K 100 P1

Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

GP momentálne ponúka tzv. retro edíciu P1 za zvýhodnenú cenu na ráme Mk7 s čiernou teniferovanou hlavňou - viď fejsbúk.
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

daju sa cakat problemy pri tomto type rozoberania cez lucik?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mal som zopar rokov Mk7, nebol problem.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Dokonca je to vraj rychlejsie a pohodlnejsie rozoberanie.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

bez problémov
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Zdravím..

Vyberám si železo a po dlhších debatách a rešeršoch to vyzerá pravdepodobne na GP P1 alebo P1S. Chcem sa opýtať na pádovú bezpečnosť pri nosení náboji v hlavni - z tohoto dôvodu som odmietol ČZ83 čo som mal dostať darom.

Za akékoľvek postrehy k výberu vopred ďakujem.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

P1 ma ma padovu poistku, ktora sa uvolnuje stlacenim spuste.
Vavrorr
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Vavrorr »

Zdravim. Dlho som vyberal zbran. Vyskusal som skoro vsetko dostupne. Ale nakoniec som kupil gp p1 a max spokojnost.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Vavrorr:
Poprosim reaguj na ss. Keď sa pýtaš odkial som a dostaneš odpoveď a nasledne už nereaguješ je to minimalne podivné...
Hlavne keď vidím že forum navštevuješ...
Maš teda nabojnice 7,65x17br. na predaj? Dík
Inak soráč za out v tomto vlákne...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Skúsenosti: K100 a P1S

Dlhšie som si na strelnici prenajímal K100, aby som otestoval, ako mi Kuracinka sadne. Strieľalo sa mi s ňou výborne, presne - paráda. Na základe tejto skúsenosti som si kúpil P1S, (predsa len, full size sa mi zdala na každodenné nosenie priveľká).

Nasledovné riadky sú ovplyvnené mojími krivými rukami, takže ich berte ako čisto subjetívne konštatovanie.

Na strelnici som vysypal prvý zásobník, a neveril vlastným očiam - tak zle som nestrieľal ani ako 14 ročný :) Poprosil som skúsenejšieho strelca, prvé 3 strhol aj on, potom už triafal obstojne.
V čom je fígeľ.. Po vybúchaní 400 rán som si konečne našiel spôsob úchopu - mne osobne chýbala hlbšia a po stranách plochejšia pažbička zo 100ky. Konečne som sa so zbraňou zžil a strieľam slušnejšie výsledky.

Prvých zhruba 150 rán mala drobné muchy, čo sa zábehom odstránili samé.

Spokojnosť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vydriduch napísal:Prvých zhruba 150 rán mala drobné muchy, čo sa zábehom odstránili samé.
Konkrétne?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Stávalo sa že nenabila - záver ostal vzadu. Zo začiatku určite prispel aj moj zlý úchop - ako som písal , s gripom som chvíľu bojoval.
Po cca 100 vystrelených to robila už len pri poslednom náboji v zásobníku, teraz sa to stane len zriedkavo - v sobotu na 120 vystrelených 2x.

Pôvodne som s tým chcel ísť do GP, ale asi nestihnem - je tam zjavný zlepšujúci trend vo všetkom.
Zbraň bola čistená po každom strieľaní, jednak kvoli pilinám zo zábehu, jednak kvôli prebíjancom Ares, čo som primárne stieľal - strašne špinia zbraň. Ktovie, či neprispeli aj tie.

Tiež zo začiatku išiel tažsie spustiť záver, musel som zatlačit na obe páčky, po cca 300 ranách už ide pekne jedným prstom.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

vydriduch napísal:..., jednak kvoli pilinám zo zábehu, ...
:?: :?: :?: Akým pilinám???
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

No mna v skole ucili, ze pri klznom pohybe sucasti dojde vzdy k oderu vzajomnych stycnych ploch a to oboch, bez ohladu na material - rozdiel je len v pomere opotrebenia podla materialu. Takze aj makky material ovplyvni tvrdy nastroj (tj. ani spekane karbidy nevydrzia vecne).
Tipujem ze pri zbraniach (pohyb zaveru) je to analogicke. A taketo "obrabanie" je vzdy "trieskove". Tu bude samozrejme velkost triesky pod 0.1mm, takze okom neviditelna. Ak sa mylim, opravte ma.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Tak vyzerá to, že to nenabíjanie poslednej patrony v zásobníku bolo spôsobené strelivom. Dnes som skúšal nabiť na zásobník - naskôr dva SB nontoxy sypané a potom na vrch 8 Aresov a nabila vždy.
Aktuálne vystrelených 550 rán, zbraň funguje dobre, moje výkony sa tiež zlepšujú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"