Nakup GP kaliber 9mm pomer spolahlivost/presnost

Používateľov profilový obrázok
Lemon1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Registered for: 6 years 8 months

Nakup GP kaliber 9mm pomer spolahlivost/presnost

Príspevok od používateľa Lemon1987 »

Zdravim molodci sice som presiel skoro cele zavady zbrani GP nevyskladal som si mozaiku aku zbran by som mal znamemu odporucit. Nakolko sa zbran bude pouzivat v prostredi s narocnymi poveternostnymi podmienkami a nebude niekedy cas ju precistit po kazdych 200 vystreloch ale napriklad az po 1000 uvazoval som nad kupou K100 MK12 ale po osobnom vyskusani na strelnici kde mi predavajuci naznacil ze s udrzbou ma ta zbran vcelku velke problemy som sa po 150 vystreloch s nabojmi S&B presvedcil ze ma pravdu .Uzaver sa zasekol a nesla prebit asi 10min sa snou mordoval kym to opravil.Moze to zniet nerealisticky ale zhanam nauniverzalnejsiu zbran v kalibri 9mm v pomere presnost/spolahlivost.

P.S ak by bolo na mne osobne by som mu odporucil glock 17 (osobne velmi dobra skusenost) ale on vyslovene chce GP
Naposledy upravil/-a Lemon1987 v 09 Feb 2019, 19:56, upravené celkom 1 krát.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ak chce vyslovene GP, tak je zbytocne nieco radit, nech si kupi GP, ale tym padom nebude mat najuniverzalnejsiu, "bezudrzbovu" a spolahlivu zbran...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vie mi autor tohto vlákna ako moderátorovi vysvetliť, načo zakladal toto vlákno? Môže tu odznieť čosi, čo už neodznelo v iných podobných? A potom, aký má význam hľadať argumenty a presviedčať kamaráta, ktorý je skalopevne presvedčený o kúpe zbrane od GP?
:?: :?: :?:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nechaj tak Jack, ja sa rád pobavím nad hrobom naivného vojína.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Najuniverzálnejšiu.... Už iba také niečo hľadať je hlúposť.
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ahoj molodok. Ako kamos mu kup radsej darcekovy poukaz napriklad na Glock, H&K, Sig a atd. Po vlastnej skusenosti uz vies, ze to asi neni prave orechove.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nech sa zastaví za Jarinom a vyspovedá z túžby... a možno mu on uplácá tú pravú najuniverzálnejšiu bezúdržbovú do hnusného prostredia! Všetko sa dá, ak to zákazník zaplatí!!! :twisted:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ani jedna GP ktorú som mal nemala problem so 150 vystrelmi bez ohľadu na to kedy som ju čistil. Tiež si veľmi neviem predstaviť co podľa tvojich skúsenosti je presnosť zbrane. Myslím že pri streľbe z krátkej zbrane z ruky je oveľa podstatnejsia presnost strelca a to či ti zbraň sadne.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

že sa zasekla po 150 výstreloch :lol:
ja svoju čistím maximálne 2x do roka, vlani som začal prebíjať a Ba9 evidentne viac špiní, teda sám som zvedavý či budem musieť pridať na intenzite, ale zatiaľ 950rán a bez jediného problému...
úplne zbytočné vlákno, ako by ich písal niekto, kto zbraň ani nedržal v ruke, česť výnimkám... podobné je to aj u stribogu... ja nikoho nezastávam, nie som ani akcionárom firmy :wink: , ale mám nejakú osobnú skúsenosť, ktorá je diametrálne odlišná a presvedčil som o tom už nejedného kolegu na strelnici...
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

no vidis a kopec dalsich ma opacnu skusenost, sam som bol svedkom zopar fajne seknutych kacen...holt, zial to svedci o nekonzistentnej kvalite vyroby, ktora kolise od super kusov po smejdy...
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Priklanam sa k tvojmu respektive Vasmu nazoru kus od kusu. Ked bola edicia 15Y tak som kupoval jednu Q100 pre seba a jednu kamosovy na narodky. Moja sekala kym nepresla asi 600 vystrelami, kamosova vobec. Aj sme si ich striedali, aby sa eliminovala chyba medzi zbranov a zemou, ci mnou, ale bolo to to iste. Potom zazracne uz funguje. Ale mam z nej vystrelenych max 1200 nabojov a vsetky zbrane cistim po strelbe vzdy. Tych 150 nabojov a potom strsna zadrzka moze byt kludne aj zle cistenie a mazanie zo strany strelnice, tazko povedat, vela ludi pouziva zazracne WD40 ktore je vraj uplne na vsetko :shock:
Pre mna je GP v poho zbran, aspon moja Q100, plni svoj ucel, sportova zbran, pre mna kupovana skrz super cenu a apon ze ako tak podporim pana Kuracinu ktory si vybral nie jednoduchy sposob podnikania.
Ale nech som patriot aky len chcem, po vsetkych clankoch ktore tu su, a mojich skusenosti, by som si vybral naozaj inu zbran, ako by som si ju mal zabehavat, jak moju alebo cakat ze zrovna ja som dostal do ruky tu spravnu bez zavad.

Peace :!:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Triarius napísal:no vidis a kopec dalsich ma opacnu skusenost, sam som bol svedkom zopar fajne seknutych kacen...holt, zial to svedci o nekonzistentnej kvalite vyroby, ktora kolise od super kusov po smejdy...
Nemyslím, že je to na 100% o nekonzistentnej kvalite výroby, aj keď i to je možné. Skôr si myslím, že GPčka potrebujú zabehnúť. Viacerí tu na fóre potvrdili, že problémy sa postupne vytrácali s nabehanými km. Sám to potvrdzujem, od istého momentu bez problémov. Niežeby to predtým bola hrôza, ale zopár zaseknutých nábojníc sa pritrafilo. K100 nie je vôbec náchylná na problémy pri nečistení.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

no, tak to potom musi byt este ina firma s tym istym nazvom a logom a tym istym dizajnom pistoli, kebo tie, co som videl ja boli sa sekli a poriadne...a kupit pistol, co najprv musim zabehnut, aby zacala byt spolahliva, no ja ti nevim karle
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

K100 mozno nie je nachylna na problemy pri necisteni ale je viac ako nachylna na problemy pri nemazani/zlom mazani. postup ako ju namazat vyrobca v navode vobec neriesi a to ako je schopna sa zadriet vdaka rotacnemu uzamykaniu mozu ine zbrane iba zavidiet. riesenie zavad uchopenim nadhmatom a uderom rukou pod bobri chvost by malo byt na zaciatku navodu na pouzitie s desiatimi vykricnikmi.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Ja som skusil strielat P45 vyse pol roka odlozenu a priebezne nemazanu iba co som po predchadzajucom strielani kedysi cistil a konverzoval wd40 + balistol, ako sa bude spravat. Po 3 zasobnikoch zacali kominy, neskor nepodavalo a po 10 zasobnikoch sa zasekla tak, ze pomohla az mosadzna tycka s kladivom a klepanie spredu ustia hlavne na dno vystrelenej nabojnice v komore. Potom som ju precistil iba hrubo pretretim handrou, ziadne sparanie sa, len tak letmo strekol konkorom a dalsich 10 zasobnikov preslo bez jedinej zavady.

Pre mna je to "chutovka" a nie univerzalna zbran. Nenosil by som ju primarne. Striela sa mi s nou ale super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"