K22

Budete zvažova? kúpu pištole K22

Hlasovanie ukončené 28 Jan 2009, 20:09

áno
21
45%
nie
13
28%
ešte to zvážim
7
15%
ocenil by som radšej iba adaptér ako celú novú zbra?
6
13%
 
Celkom hlasov: 47

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Blazery a Federal bez problemov, Lapua som neskúšal, ale mam taký pocit že strelivo Made in USA je v nej väčšinou pohode, skôr je problem v kvalite SB :idea:
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

tiez mozem potvrdit, ze Blazery z nej idu jedna radost.. mam k22 x-trim
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Spajat made in USA strelivo so spolahlivostou K22 je trochu mimo. Blazer aj Federaj su HV cka, tam hladaj spolahlivost, nie v made in USA.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Nevykonne cajickove strelivo (napr. SB Club) mozno zafunguje ak sa dvojpruzina v zavere rozdeli a ponecha sa len jedna. Bohuzial to v navode co som mal k K22 X-Trim nikde nebolo uvedene, ani v Hermese ma neupozornili pri kupe a chvilu trvalo nez som na to prisiel sam. :lol: Ale aj tak s nie_plnotucnym strelivom to nestriela moc presne, na tercovu strelbu skoro nevhodne, pouzitelne skor na plinkanie po gongoch a pod.
gord
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 6 years 10 months

Príspevok od používateľa gord »

Caute,ako cerstvy drzitel ZP. uvazujem o kupe prvej zbrane,kt. bude GP k22 na rame mk12 klasicku,nie x-trim(neskor by som chcel prikupit aj k100).Bohuzial nepoznam osobne nikoho,kto tuto zbran vlastni a teda moje otazky budu smerovat na Vas,ci uz cerstvych drzitelov k22,alebo aj tych ''ostrielanych''.

Pomerne dost informacii ohladom spolahlivosti,vybere streliva som sa dozvedel aj tu vo vlakne,aj na youtube,no vacsina informacii nieje zrovna aktualna, resp. zaujimali by ma Vase osobne skusenosti s tymto kuskom prave teraz,v roku 2017 :)

1.Ako by ste ju hodnotili po case,alebo aj ak ma niekto nedavno kupenu k22,ci sa jej vlastnosti zlepsili/zhorsili (myslim teda kvalitu samotnych suciastok,poruchovost...).Myslim to v takom zmysle,ze niektore ''nove'' vyrobky takpovdiac ''uz niesu to,co byvali''.Ci to plati aj u tejto zbrane.

2.Kupovat zbran novu,alebo sa oplati aj kupa uz pouzivanej k22 vzhladom na zivotnost dielov,(na ake veci si treba dat pozor pri kupe pouzivanej)

3.Dostupnost pozitivne hodnoteneho streliva CCI Blazer,alebo alternativy ci uz cenovo,alebo spolahlivostou (som konkretne z okolia Prievidze,ak by nahodou vedel niekto o dostupnosti tu v okoli).Nechystam sa na sutaze, ide mi o to naucit sa so zbranou spravne manipulovat a zabavit sa na strelnici

Budem rad a vopred dakujem za kazdu Vasu,ci uz pozitivnu alebo negativnu skusenost s touto zbranou
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ak si s okolia PD napis pm mas tu ku mne 45min.mozes si ju odskusat a pokecat.
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

mam k22 z konca roku 2016
odstrielane zatial cca 3000 ran mozno aj viac... pri cca 2500 som prestal pocitat :) vacsinu co som strielalbol viac menej dost bordel S&B standart a ide to dobre... nezasekava sa vacsinou s nou problem nemam...
skusal som do nej este Federal kupilsom tu 525 krabicu a tie boli aspon u mna menej spolahlive
samozrejme zbran po kazdej navsteve strelnice cistim (200-500 ran viac som asi nedal za jeden den)
zatial som spokojny a neplanujem zmenu...
inak kupoval som pouzitu a som z brezna
jumperko
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa jumperko »

Dosť uvažujem nad kúpou, nemá ju niekto v BA ? Tu v obchodoch ju nemajú (erik nemá ani v ponuke a hermes vypredané) tak sa prejdem po ňu do BB asi alebo kto ešte GP v Bratislave + okolie predáva ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

DEAS zvykol mat dost modelov od GP
jumperko
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa jumperko »

Roman ďakujem podľa webu majú skladom,

len taká otázka hľadám rozdiel medzi K22 a K22S a neviem sa dopátrať kde je zmena, na stránke výrobcu je už len K22S a K22 X-TRIM, uplne sa do tejto značky nerozumiem tak rád si nechám poradiť, dostal som na ňu odporúčanie že strelivo nevyberá, je celkom spoľahlivá a je to kaliber čo pre začiatočníka a jeho peňaženku nebude problém. I keď viac mi odporúčajú rovno ísť do 9L ale chcel by som začať pri zemi.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak si dobre pamatam, tak K22 mala duralovy zaver a K22S ocelovy.
ale mozno sa mylim, som uz starsi clovek a nedolezite informacie zabudam
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Niesom si isty ale zda sa mi ze S oznacuje verziu so zavitom
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Grand Power napísal:K22S je samonabíjacia pištoľ kalibru .22 LR s SA/DA režimom. Zbraň je predovšetkým určená pre tréningovú a rekreačnú streľbu. Jej výhodou je finančne nenáročný kaliber kombinovaný s veľkosťou a ovládacími prvkami identickými s plnohodnotnou zbraňou kalibru 9 mm. Drážkovaná hlaveň zbrane je pevne spojená s oceľovým kontajnerom uloženým v polyamidovom ráme. Nový vylepšený oceľový záver výrazne zvyšuje životnosť zbrane v porovnaní s čímkoľvek, čo trh ponúka v tejto kategórii.
:D
jumperko
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa jumperko »

Igrlik ďakujem :) išiel som po špecifikáciach a nenapadlo ma prečítať si "pokec" tak mám jasnú voľbu teda :)

ďakujem v stredu som na služobke v BB skočím sa pozrieť do GP keďže NP nestíham tak sa len pozrieť 8)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Roman si pamata dobre, to S znamena ocelovy zaver. Pozor na starsie modely na rame Mk 06, funguju povacsine iba s Blaser nabojmi. Tie Mk 12 { beretoidny zaver } nie su vyberave na strelivo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"