GP X-Calibur

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Doteraz som strielal z K100 serie F, teraz som presiel na X Calibur, z .r.2012 to jest este s mk7 ramom a normalnou komorou.. Ta druha rana na tom papiery proste je ovela blizsie tej prvej .. Ta pistol je neskutocne dobra..
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Xcal s kovovým telom?Tak by bola iná kava už aj tak na dokonalej buchačke.Najprv sa mi zdal starý mk7 lepši pri strelbe ,lebo mam na nom plnu hlaven,novsi mk12 viac skakal,ale ako som zacal menit pružiny co na starom modeli neslo tak už viem prečo ho modernizovali.Starý model cez 32tis bez znamok výrazneho opotrebenia,nový za rok 11tis,zbran nema takmer vole a naznaky použivania.Ked niekto tvrdí ze im seka a pod.treba sa mu bližšie na zubok pozret.Slovenska Topka v IPSC v prod.striela len snimi,keby to nebolo dobré tažko su tam kde su. :wink:
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Možem len súhlasiť. Mám X cca 2 roky. Nástrel cez 10k a stále je ako nová. Okrem zábehu som ešte nemal ani zádržku, občas ju preto aj používam na nosenie.
eloquent_thompson

Príspevok od používateľa eloquent_thompson »

blahopřeji moje xc je jako auto jaguár - měl jsem si koupit XC dvě a zatímco je jedno u puškaře v servisu tak můžu používat to druhé :D
Stitch4337
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Stitch4337 »

Otazka, ak by som chcel vymeniť svetlovodnú muchu na X-cal za plnú no trocha užšiu, aby pri miereni bolo viac svetla po stranách mieridiel s čoho by tam mohla pasovať? Na stránke výrobcu je plastová pre K100 no podľa obr. nie sú rovnaké... Aspoň mám ten pocit.

Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mucha na Xca je dodavana od czub ja nasunuta v drazke a K100 ju ma vo vybrati ako polmesiac.Ked chces viac svetla okolo cielnika bud ho treba vybrusit ale tam dat cielnik zo širším vyrezom.Ja som mal povodny cielnik eliason s 3,5mm vyrezom.Ideal je 3mm.Tu muchu by ti vedeli v GP mozno urobit aj ked si myslim ze jeden kus by bol pre firmu nezaujimavy.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nebude kovové telo, ale take ako doteraz s pridaním hmotnosti na tie miesta kde treba
Stitch4337
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Stitch4337 »

Balistik ďakujem za odpoveď, na mojom je tiež cielnik eliason a preto sa mi moc nechce s neho brusit. Nerád by som ho zničil. Preto som chcel vymeniť muchu co mi príde rozumnejšie.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Eliasonov bolo viac typov.Aky mas vzadu siroky?Lebo niektore boli s malou drazkou a tam pokial chytis muchu to trva.
Stitch4337
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Stitch4337 »

Mucha je siroka 3mm a cielnik ma medzeru 2mm. Snazim sa s X-cal strielat mierenku no mam pocit ze sa mi to zle cita oproti Sigu X six alebo CZ TS ...
BoKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa BoKE »

duros napísal:Nebude kovové telo, ale take ako doteraz s pridaním hmotnosti na tie miesta kde treba
Duros, bude v dohladnom case novy ram na x-cal ?
Uvazujem o kupe, tak aby by som este pripadne pockal na novsi model.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Stitch:presne o tom som zacal hovorit ak mas uzky eliason alebo uz GP cielnik kopia eliasonu original nevidis svetla.Ano stym som mal problem aj ja preto som dal kedysi siroky cielnik a teraz mam vypilnikovany cielnik na 3mm+do hlbky.
Xcalibur v zeleze je aj moj sen.Neviem nic o tom zeby sa skusali oceľové rámy.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

konecne dorazil siroky elliason cielnik takze popri muske su svetla a clovek vie ostrit oko na musku. by ma celkom zaujimalo co vedie gp k montovaniu 2.2mm cielnika k 3mm muske ked to ma byt na akcne strielanie. novy je 2.8mm siroky a 2.15 hlboky - svetlovod pomaha udrzat spravne vyskove zrovnanie a bocne nesplyva muska s cielnikom. kedze nove zavery uz maju mieridla od gp a nie su kompatibilne s elliason tusi niekto ci aspon ponukaju moznost spravit rozmery podla zelania? lebo rozmery zo shadowu 3mm muska a 3.2mm siroky 2.9mm hlboky cielnik vyzeraju pri pohlade na xcalibur ako scifi
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Boke, to ja nemam od kial vediet, ved skus zavolat do GP.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

ketchup napísal:konecne dorazil siroky elliason cielnik takze popri muske su svetla a clovek vie ostrit oko na musku. by ma celkom zaujimalo co vedie gp k montovaniu 2.2mm cielnika k 3mm muske ked to ma byt na akcne strielanie. novy je 2.8mm siroky a 2.15 hlboky - svetlovod pomaha udrzat spravne vyskove zrovnanie a bocne nesplyva muska s cielnikom. kedze nove zavery uz maju mieridla od gp a nie su kompatibilne s elliason tusi niekto ci aspon ponukaju moznost spravit rozmery podla zelania? lebo rozmery zo shadowu 3mm muska a 3.2mm siroky 2.9mm hlboky cielnik vyzeraju pri pohlade na xcalibur ako scifi
Tesnú drážku v cieľmiku nie je problém rozšíriť. Robia to v GP. Možnože na začiatok sa to zdá super vec mať voľné mieridlá, ktorá zrýchľuje nahodenie a zrovnanie mieridiel ale na väčšie vzdialenosti (15 a viac m) to bude skôr opačne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"