ZP skupina F

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pri novele zakona by mohli priamo do neho napisat, ze ak zbran zapisana na sk.F ma platnu tlakovku, tak sa z nej moze strielat. Rozne nariadenia/usmernenia z PPZ, ku ktorym bezny obcan nema pristup, celu situaciu len zneprehladnuju.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

electron: stačí, ak zmažeš Geretov príspevok.

Gereta: zrejme máš drobný problém s výkladom príslušných ustanovení. Skús si to doštudovať
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

nakoľko som žiadal aj skupinu F, prelúskal som aj toto vlákno...
pri podaní žiadosti mi pani povedala , že na skúšky si mám doniesť malý čistý zošit, ktorý si mám predierkovať na dlhšej hrane, očíslovať stryny a do neho nakresliť kolónky podľa 555/2003, z jednej strany na strelivo a z druhej na zbrane...
nepadlo ani slovo o potrebe ŠEVT 06 051 0.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neviem preco na skusky, zeby ti rovno davali peciatku do toho?

Navyse pri ZP sk. F sa neeviduju zbrane v zaznamovej knihe. Na to dostanes na kazdy kus po jednej karticke. Pani je asi trochu pomylena. :P
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

asi áno, že to ona zapečatí, na to tie dierky...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To je len lokálny folklór, asi sa radi hrajú s pečiatkou a farebnými šnúrkami ako u notára :roll:

regnak:
Keď už sa pani oháňa vyhláškou 555/2003, tak nech si v nej prečíta aj §5 odsek 10. Tam je jasne uvedené, ktoré údaje je povinný evidovať držiteľ ZP skupiny F.

Toto isté bolo svojho času aj u nás - vyžadovali od F-károv aj evidenčnú knihu zbraní - ale po krátkej výmene názorov a hlavne zrýchlenom výklade vyhl. 555 už to bolo v poriadku. :wink:
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

priamo tam mi otvorila vyhlášku 555/2003 a na moju poznámku, že odsek 10 písmeno "c) druh, značka, kaliber a počet kusov streliva" hovorí o evidencii streliva, mi bolo povedané, že z druhej strany urobím rovnaké kolónky, len vynechám "a počet kusov streliva"...
teda kúpil som A5 čistý zošit za 0,15e, predierkoval ho, urobil 7 stĺpcov, pomenoval ich podľa 555/2003 a z druhej strany bez "a počet kusov streliva", takto to vezmem na skúšku...
príde mi to ako ten vtip, že zajac s čiapkou a bez čiapky... :?
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 619
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa aparapi »

Asi mám problém so záznamovou knihou :?
Teraz som si listoval moje papiere k zbraňovým záležitostiam a zbadal, že moja kniha evidencie (asi) nie je evidovaná na oddelení (nie je v nej žiadna pečiatka, ale isto som ju na polícii už mal). Pričom ja strelivo nezbieram (ale pre istotu som do knihy kedysi zapísal 1 kg čierneho prachu a ogivály do perkusáku) a ZP sk. "F" mám len preto, že kedysi mi iný ZP ako "F"na perkusák nechceli dať (odvtedy som samozrejme už "rozširoval" :-). Nejaké tipy ako sa vyhnúť pruseru? :?:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ries to osobnou ustnou formou na tvojom okrese, podla mna tam ziaden pruser nebude. Urcite sa podel so skusenosti neskor.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

tak dnes mi do toho spomínaného zošítka, vtiahli šnurku, zviazali na zadnej strane, prelepili páskou šupli 2 pečiatky a na prvú stranu napísali že záznamová kniha bola zaevidovaná pod číslom, dátum, počet listov, vypísali moje meno a číslo ZP, podpísal som prevzatie zaevidovanej knihy (môjho zošita) a porúčal som sa :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Paradny ceremonial. Bola aj hymna? ^_^

Ale usetril si euro a este budes mat aj citovy vztah ku vlastnorucne vypísanej knizke. ;)
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

hymna bola dnes ale na kladení vencov pri pamätníku SNP ;)
no to mám, vlastnoručne som tam rozmeriaval stĺpčeky 8)
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Mam skupinu F-ko zberatelstvo nabojov,vsetko zapisane v zaznamovej knihe ako ma byt.Zbierku chcem ukoncit,mam zapisane aj naboje do zbrani,ktore som si neskor zadovazil -mozem toto strelivo zo zbierky pouzit do vlastnych zbrani a napisat do knihy ako dovod vyradenia ?Tiez mam v zbierke naboje,ktore by som rad zamenil za taky kaliber ako vlastnim zbran a potom dopisat ako dovod vyradenia vymena?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja som vyradoval naboje s dovodmi:
"nadobudnutie zbrane v kalibri XXX"
"vystrelene na strelnici"
eloquent_euler

Príspevok od používateľa eloquent_euler »

Zdravím páni

Vie mi niekto pls poradiť ako je to s muníciou pre skupinu "F" ?
Bol som na Okresnom riaditeľstve sa na to opýtať a tam mi pani policajtka povedala,že môžem mať neobmedzené množstvo munície.
Ale v knihe je že môžem mať dve najmenšie spotrebiteľské balenia
Keď som prišiel do puškárstva, tak mi nechceli predať viac ako jedno balenie. Tak dokonca z toho puškárstva volali tiež na iné okresné riaditeľstvo (nejakej známej) ako to je a ta im potvrdila že už to vyňali zo zákona "dve najmenšie spotrebiteľské balenia " už to není obmedzené
Ale nikde tu úpravu zákona neviem nájsť,kde by som to mohol nájsť???

P.S. aj tak mi predali iba jedno balenie :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"