Psychotesty - psychológovia, odporúčania

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ako to bude s tými posudkami? Stanú sa automaticky neplatnými a držitelia prídu o ZP?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Kludne to mohli byt aj ludia co by testami nepresli ale mali paky na "vybavenie". Len neviem naco je to potom cele dobre, ked ten kto by nemal byt drzitelom zbrane si potrebne doklady kupi.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

hornet napísal:Ako to bude s tými posudkami? Stanú sa automaticky neplatnými a držitelia prídu o ZP?
Musia zvážiť, či sa dá použiť § 62 ods. 1 písm. e) Správneho poriadku (obnova konania) alebo pôjdu cez § 20 ods. 7 Zákona 190/2003 Z.z..
friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

mam otazku absolvoval som psychotest a phdr... vydala dve karticky jednu som odovzdal na policii a tu druhu mam doma otazka je treba tu druhu nosit zo sebou???
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

v zakone je to jasne definovane, je to aj otazka na skuskach...
Ano malu karticku od psychologa mas mat pri sebe spolu so ZP a PZ. Tuto zbierku karticiek staci mat so sebou len ked mas pri sebe zbran.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

§ 28
d) predložiť na výzvu orgánu, ktorý vykonáva dozor podľa § 67, zbrojný preukaz, zbraň, na ktorú mu bol vydaný preukaz zbrane, strelivo do tejto zbrane alebo preukaz zbrane a držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) aj doklad o psychickej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo nie starší ako desať rokov,

f) mať pri manipulácii so zbraňou pri sebe zbrojný preukaz a preukaz zbrane a držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) aj doklad o psychickej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo nie starší ako desať rokov,


Z tohoto som pochopil, ze doklad o psychickej sposobilosti ma povinost mat pri sebe pri manipulacii so zbranou iba niekto - kto ma nejaku zakazanu samocinnu zbran alebo samonabijaciu odvodenu od samocinnej.

Ale nosim ho v dokladoch tak ci tak, takze som to nijako hlbsie neskumal, ale na skuske by som odpovedal takto.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

mrzo napísal:Z tohoto som pochopil, ze doklad o psychickej sposobilosti ma povinost mat pri sebe pri manipulacii so zbranou iba niekto - kto ma nejaku zakazanu samocinnu zbran alebo samonabijaciu odvodenu od samocinnej.
Dobre si pochopil :wink:
Pri nosení či transporte inej než spomínanej zbrane (napr. krátkej na opasku) nie je treba mať pri sebe PT kartičku.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Moja chyba, na skuskach mi tlacili do hlavy ze kazdy...
a tu karticku nosim so sebou vzdy...
friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

ja som robil skusky pred desiatimi rokmy a vtedy nic take neexistovalo len mi je divne ze mam znamych co maju este platnost ZP aj do napr... 2017 a psychotest este nemaju takze ziadnu karticku nenosia zo sebou to by potom platilo len pre tych co uz psycho vysetrenie maju ako nemam problem tu karticku nosit len sa my to zda cele dake nedomyslene
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Pre tie skupiny preberane hore, ktore musia mat pri manipulacii so zbranou doklad o psychickej sposobilosti, platila povinnost si tie psychotesty spravit k nejakemu datumu. Ostatni az pri obnovovani platnosti preukazu/vydavani noveho.

Edit: Riesi to § 72d, ten datum bol 30.4. 2012
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cipik:
Známych so ZP ktorí nemajú psychotest máš a budeš mať aj naďalej, resp. až do nejakej ďalšej novely 190-ky, ktorá pravidlá hry zmení.

Prečo?
Lebo:
a/ držitelia "zlých zlých" zbraní (držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) museli PT absolvovať do apríla 2012 a potom pri každom obnovení ZP;
b/ držitelia skupiny A zbrojného preukazu a držitelia skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon zamestnania, tiež pri každom obnovení ZP;
c/ držitelia skupiny B, D, E alebo F zbrojného preukazu a držitelia skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon oprávnenia podľa osobitného predpisu, absolvujú PT jednorazovo pri najbližšom obnovení ZP (myslené po apríli 2011).

Pričom pre ľudí v bode c/ platí nasledujúca výnimka - "neplatí pre osobu, ktorá v čase podania žiadosti dosiahla 62 rokov"


A súhlasím s tebou - celé je to dáke nedomyslené :wink:
Lukasss
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Lukasss »

Dnes v Ivanke pri Dunaji Mgr.Zuzana Tomasova , hodina a pol , prisla o pol hodinu skor nez normalne nech stiham pracu , pokecali sme , dve a4 testovych otazok , nakreslit postavu a strom , nejake obrazkove testy .. v miestnosti plagat polovneho zdruzenia nejakeho , vysledok 3 zalaminovane karticky , pohoda a ziadne blbe keci :)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 802
Dátum registrácie: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Pred dvomi mesiacmi absolvované vyšetrenie v SAPIENTI SAT s.r.o. - v Trenčíne, na Stromovej 2 - iba pár desiatok metrov od novej strelnice. :arrow:
Trvanie tak asi hodina a 1/2, profesionálny prístup (bez náznaku eliminačných tlakov). Cena 80 Euro, kartičky následne (po obedňajšej prestávke). :mrgreen:
Na psychotestoch som už bol aj v minulosti, ale teraz to bolo trochu obšírnejšie a rozmanitejšie. Inak v pohode - môžem len odporúčať. 8)
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Mozno otazka OT ale neda mi.. lebo to tu stale citam.. Ja som robil ZP v roku 2011 a zaidne karticky som nedostal, typujem ze sa vtedy nedavali, ale co teraz?? Mam si ich ist pytat tam kde som robil PT ci mozem fungovat dalej a az po 10 rokoch ked pojdem zase na PT tak mi ich uz daju??

Prosim presunut ak som az moc OT. Dakujem ;)
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ak sa to nezmeni tak ti ich daju po 10 r. Co bolo to bolo od Harmana (lipsica) je nova doba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"