GP nosenie s nabojom v komore

stefan
prispievateľ
Príspevky: 100
Registered for: 11 years 8 months

GP nosenie s nabojom v komore

Príspevok od používateľa stefan »

Chalani hladal som v GP vlakne, nenasiel som. Prosim vas, stal som sa majitelom P1 Mk7 a nosenie naboja v komore, s technickeho hladiska, moze dojst vystrelu? Myslim nieco ako pri tej skvelej CZ 82, pad na bobry chvost = vystrel. Dakujem za odpovede.
PS1: Dakujem PyroSoulovi ze mi predal skvelu zbran.
PS2: Dakujem Jarovi Kuracinovi ze vymyslel taku skvelu zbran.
Stevo
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nemoze.
Mas bezpecnostny ozub a este dalsiu poistku udernika.
05milos
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa 05milos »

Kúpil som plynovku G9A čo ma zaskočilo je že bicí kohút nemá polohu bezpečnostný ozub je to zámerné alebo je to výrobná anomália ????
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Pokial dobre vidim

http://grandpower.eu/kategoria-31-menu- ... e-drawings

alebo tu na priamej linke

http://grandpower.eu/download.php?files ... c8_139.pdf

(vsetky bezne modely K100 - teda neviem ako sportove - maju spustovu poistku udernika, urcite 9 mm Luger, a bolo to tak od zaciatku, od prveho modelu, ktory este nemal ziadne oznacenie Mk.)

Je tam spustova poistka udernika (13) s dierou pre zapalnik (14) a poistka dovoli prejst zapalniku napriec len vtedy, ked je stlacena spust.

mozes to vyskusat pri rozborke.

Stlac 14 a budes vidiet, ze 14 neprejde von cez dieru v zavere (vzadu za predpokladanym dnom nabojnice - naboja) az kym nestlacis 13.
05milos
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa 05milos »

Máš pravdu ale tento model Grand Poweru nemá blokovaný úderník a preto mi vyslovene chýba bezpečnostný ozub na bicom kohúte , teraz to nemôžem reklamovat cestujem zajtra do zahraničia a vrátim sa v júli tak zisťujem či vlastne mám šancu na reklamáciu .
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

klasicka G9 ma normalny bezpecnostny ozub ako K100
eager_wozniak

Príspevok od používateľa eager_wozniak »

Mám ešte zatiaľ K 100. Už 12 rokov. Vždy som mal náboj v komore. Veď K 100 má blokovaný úderník. Alebo ak chcete, úderníkovú poistku.
05milos
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa 05milos »

Teraz som dostal odpoveď z G P tak moja plynová pištoľ G9A nemá polohu poistný ozub nemá ju ani K 102 a K105 je to dané konštrukciou ,,, tak budem musieť priateľke kúpiť inú plynovku na izraelský spôsob som priateľku presviedčal ale je to pre ňu problémové vzhľadom na silnú vratnú pružinu ,, no čo už kúpim jej revolver .
inspiring_noether

Príspevok od používateľa inspiring_noether »

Pre zacinajucich: Ak nosit s nabojom v komore, tak kladivko musi byt vzdy len na bezpecnostnom ozube. NESMIE sa dotykat udernika zozadu. Uz som videl umelca, co si takymto sposobom jemne oznackovaval zapalku s nabojom v komore :roll:
Ak nie je bezpecnostny ozub, nenosit v komore.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A ako si to spravil? Este povedz, ze tlakom na kladivo, ked nebol na bezpecnostnom ozube.... :roll:.

Tu mi tak napada, ci si niekto mysli, ze ked je kladivo vypustene, ze sa zapalnik dotyka zapalky. Nevidim absolutne ziaden problem nosit kohut uplne vypusteny, neviem o ziadnom pripade kde by nastal problem, ze zbran s vypustenym kohutom by vystrelila.
inspiring_noether

Príspevok od používateľa inspiring_noether »

Ak ma pamat neklame, tak na mojej k100 je to tak, ze automaticka poistka udernika blokuje hriadel udernika vsunutim materialu do jeho vyberu. Pokial das naboj do komory, palcom chytis kladivo, stlacis spust do koncovej polohy, pomaly spustis kladivo a az potom uvolnis spust, usernik zostane oprety o nabojnicu, a ak pistol nedajboze spadne na zem na kladivo, tak vystreli. Zarucis sa, ze to zaciatocnik takto neurobi, a spust pusti skor, ako kladivo zatlaci udernik do polohy, kde ho uz automaticka poistka nezablokuje?
05milos
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa 05milos »

Kotleba 3 čo si videl to si videl ..... hej viem :shock:
inspiring_noether

Príspevok od používateľa inspiring_noether »

Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Kotleba3 napísal:usernik zostane oprety o nabojnicu
to ta pruzinka na uderniku je tak zle na tom? :)
inspiring_noether

Príspevok od používateľa inspiring_noether »

:lol: no si ma dostal teraz :mrgreen: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"