Grand Power P40 L

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Bavíme sa o najvyššom výkone z krátkej zbrane? Nie o presnosti. Max komorové a ustove tlaky sú dane., hmotnosť strely tiež záleží už len na rýchlosti.

gewehr to čo popisuješ je problém rýchleho prachu, raz dva dosiahneš max komorové tlaky a koniec vyššie to nejde .Jediná cesta je pomalší prach ten nedosiahne max komorové tlaky ale potrebuješ dlhšiu hlaveň.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

To co popisujem je standardne spravanie vsetkych tovarenskych nabojov urcenych do kratkych palnuch zbrani. Porzi grafy tlakov udavanych vyrobcami. To ze si niekto doma nalaboruje .44rm s "puskovym" prachom do pakovej opakovacky nie je mozne brat ako etalon.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Presne . Mne je to úplne jasne .
Ale náboje čo píše o nich Jano rýchly prach mať nebudú a z krátkej hlavne žiaden výkon nebude, jedine plameňomet.
magical_merkle

Príspevok od používateľa magical_merkle »

jano: Co ta vysla a kde si kupoval?

Dik
eager_wozniak

Príspevok od používateľa eager_wozniak »

Vrajn, ospravedlňujem sa neskorú odpoveď. Bol som preč a tiež som zabudol heslo.
P 40 L som kupoval priamo z výroby. Vtedy mali zľavu. Dal som za ňu 700,- Eur. Pultová cena u predajcov je 800,- Eur. V cene som mal aj cieľnik so svetlovodnými vláknami. Svetlovodná muška je montovaná štandardne. So žltými okuliarmi, veľmi dobrá kombinácia. Svetlovodné mieridlá som namontoval aj na revolver.
Záver:
P 40 L je výborná zbraň. Nepíšem to preto , že je zbraň vyrobená v SR a Ing.Kuracinu osobne poznám. Keby to bol šmejd, tak to určite napíšem.
Presná, kľudná. Vhodná na denné nosenie. Po zábehu. Len tomu, samozrejme treba prispôsobiť odev. Je ale určená pre strelcov s dlhšími prstami. Takže hlavne nie pre ženy. Mne je akurát do ruky. K 100, priznám sa, mi bola trochu malá. Pri natiahnutom kohúte sa mi spúšť opierala až o kĺb medzi prvým a druhým článkom ukazováka. Mal som problém s rozborkou a hlavne zborkou. Bolo mojou grambľavosťou, nie zbraňou. Ďalšia vec. Zatiaľ sa mi nepodarilo napáskovať 14 nábojov. Možno to chce úpravu podávača. Vôbec mi to nevadí. Pri nosení páskujem 10 nábojov. Keď nevyriešim problém prvými piatimi nábojmi, tak sa môžem ísť kĺzať.
Keď porovnám v kal. 10 Auto iné zbrane, myslím pomer cena/vlastnosti. P 40 L, bez váhania odporúčam.

Vrásky na čele mi robí možné obmedzenie zbraní zo strany EÚ. Viete o tom niekto niečo bližšie?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Asi tam davas PPU. Bohuzual toto je problem zasobnika. Ja som to do GP pisal aj som bol reklamovat zasobniky. Na predajni sme do novych napaskovali 14 XTPcok bezproblemov. Pridem domov a zase.... AE, SB tazsie ale das, Hornady idu v pohode. Problem je len s tymi PPUckami. Prebijance tiez dam doplna.

...ale ked poznas majitela osobne mozno by si mu mohol dohovorut ze specifikacia zasobnika nesedi kazdemu strelivu.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

jano napísal:... P 40 L som kupoval priamo z výroby. Vtedy mali zľavu. ...
V GP V podnikovej predajni zvyknu mat aj nejake zlavy pre verejnost ?
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Na stránke legis telum sú zľavy a bola tam aj zľava pre členov pri nákupe priamo v lubci.
eager_wozniak

Príspevok od používateľa eager_wozniak »

Mesi máš pravdu. Hornady idú bez problémov. S&B, PPU....atd., tie robili ťažkosti.
Dostal som odpoveď z Ľupče, treba viac sily. Podávače sú v poriadku. Nevyžadujú žiadnu úpravu. OK, budem skúšať.
K nákupu. Ak je to možné, treba kupovať priamo v Ľupči. Či už zbrane, alebo náhradné diely. A ak treba s niečím poradiť, určite nevie nikto viac ako výrobca.
elegant_allen

Príspevok od používateľa elegant_allen »

Zdravím

Mám jeden dotaz. Jsou venkovní rozměry hlavně do P40 totožné s hlavněmi do P45?

Děkuji za případnou odpověď.
RomanS
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"