K 22 X-TRIM

Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

tak som bol v sobotu na strelnici a skusal dalej...zbran poriadne namazana, nepomohlo, zavady zostavali...nastastie som tam stretol dalsieho majitela tejto zbrane a ten v minuosti riesil tie iste problemy - nakoniec skratil pruzinu a odbrusil z vnutra zaveru - zbran slapala v pohode a zozrala vsetku moju municiu, ktoru som do nej dal a ktora mne neisla...takze to vidim na skoru navstevu GP, snad mi to tam upravia...je treba trosku popilnikovat aj zasobniky aby lepsie podavali...
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

v týždni som navštívil s mojou X-Trimou GP a nechal ju tam servisovať...začnem od konca - ochota a prístup k zákazníkovi ukážkový, až som mal pocit, že nie som na Slovensku, klobúk dolu, sympatické dámy v predajni môj dojem ešte skrášľovali ;-) ... zbraň zobral technik bez problémov na servis a koncom týždňa som si ju hotovú vyzdvihol - vymenili v podstate všetky pružiny, úderník a vyťahovač + vymenili zásobníky za nové (tie sú mimochodom už o niečom úplne inom, ako staré) - bez problémov, ochotne, promptne a s úsmevom na tvári, k plnej spokojnosti zákazníka, teda mňa...dnes som ju vyskúšal na strelnici a mal som pocit, že mám inú zbraň (aj správca strelnice, ktorý bol svedkom mojich minulých pokusov, bol prekvapený) - to, čo som do nej nabil, to aj vystrelilo, v podstate bez problémov a dal som jej celkom slušne zabrať (250 nábojov, všetky typy, čo som doma našiel) - to, čo pred tým nešlo ani odpáliť, teraz šlo úplne v pohode do terča(akurát je dobré namazať strelivo, ale to je u malorážok bežne známa vec) - čiže zbraň je už, myslím, v pohode a slúži podľa predstáv a GP má maximálne spokojného zákazníka, ktorý ich vždy len doporučí
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Mozno trochu OT, ale podelim sa o objav toho ako perfektne pasuje GP kufrik pod sedadlo vodica (VW Passat 2013). Super na diskretnu prepravu, v beznom pohlade z miesta vodica ci spolujazdca absolutne nepozorovatelne umiestnenie, nehovoriac o pohlade zvonka cez okna do kabiny. Palec hore VW/GP! :)
Prílohy
IMG_6211.jpg
IMG_6207.jpg
IMG_6208.jpg
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Tak som dnes na strelnici v TT zavrsil testovanie streliva .22LR na novej GP K22 X-Trim. Podelim sa o poznatky, snad budu niekomu uzitocne. Vystrielal som z kazdej znacky po 50ks, obmienal som po 2 zasobnikoch. Poradie tu cislujem spontanne koli prehladnosti:

1. SB Club, suche strelivo, cca 1 zadrzka na kazdy zasobnik, nabojnica po vystrele vyhodena, ale novy nenatiahnuty do komory

2. SB HV, suche strelivo s pomedenou gulkou, cca 1 zadrzka na 3 zasobniky, inac ako 1, vysoka presnost zasahov

3. SK Standard Plus, pomerne mastne naboje z vyroby, ale aj tak cca 2 zadrzky na zasobnik!

4. Winchester T22, pomerne mastne strelivo za cenu 0.10€ , ziadna zadrzka z 50 vystrelov, avsak zda sa priemerna presnost zasahov

5. Federal v cene 0.09€/ks, suche naboje, az 3 zadrzky na zasobnik, navyse na kazdy 2. zasobnik nevypalena strela, napriek tomu ze riadne natiahnute kladivko udrelo na udernik a ten zanechal jasnu stopu na okraji nabojnice, obcas z toho plynuce vzpriecene nevypalene strelivo oblasti nabojovej komory. CELE ZLE!

6. CCI Stinger HV, strelivo za 0,14€, na pocit suche, ziadna zadrzka, vyborna presnost zasahov, dalo sa cakat

Strelivo co robilo problem ani nekomentujem z pohladu presnosti zasahov, lebo sa mi s nim nedalo koncetrovat na mierenu strelbu, rozptylovala ma neustala kontrola polohy zaveru, rucne obtahovanie a pripadne uvolnovanie vzprieceneho streliva (Federal).
GP K22 X-Trim osobne, cisto subjektivne, hodnotim ako premiovu malokalibrovku, cenovo aj vzhladom a asi vdaka pomerne robustnej konstrukcii zaveru vyzaduje aj premiove vykonne strelivo (CCI). Toto vnimam ako vlastnost, nie chybu a bol som si vedomy tohto faktu pred jej obstaranim.
Prílohy
image.jpg
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Nemas ziadnu premiovu zbran, len tam mas tuhu vratnu pruzinu.

