CP 22 (Mk12)

Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

CP 22 (Mk12)

Príspevok od používateľa miguelPO »

Dnes som v KE držal v ruke novú CP22 (MK12 za 333e)..... a bolo rozhodnuté. V dohľadnej dobe si pojdem pre NP a jedna z troch kusov na predajni bude moja. Na obrázku až tak pekne nevyzerá, ani sa mi z prvých obrázkov nepáčila. No v skutočnosti je oveľa oveľa krajšia. Najmä záver a hlaveň. Teda všetko kovové na nej sa mi pozdávalo :) Bohužiaľ vraj sa nedajú vymieňať chrbty rukoväte. Mám dlhé prsty. Preto verím že nejaký ten návlek zlepší jej posed v mojej dlhej ruke.
Strieľal z nej už niekto?? Podeľte sa o svoje skúsenosti prosím.
Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa miguelPO »

objednal som si ju v PO. V nadchádzajúcom týždni príde. To nikto z Vás ešte nemá praktické skúsenosti? Ked ju vyskúšam, dám vedieť ako jej to strieľa.
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Zatiaľ vystrelených len 200 rán 2 zadržky tak v pohode...S&B standard necháva záver v zadnej polohe ostatné strelivo ako Blazer,cci mini mag,federal ako kedy asi sú silnejšie a tým pádom záver vratia naspäť do prednej polohy,presnosť je dobrá....
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ak chces pouzivat cajove strelivo, skus polaborovat so strunou, ak mas dvojitu, strunu v strune, jednu "vyplet" a nechaj len jednu.
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Mne to v podstate nevadí...s tým záverom...to je moj prvý postreh...ináč je to šikovná 22 ka...
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

jóój asi som sa zle vyjadril po poslednom náboji ostane záver v zadu pri S&B standard ale pri inom strelive ako kedy....dík za názor...pružina je tam iba jedna ale silnejšia než aká je v k 22 tam sú dve v sebe...ako spomínaš...
Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa miguelPO »

Este som ju na strelnici nemal, ale už sa teším ako malý. Má to dvojitú pružinu - menšia tenšia vložená do väčšej. Priložili aj dve náhradné muchy - malú a strednú. Nakúpil som včeličky rozličných výrobcov, tak som zvedavý ako jej to pôjde.
rsz_img_0177.jpg
rsz_1img_0178.jpg
rsz_img_0180.jpg
rsz_img_0181.jpg
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

IMG_20180130_194903.jpg
Prílohy
Tá moja je tu...
Tá moja je tu...
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Ja mám tu kratšiu verziu inač ta má muchy ma pevno ...možno to boli prvé verzie cp 22 ...neviem ale zatial som spokojný...
mamilittt
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa mamilittt »

aj ja ju budem mat v piatok bez zavytu chlapi ake puzdra na to planujete ?podla vsetkeho by to malo sediet z p11 a aj p1..VNUTORNE......https://www.falcoholsters.com/sk/iwb-pu ... ne-1-433-4 ALEBO VONKAJSIE https://www.falcoholsters.com/sk/nylono ... zdro-5-416
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Ja mám vnútorné dasta a vonkajšie pasuje asi všetko na rám mk12 alebo na P11ku , napr.mám aj k 100 dynamic mk7 a po malej úprave pasuje aj tam...
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Dnes vystrelené ďalších 200 ks 100 blazer , 100 S&B jedna báseň už sa pomaly zabeháva ani jedna zádržka a záver krásne zostáva po vystrelení posledného náboja vzadu...
Jurci
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa Jurci »

Vie niekto kde nájsť schému tejto zbrane? Na stránke GP ju nemajú nikde uvedenú. Ďakujem
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

co sa casti tyka malo by to byt to iste ako K22 len bez moznosti menit chrbty
Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa miguelPO »

Moje skúsenosti: v priebehu dvoch týždňov som s ňou bol 3x na strelnici a vystrieľal približne 700-800 včeličiek. Dve návštevy boli na krytej strelnici. Tam to išlo jedna báseň. Potešilo ma že som vystrieľal všetky zásoby SB Standard ktoré mi ostali ešte po revolveri Holek. Strieľal som:
SB HV HP (olovo) 0,08e/ks
SB Standard 40grn (SV, olovo) 0,07e/ks
Blazer 40grn LRN (HV, olovo) 0,07e/ks
Geco Rifle (olovo) 0,07e/ks
RWS Club (olovo) cenu už nepamatám
Federal Champion 40grn (SV, olovo) 0,07e/ks
Federal Champion 525ValuePack 36grn (HV, poplášťené) 0,067e/ks
CCI MiniMag (poplášťené) 0,105e/ks
Asi päť krát neodpálilo náboj. Na druhý pokus už odpálilo.
Tretia návšteva bola vonku, pekne krásne na snehu a čistom vzduchu. Bolo +1 príp. +2stupne. Prvú hodinu sa strieľalo fajn. Strieľal som mierenku na približne 7m, aj combat. Druhú hodinu začali SB Standardy robit problémy s obťahovaním záveru. Trpezlivosť som stratil v momente, kedy som musel na jeden zásobník 3x ručne obťahovať záver. Všetko ostatné strieľalo fajn. Možno dve neodpálené náboje na prvý pokus. Opakovaný odpal vždy úspešný. Nasadil som CCI minimagi a bolo po problémoch SB Standard.
Záver: som spokojný s pištoľkou. Výber streliva som zúžil na Federal 525 Value Pack. Za 35e (0,067e-ks) bezproblémové strieľanie a navyše popláštená strela nerobí taký bordel na nábežnej hrane do komory ako olovo. Plus pri SB Standard som pri streľbe postrehol vylietajúce kúsky spáleného-či nespáleného strelného prachu na rukách a občas aj na tváry. Toto pri federáloch nehrozí. Toľko nateraz. Už sa neviem dočkať ďalšej spoločnej návštevy strelnice s mojou CP22 (like it) :)
Veľa zdaru!!
Prílohy
IMG_0382.JPG
IMG_0384.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"