GP .45 ACP

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

co viem, tak vybava je rovnaka ako pri 40L, takze ziadne taketo prkotinky tam nenajdes. Fotky skus na webe grandpower.eu najst. V kazdom pripade je to rovnako pekny macek (dokonca este sirsi).
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Ja som tam žiadne foto nenašiel... :(
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Dík, Mesi, len to je klasická L-ková verzia s 5" hlavňou... :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

z tej 5 palcovej 45 som strielal. Super zbraň - trocha ľahká na môj vkus pri 45 ale to je jasné že plastový rám nebude mať 1,2 kg.

Čiže to bude ako P45L len o cca 2,5 cm dlhšia. Zaujímavé by to bolo vidieť. Či to nieje už moc. mňa už aj 6 palcáky revolvery rušia (sa mi zdajú nejaké velké :) ) a pritom je to klasika.

Nuž hadam bude príležitosť.

Ale cena je oproti 5 palcovej výborná. Za ten 5 palcový chcú okolo 800 EUR ak sa dobre pamätám
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Keby to v GP boli dotiahli az do konca tak ako pisal scandium malo by to zmysel.
.. v tejto konfiguracii je to mackopes
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vova napísal:Dík, Mesi, len to je klasická L-ková verzia s 5" hlavňou... :wink:
az teraz som si vsimol, ze som spravil preklep :roll:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Scandium.
Nestrilel si nahodou z klasicke GP P45? Pokud ano, tak ta ma hlaven 4,25".
Az GP P45L ma hlaven 5".
No cena u nas za GP P45 je cca 19500 kc 740 eur) a za GP P45L 26500 kc (1000 eur). Takze sleva je cca 7000 kc (260 eur). Kdo touzi po GP P45L za cenu GP P45, tak ma jedinecnou prilezitost.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

100% to bola verzia s 5 palcovou hlavňou. Bolo to na strelnici v Zaľubici pri Kežmarku kde sa dá požičať. Aj minulý piatok keď som tam bol sme si ju s priatelom požičali a dali z nej pár mojich prebíjancov.
eager_babbage

Príspevok od používateľa eager_babbage »

Zdravím páni 8)
Rozmýšlam nad kupou tohto modelu GP 45L a zaujímali by ma vaše skusenosti,názory,postrehy a spokojnost
s týmto typom pištole či už konštrukčne alebo spolahlivost a samotná strelba.Nezanedbatelný je aj názor a skusenost ohladom streliva.či už originálneho alebo prebíjaneho.

Za Vaše prispevky vopred dakujem :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Chválim vynikajúci chod spúšte a kultivovaný spätný ráz, dobré čitatelné mieridlá

Negatíva - nízka hmotnosť (logicky vyplývajúca z použitých materiálov), nexistenciu a problematickú montáž nastaviteľných mieridiel (treba frézovať záver), mne sa ten plast šmýka, ale v rukaviciach to je OK. Pri výstrele mi zbraň mení polohu v dlani - neistý úchop, neexistencia nejakých zásadných zdrsnení.

Pištol by sa hodila iba na mierenú strelbu. Je veľká, nemotorná (ako každá 5 palcová 45-ka), skryté nosenie je nemožné (kto chce na obranu 45 má k dispo super prcka od Glocku) - no a na tú mierenú strelbu jej práve chýbajú atribúty ktoré som popísal vyššie.

Je to podľa mňa taká pekná pištol, ale jej praktické použitie mi uniká. Dajte tam minimálne štelovatelné mieridlá abude to zase o krok vpredu.

Pre zaujímavosť - ja som z tej kt som skúšal musel mieriť na celkom horný, rovný okraj pištolového terča aby mi to padalo do čierneho - no čo je to za pôžitok? Ale padalo to celkom presne a na jedno miesto, len sa nezmierim s tým že musím mieriť celkom blbo, aby som to mal v čiernom, dufam že sa rozumieme.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ja som mal k devine pribalenú ešte jednu - vyššiu - muchu. A svetlovodné boli v troch výškach (označené vrúbkami na spodnom oblúku) - čo tak skúsiť vyššiu muchu?
eager_babbage

Príspevok od používateľa eager_babbage »

Vdaka SCANDIUM . Popravde zistujem čo je čo a na čo dobre.Výber sa mi podstatne zužuje a najlepšie si danú zbraň aj vzskúšat.Držanie,spúšt,mierenie ako si spomínal a celkový pocit zo zbrane pri strelbe.
Rozmýšlam aj nad G17 gen4 alebo HK 30L V3 ,tak uvidím čo povie realna skúška :|
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

To rozmyslas medzi .45 vs luger? Najskor by som si ujasnil kaliber a potom vyberal konkretnu zbran.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

K tomu by som povedal ano aj nie
U na je prvorady uchop az potom kaliber
k100 sa mi drzi blbo ale K45 m sadne dobre
G17 sa mi drzi super ale G21 naprd
hin babo rad
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"