Postup získania ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

Dnes mi udrelo nieco do oci,
kedze menim adresu, tak menim aj zbrojak a rozsirujem..
Pri citani ziadosti o novy citam ze dovody na Acko:
a) "uvedenie konkretnych dovodov ohrozenia bezpeconsti vlastnej osoby a majetku a predlozenie pisomnych podkladov poukazujucich na ohrozenie osoby a majetku (podanie trestneho oznamenia alebo viacerych oznameni z dovodu obavy o bezpecnost vlastnej osoby a majetku)
Parafraza:
b) profesionalna cinnost pri ktorej je predpoklad ohrozenia (napr. sudca, prokurator,exekutor)
c) vykon statnej sluzby

Hm, to uz je celkom oficialne a NAD ramec zakona, alebo sa mylim? tlacivo mam z petrzalskeho odelenia zbrani
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ano, je to nad ramec zakona. Priprav sa na boj o sk.A
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

telra: Záporožská 8?
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

presne
Aby som bol presny, rozsirujem o Ecko, Acko mam uz 3 roky
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Doniesol by som im vlastnu ziadost so vsetkym co zakon pozaduje a bavil by som sa natom, ako sa ju snazia neprijat.
Ale tak snad ked uz mas Acko tak nebudu blbnut.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ale budu, oni to beru ako novu ziadost ci novy zbrojak a budu znova prehodnocovat vo svojich hlavickach potrebu vydat Acko.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Telra: prečo takto verejne dokazuješ svoju neznalosť???
Najprv napíšeš riadky o odôvodnení sk.A, rozvíriš debatu o získavaní sk.A a následne pleskneš, že iba meníš trv.bydlisko a rozširuješ na sk.E. :roll:

Tvoj post vlastne ani nepatrí do tejto témy. :wink:
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

peterson: ja som sem len napisal postreh o tom, co je uvedene ohladom skupiny A na tlacive, ktore rozdavaju na Zaporoskej 8
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

o tom je tu popísaného už dosť. A BA 5 sa naposledy predsa zviditeľnila použitím rozhodnutia US SR, ktoré v skratke hovorilo, že občania sa nemusia chrániť sami, lebo v štáte fungujú OZ na ich ochranu...
(čítal som to rozhodnutie KR PZ, kde to bolo uvedené)

Takže, platí individuálny meter, ktorý napr.BA 5 zvykne aplikovať na žiadateľov.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mna PPZ nebude mat rado :?

Chcel som od nich 'aktualne tlacivo', kedze onoho casu mi na ZaS u nas povedali, ze tlacivo je stare, odpoved prisla:
Dobrý deň pán XXXX,

na základe Vášho podania Vám zasielam stanovisko Odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru:

„Odbor dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru obdržal Vašu žiadosť o zaslanie platného tlačiva žiadosti o vydanie zbrojného preukazu na e-mail. K žiadosti uvádzame nasledovné:


Vzor tlačiva žiadosti o vydanie zbrojného preukazu, ktorý je uverejnený na internetovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky http://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo, je platný a obsahuje všetky náležitosti žiadosti o vydanie zbrojného preukazu podľa § 17 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Niektoré okresné riaditeľstvá Policajného zboru vzor uvedeného tlačiva doplnili o konkrétny okres, aktuálny rok prípadne iné údaje napr. k platbe za žiadosť. Tlačivo žiadosti o vydanie zbrojného preukazu Vám zasielame v prílohe e-mailu a samozrejme Vám ho poskytnú aj na oddelení dokladov OR PZ Košice.“

S pozdravom,

Mgr. Zuzana Szabová
oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru
Takze keby niekoho vracali rukou vypisanu ziadost, ci ziadost zo stranok Min. vnutra, tak odporucam si vytlacit toto tu.
Naposledy upravil/-a Mesi v 11 Mar 2014, 18:00, upravené celkom 1 krát.
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

Zdravim pani, poradte mi prosim. Chcem si zaziadat o sk.A a potreboval by som zistit, ci ku ziadosti potrebujem prilozit vypis zo zivnostenskeho registra, alebo by mohla stacit overena kopia zivnostenskeho listu?
Vdaka.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

V zakone sa o nicom takom nepise.
Podas ziadost s fotkou, zaplatis poplatok a cakas.
Bud to vezmu a ides na skusky, alebo nevezmu s nejakou omackou preco nie a ty sa odvolas.
Ak chcu nieco navyse, konaju nad ramec zakona.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

V podstate existuju dva typy ziadatelov o ZP sk. A - Ti co chcu a ti co chcu skusit.

Ti co chcu, citaju, hladaju a uspesne dostanu a ti co chcu skusat sa len na opatku otacaju v urovni dveri useku ZaS. Ako by Tomi povedal, 'vyskusali ste, nevyslo'.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

telra napísal:...
Pri citani ziadosti o novy citam ze dovody na Acko:
a) "uvedenie konkretnych dovodov ohrozenia bezpeconsti vlastnej osoby a majetku a predlozenie pisomnych podkladov poukazujucich na ohrozenie osoby a majetku (podanie trestneho oznamenia alebo viacerych oznameni z dovodu obavy o bezpecnost vlastnej osoby a majetku)
Parafraza:
b) profesionalna cinnost pri ktorej je predpoklad ohrozenia (napr. sudca, prokurator,exekutor)
c) vykon statnej sluzby

Hm, to uz je celkom oficialne a NAD ramec zakona, alebo sa mylim? tlacivo mam z petrzalskeho odelenia zbrani
Podľa mňa to nie je nad rámec zákona, skôr ide len také podprahové ovplyvňovanie príslušníkov aj žiadateľov.

Totiž ak máme v ruke rovnakú verziu toho tlačiva, tomu tvojmu textu predchádza veľmi dôležitý úvod:
"Za preukázanie a odôvodnenie potreby nosiť (A) zbraň a strelivo sa môže považovať:"
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

yarco dobre vravis a mudro.

Dnes som to absolvoval a bez problemov, preukaz rozsireny v pohode, adresa zmenena tiez
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"