Idem na skúšky, držte palce!

sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Dnes úspešne rozšírenie na A.
Nové zamky
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Zdravím vás tu všetkých...
Skúšky úspešne absolvované v minulý utorok na skupinu ,,A". Ešte čakám na preukaz, ktorý by mal byť v tento pondelok. Je to skoro 2 týždne od skúšok, ale čo už narobím?! Patrím pod Partizánske, ale skúšky som robil v Prievidzi, kde sa vykonávajú...
Ďakujem za všetky rady a za existenciu tohto fóra, ktoré mi veľmi pomohlo...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Gratulujem ku úspechu. Nech máš administratívu rýchlo za sebou A môžeš sa tešiť z nového železa.
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Zdravím, vo štvrtok mám skúšky, pripravený som no jedna vec mi vŕta hlavou. Pri bezpečnom vybití zbrane sa uvádza na záver aj rana istoty do priestoru terčov. To je jasná vec, no pokiaľ ide o vybitie zbrane v miestnosti kde je viacej osôb, stretol som sa s viacerými verziami, jedna hovorí iba o vizuálnej a hmatovej kontrole nábojovej schránky/hlavne/komory a odloženie zbrane do púzdra alebo kufríka. Ale druhá verzia hovorí aj o rane istoty, ktorá má byť smerovaná do bezpečného priestoru.
Ja osobne sa viac stotožňujem s prvou popísanou verziou bezpečného vybitia v miestnosti s ďalšími osobami, no nerád by som pohorel na takejto otázke. Ako to teda vlastne je?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Na skuskach predviest ranu istoty do bezpecneho priestoru. Osobne som mal jednu z tychto otazok - Nabitie, prebitie a vybitie zbranie, vyber bezpecneho priestoru som mal ulahceny, kedze tam mali specialne na to urceny priestor (kovovu ruru).
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Vďaka, snáď to tak bude aj u nás v TN ;-)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Lubos, hoci sam som zastancom vedomej kontroly zbrane (vizualna kontrola zasob. sachta, komora a vypustenie kladiva), na skuskach, rovnako ako na sutaziach toto nezoberu. Takze urcite si tu ranu isoty daj.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Lubos, radsej tu ranu istoty daj... Nezabudni ale namierit niekam do rohu a nie len tak z brucha niekam prasknut.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lubos12minarik:
Ak ti to vopred nepovedia, kľudne sa pred vybitím zbrane komisie opýtaj, ktorý smer/priestor v skúšobnej miestnosti môžeš považovať za bezpečný.
Len tým komisii ukážeš, že rozumieš podstate toho čo ideš robiť.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Lubos v TN majú na stene nalepený terč. to bude priestor simulovanej strelby aj smer pre ranu istoty.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

BTV napísal:Lubos, radsej tu ranu istoty daj... Nezabudni ale namierit niekam do rohu a nie len tak z brucha niekam prasknut.
Podľa mňa je ešte veľmi vhodné vopred definovať bezpečný smer. Povieš pred samotnou manipuláciou napríklad: "Bezpečný smer je tamten roh miestnosti" alebo "...tamten terč na stene" a počas všetkej manipulácie so zbraňou hlaveň smeruje tým smerom :P
(samozrejme smer volíš pomimo členov komisie aj spoluúčastníkov :twisted: )
AweOne
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa AweOne »

ja som bol v pondelok ešte len zaniesť žiadosť v TN a rana istoty mi bola asi 3x zdoraznená, takže určite dávať

inak, držím palce a podeľ sa potom prosím s pocitmi (kľudne do PM) :)
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Super, za cenné rady od všetkých, ďakujem. Ráno ideme nato 8)
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Slubil som že sa po skúškach podelím s pocitom. Verdik znel síce vyhovel ale môj pocit je biedny. Nie s komiesie ale zo seba samého. Trochu kiksovania tam bolo napriek tomu, že som si myslel, že som pripravený na 100%. Vďaka ústretovosti príslušníkov a zopár záchranných doplnkových otázok som to E-čko nakoniec dostal aj keď som myslel že si to zopakujem. ZP síce schválený no učenie sa pre mňa nekončí, treba to doklepnúť. :|
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Poďakovanie,

chem sa poďakovať všetkým ľuďom tu na fóre, že aj vďaka informáciám, ktoré som tu našiel som úspešne absolvoval súšku na ZP. To čo tu robia ľudia, najme z právneho prostredia, navyše na úkor svojho voľného času, pre osvetu v oblasti zákonov a práva má veľký význam. ĎAKUJEM.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"