Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

fotograf napísal:Keby sa niečo vyskytlo, tak reklamovať - a servis nech rieši problémy. :oops:
(dosiaľ vyriešili všetko, čo sa mi vyskytlo) :mrgreen:
tak neviem ci dookola to iste ale ja si zbran na obranu predstavujem tak ze ani neviem ci vobec na SK ma servis nie dosial vyriesili vsetko co sa mi vyskytlo - mam dva rugery a servis nikdy nevideli rovnako ako nezavadia = absolutne netusim aky ma ruger servis a je mi to jedno. zato k100 s prasklinou v zavere alebo zavadami som videl az dost. v obrannej situacii mat neuzamknuty zaver pretoze nedokoncil rotaciu, pruzina ho nedotlaci az kladivo ho doklepne (nesposobene strelivom) je vcelku jasna chyba konstrukcie nakolko browning to nerobi - tomu staci v pripade nudze (vacsinou chyba streliva) buchnut zozadu po zavere kym pri k100 to moze zavadu este zhorsit... a nepamatam sa ze by som pri browningu videl zadrety zaver tak ze na rozobranie treba pomaly kladivo - k100 je toho bez problemov schopna. odporucania mazat motorovym olejom kvoli zlepseniu funkcnosti som tiez pri browningu este nevidel...
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Pozri, ber to tak, že sme úplní začiatočníci a tak možno viacej podliehame emóciám, pretože nemáme dostatočné vlastné skúsenosti aby sme mohli porovnávať. Keď som si začal vyberať prvú zbraň, tak som si nahádzal z internetu na jednu kopu asi 5-6 pištoliek od rôznych výrobcov a to len podľa toho, ktoré sa mi vyslovene páčili na vzhľad. Bolo mi jedno, aké majú parametre a či sa hodia, alebo nehodia na kritické situácie, koniec koncov tu nie sme v konfliktnej zóne a za hranice to len tak nevyvezieš. Možno, že časom narazíme na nejaké limity týchto zbraní a nie je vylúčené, že vyskúšame aj niečo iné, ale zatiaľ nám dopraj radosť aj s domácou produkciou.
Naposledy upravil/-a Dudko v 26 Máj 2016, 13:22, upravené celkom 1 krát.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Isto ide aj o cenu....
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A skusme sa vratit ku radam kupy prvej GP.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Ďakujem všetkým za rady, nechcel som aby to skĺzlo do debaty o závadách GP, resp. Gp vs. Glock. Pôjdem do Ľupče ošahať si všetky modely ak budú skladom a rozhodnem sa podľa momentálneho dojmu.
Treba teda dať v predajni na niečo špeciálne pozor?

Ešte som zvažoval ísť pozrieť ZVS P20, ale tá má tiež svoje muchy, snáď v budúcnosti to bude všetko vychytané a pribudne mi do zbierky.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Na predajni toho vela neporiesis a ked tak len vonkajsie veci.
Ale poradit mozem to co skusam na kazdej zbrani.
Ako mi padne do ruky. Ako vysoko ju dokazem chytit. Jemnost spuste. Reset. Pomalicky taham zaver vzad a pocuvam ci to niekde nedrhne. Ci su muska a cielnik dobre osadene a ci niesu oskrabane. Stranova vola kohuta a spuste/nemala by byt ziadna alebo len drobulinka pri spusti. Poskusam vypustanie zaveru a zasobnika. Strelecku pohotovost. Pozriem vnutro tela, zaveru a hlavne. Ci je hlaven pri pohlade z predu pekne v strede zaveru. Celkovo prezriem zbran ci niekomu nespadla. Pri novej zbrani mozes vacsinu toho vypustit, ale nahneva to ked ju prinesies domov a zistis, ze mas poskrabany zaver :)
Mal si uz moznost skusit si niektoru tuto zbran ako sa chova pri strelbe? Lebo ono moze ti sediet v ruke paradne, ale mozno ti nebude sediet spatny raz alebo rozmiestnenie ovladacich prvkov.
Ohladom toho, ze tu vybehne naznak flamu by som si tazku hlavu nerobil. Ludia radi presadzuju svoj nazor. Drzte sa chlapi svojho a ked narazite na zly kus, tak potom sa priklonte na tu stranu, ktora vam bude blizsia.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No len alexej je cerstvy drzitel - zhodnotit to nebude vediet. Vsak vsetci vieme ako sme zacinali... prides a prve kupis co sa ti pozdava a o com si zvazil argumenty pre a proti.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

