tebe.
Ale 13 závad na 2100 rán, to mi ako výhra v lotérii rozhodne nepríde.


Btw. 3 dni nečistená služobná zbraň nemôže mať predsa problémy so spoľahlivosťou. Vyladený športový špeciál možno, ale služobná?
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"