Ja som mal Ruger Mk3 a zral aj travu na strelnici, nie zadrzka v kazdom zasobniku :lol:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

Zaujímavé výsledky. Ja mám trochu rozdielnu skúsenosť. SB a ani Standart plus nepoužívam, podľa mna slabé strelivo a cena tiež nie je terno. Čo sa týka Federalov, tak tie mám momentálne v zásobe, tak ich strieľam. Zádržky sú, ale nie až toľko, možno tak 1 na 2-3 zásobníky nebotiahne a vždy je to druhý náboj v poradí. Pokiaľ ich namažem, tak je to bez zádržky. Podarilo sa mi ich nakúpiť do zásoby po 7 centov, tak nemám čo riešiť. Mám aj starú zásobu federalov HV, tie idú v poho, aj keď raz za čas neodpáli na prvýkrát. Stingre idú jedna radosť, ale to je už trochu drahá streľba. Ideál boli Blazery, ale tých žiaľ už niet. Čo som sa aj bavil s ľuďmi z GP, tak primárne bola pištoľ stavaná na HV.
P.S. som tiež z Trnavy, takže môžme niekedy na strelnici porovnať.
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Keď chceš prémiovú malokalibrovku kúp si niečo od rugra.. nie tieto nedotiahute pištole, do 512MKIII ladujem subsonické strelivo a nemám skoro žiadne zádržky, takže keď tu čítam tieto komentáre tak sa len smejem...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Miro389 napísal:Nemas ziadnu premiovu zbran, len tam mas tuhu vratnu pruzinu.
Vzhladom a cenovo premiova asi je.. :)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Pre vyriesenie tvojho problemu si si vybral nespravnu cast vety :wink:
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Miro389 napísal:Pre vyriesenie tvojho problemu si si vybral nespravnu cast vety :wink:
Volba K22 X-Trim bola premyslena, potreboval som strelnicovu zbran k .357 a v buducnosti planujem K100, takze rovnake telo zbrane a identicke ovladanie bude vyhodou. V tom rozhodnuti bol aj umysel podporit SK vyrobcu GP. Rad ho podporim 2x.. :D

edit electron: prispevok bezprostredne predchadzajuci tvojmu necituj
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nebola by v tom prípade logickejšia voľba malorážkový revolver?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved pise ze v buducnosti planuje K100 , takze OK
z 2 verzii malorazky ktore GP vyraba sa mi sice vizualne viac paci Xtrim, ale v pripade kupy by som asi vzal tu druhu verziu s viac vydlabanym zaverom, predsa len mensia hmota zaveru v pripade 22LR moze znamenat mensiu vyberavost na strelivo , kvalitu uchopu atd.
Pisem moze, lebo som osobne porovnavaci test nerobil, co neznamena ze ho niekedy vo volnom case neurobim :D
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

GP K22 S je/bola dlhodobo nedostupna, aspon u vsetkych (troch?) predajcov v BA. Ale najma X-Trim som chcel koli atraktivnemu vzhladu a uz instalovanym lepsim mieridlam. Hoci sa to moze zdat nelogicke, k revolveru som chcel mat samonabijaciu pistol, aby som mal oba druhy kratkych zbrani. Technika ma bavi.. :)
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Dnes bolo konecne super na strelnici. :)
Strielal som cely cas iba s CCI Mini-Mag 22LR 1235fps. Zbran som od minuleho tyzdna nemal cas/prilezitost precistit ci premazat, urobil som to trochu aj schvalne, nech opoznam jej vlastnosti. Z vystrelenych vyse 150 nabojov ani jedna zadrzka ci zlyhanie! Na vzdialenost 5m same 9-10, na 10m najhorie 8, velmi dobre zhluky. Na zaver som si dal cisty pistolovy terc a posunul som ho sebavedome na 25m. Horsie ako 7 som nestrelil, vsetko okolo stredu, spokojnost. Cvicil som dnes pre mna novu techniku, mierenie s otvorenymi oboma ocami. Slo to dobre, len trochu horsie vysledky ako s prizmurenym nemieriacim okom. Na 25m som dovidel slabsie, takze zamierenie s prizmurenim, otvorenie oboch oci a potom vystrel. Pojde to, chce to trening.

Dopocul som sa od spravcu, ze majitel strelnice laboroval so svojou X-trim, konkretne zkracoval strunu. Dosiahol stav, ze mu aj tu spomenute strelivo 1235fps robi zadrzky, udajne az 3 na zasobnik. Som rad, ze som "do toho" na mojej X-Trim nesahal a dnes nasiel 100% spolahlive strelivo za rozumnu cenu (0.10€/ks) On je zad rad,ze ho zbavim zasob pre neho (momentalne) problematickeho streliva.. Synergia! :mrgreen:

P.S. Doma podvecer v zahrade so vzuchovkou (s630/77), som po "novom" mieril a strielal s oboma ocami otvorenymi. Velmi som bol prekvapeny, ako som sa zlepsil v zasahoch. Najvzdialenejsi kovovy terc 12x20cm som na vzdialenost 35m triafal s 85% uspesnostou, v minulosti to nebolo statisticky lepsie ako 45%. Vdaka Ti Sootch00! :) http://youtu.be/R3VgmSJLJ5s
Prílohy
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Debata ohľadne streleckých chýb presunutá sem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"