To je pravda Mesi. Osobne som skor za to skusit si nieco jazdene. Nosit to a potom sa rozhodnut ci chcem investovat do novej zbrane a co musi mat ine oproti tej co uz mam.
Ale zase lepsie je pre novacika vyberat v Lupci nez kupovat sam od niekoho buchacku prt ktorej nezisti co ma za sebou.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

len taky detail, ze niektore rocniky v GP boli kvalitou vyssie ako neskorsie...
suvisi to so zmenami v dodavateloch atd, takze nie vzdy znamena ze novsie je lepsie
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Hektor ďakujem, asi vezmem so sebou niekoho kto sa vyzná, ale pri novej zbrani asi naozaj treba len dať na vlastný pocit pri držaní. Ale popozerám poriadne:)
Škoda že sa nedá hneď vyskúšať aj naostro, nerád by som ju posielal o týždeň späť kvôli na zväčšeniu vôlí..
Žiaľ, GP som v ruke nemal pri streľbe.
Ale vidím to na P1 alebo P1S, ako som písal chcem nájsť kompromis medzi mojimi veľkými rukami a skrytým nosením, nechcem vzbudiť ani náznak že mám zbraň.

Vopred sa ospravedlňujem že skĺznem aj ja do OT, skúšali ste niekto s GP na skryté nosenie elastické pásy alebo podpažáky od Falca? Budem to mať po ceste z BB, tak sa tam stavím.
Opaskové sa mi teraz na leto moc nepozdáva..
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Pre skrytost zbrane je dolezitejsia velkost pazby. Hlaven si strcis do gati, ale pazba ti bude pri kazdom zohnuti odstavat od tela. Podla velkosti tukoveho vaku to bude viac alebo menej vidno :)
Ja mam P1S. Je to pazba velka ako pri P11 bez moznosti zmenit chrbat a so zaverom z P1.
Nikdy som to neskusal a ani sa na to v Lupci nepytal, ale niekto tu spominal moznost strelit si priamo tam zo zbrane. Je to sice malo vypovedne, ale ak si vobec nemal ziadne GP v ruke a nemas ani moznost si ho niekde skusit, tak ti to moze aspon trochu pomoct.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ano maju tam taku ...5 metrovu strelnicu :)
Ked povies zeby si ju chcel strelit mozes. Ak strielat nevies (cize prva zbran bez predchadzajuceho treningu) tak ti to nic nepovie.

Urcite ale tuto moznost treba vyuzit, aspon uvidis ze funguje.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Z fotiek to vyzerá že P1S mi bude už do ruky malá, vidím to na P1 ale vyskúšam a uvidím, veď nosiť sa dajú aj väčšie zbrane ako je P1 tak uvidíme :D

5m je málo ale amozrejme určite sa na možnosť vyskúšať zbraň spýtam :)
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Strelit sa v GP da, po dohode, je to trochu viac ako 5m, skoro 8m. :P Ing. Lihan je ustretovy voci vaznemu zakaznikovy, ale to neznamena ze zoberie na "strelnicu" 5ks pistoletov jedneho modelu, ze snad jeden "sadne". Urcite ho potesi, ked sa vyber zuzi na 2-3 ks/typy, poctivym omakom na pulte, kontrolou nastrelneho terca a susenim tam do bezpecneho priestoru. Zvysne, nepredane zbrane totiz musi po testovacich strelbach zas vypulirovat. A ma on aj inu robotu ako "gun_cistic". :mrgreen:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Slavmiro :
To asi tak nebude. Je pravda, ze voci GP sou uz par vyhrad napisal, ale zase urcite nepredavaju zbrane z ktorych sa strielalo mimo nastrelu zbrane pred predajom. To co pises ty by znamenalo, ze zakaznik dostane v podstate predvadzacku co asi nie. A nechcem videt ten flame co tu vznikne.
Predpokladam, ze v podnikovej predajni bude k dispozicii z kazdeho modelu jeden kus na vyskusanie, ktory ak sa preda tak so zlavou ako "jazdenka".

Inac moznost strelit si z kazdeho modelu na podnikovej strelnici je uzasna vyhoda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"