K 100 Subkompakt

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

tym zabozrutom nerozumiem, tak neviem posudit, ci je to tak amaterske alebo naopak profesionalne :twisted: :roll:
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa mgke »

Filip by nám to mohol preložiť. Filííííííííííp :!: :D
inspiring_spence

Príspevok od používateľa inspiring_spence »

chlapy nikto nechce tuto pukacku?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

ak ju tak to ponukas na predaj, tak si zaloz regulerny inzerat, tam si to vsimne viac ludi, ak neponukas tak som nic nepovedal
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Nájde sa na západnom Slovensku vlastník subkompaktu P11 v kalibri 9mm Luger ochotný my sprostredkovať odskúšanie tejto zbrane? Strelnicu, náboje a kofolu zaplatím. PM.

A ešte niečo vecné k téme. Subkompakt P11 sa predáva aj v kalibri 9mm Browning pod označením CP380 za 385€. Subkompakt P11 v kalibroch 40 S&W a 45 ACP podla vyjadrenia GP nieje konštrukčne možné postaviť na pôvodnom ráme.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Mal som možnosť vyskúšať P11 vďaka nezištnej ochote jedného z webfóristov. Ďakujem.
A ja si ju kúpim. Čakal som že ma bude trápiť kopancami a vyskakovaním z mojích manglavých hnátou. Ale v porovnaní s full size K100 žiaden výrazný rozdiel. Ešte hádam že asi bude problém vystrielať v rovnakej pohode také množstvo nábojov ako z full size K100, ale tak uvidím až skúsim. Samotný spätný náraz v pohode zvládnutelný aj pri rýchlom opakovaní výstrelov z našlapanými MFSkami. SB subsonici a AP 8g štandardy sa sekali. Čítal som už v spojitosti s P11 že sa v nej sekajú slabšie laborácie. Ale test streliva si samozrejme zopakujem ešte aj vo vlastnej P11 vo väčšom objeme a až potom budem referovať aj o detailoch.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dufam že kamoš sa nenahneva ze maly testik jeho P11 tu dam az teraz. Testoval som ju uz niekedy v oktobri, mala krasna velmi pekne opracovana na rame mk12 s venovaním. Ako tak zistujem nove kachny su neustale zdokonalovane, pri rozborke som zistil ze uz konatajner okolo valceka je odfrezovany, to znamena ze špina ktora sa usadza okolo valca sa odvaluje a pada do priestou ramu. Uchop zbrane je na moje stredne velke ruky trosku malý ale je to predsa subcompakt, pri zasunuti zasobnika je to o.k. Prvy dojem zo zbrane bol vyborny, uz len testnut.

V priebehu prveho testu som s nej buchol len ja okolo 200ran,kolega 100. Skusali sme naboje od SB 7,5g, nontoxy 8g, prebijance 147, 150, 135grn laborovane skor pre moju zbran, krpec dokonca zožral aj nepodarenu seriu nabojov ZVS co mne xcal slapali na faktor 115 a kolisali ako sa im chcelo. Zbran nesekla slapala aj s nima, dnes sme jej dali zahul okolo 150ran, takziez bez zavad. Ale co ma na malej P11 uputalo je jej presnost, na 15m sa da snou strielat do rozptylu 2-3cm, isla asi 5cm nad zamerny bod. Mozem povedat ze takto nedokazem buchat nikedy ani s xcaliburom :shock: Chovanie pri strelbe uplna pohoda, behom striedania P11, P1, Xcal su rozdiely len mierne, nič hrozne. Osobne som ocakaval vacsie kopance, dovolim si tvrdit ze aj s malym subkompactom sa da nastrielat vysledok aky dosahuju bezne sluzobne zbrane. Zbran ma milo prekvapila a uz nad nou tvrdo uvazujem :D Dufam ze kolega forista sem zavesi foto mojho nastrelu :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Radosť čítať takú recenziu :wink:

Len podotknem, že P11-ku by som ja nazval asi "(sub)kompakt", veľkosťou je takmer identická s Glockom 19.
Je to tak na pol ceste medzi sub- a kompaktom - dĺžka pažby povedzme subkompaktná, zvyšok zbrane skôr kompaktný.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Balistikus - ergonomiu P11 dalej posuvaju nove plastove patky zasobniku ktore doladuju uchop pre malicek. Odporucam skusit, zatial je vsak skladom len mala seria. Inak s mojou P11 mam uplne rovnake skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

otazka:
podla webu je kapacita zasobnika 12, ja tam narvem 14.... hrozi poskodenie zasobnika? zadrzka? problemy? vdaka
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ber to ako pridanu hodnotu od GP /musel som :wink: /
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

podobne ja mam jeden zasobnik, kde som omylom narval 17 namiesto 15. Az na tuto nahodu to nepraktikujem.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Veď vyskúšaj najprv z cvičnými nábojmi ako ti ich bude nasucho podávať. Ak ich budeš nosiť dlhodobo 14 tak by si mohol mať problémy s podávaním pár posledných nábojov pre možnosť vysilenia pružiny. Ja som skúsil dať do zásobníkov (P11) 12 nábojov ako udáva výrobca a ani ma nenapadlo tlačiť ich tam viacej. A nosil som po 10.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prosim ta, co je to nosit dlhodobo? Kolko rokov? Ja nosim zatial len rok 15/15, rozumej vyse 365 dni. Jedine dni, ked tam je menej nabojov su tie na strelnici. Ziadne problemy s podavanim so far.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"