ZP skupina F

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Drz sa zakona :)
§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu...; tiež je oprávnený nadobudnúť a držať strelivo do zbrane kategórie B a
do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia, a na základe
výnimky (§ 8 ods. 2) a nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň
kategórie A.
eloquent_euler

Príspevok od používateľa eloquent_euler »

Poznam ten zakon
Len chcem vediet podla akeho zakona idu tie pani policajtky, ked jedna mi to povedala osobne a ta druha telefonicky predajcovi v puskarstve?
Tiez mi to pride ako nezmyselny obmedzujuci zakom, ked si chcem napr spravit gulometny pas do MG 43 kde ide 50 nabojov a predaju mi ich len 30
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Páni policatky idú podľa zákona, 'niekde niekto povedal' zjavne.

Kúp si teda iné dve najmenšie spotrebiteľské balenia - napr. od iného výrobcu, či iný typ strely. To by mohlo byť košér.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

To ze je policajt neznamena ze ma vzdy pravdu (alebo mozno mne unikla nejaka novela zakona?).
Osobne by som asi ale na vystavu do pasu natlacil delaborovane naboje.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

roobert:
Vďaka, pobavil si ma hneď zrána.

Zákon hovorí o 2 baleniach, policajný 'konzultant' o neobmedzenom počte.
Predajca všetky verzie dôsledne zváži a predá ti ... tram-ta-dáá ... jedno balenie :shock:

Áno, ja viem, je to taký smiech cez slzy. Vivat Slovakia! :roll:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja mám A a F, mám vydané preukazy k 9mm, 7,65mm a .22. Skupinu Fko som si vybavoval len preto, že keď nosím 9mm, mám u seba len preukaz zbrane ku konkrétnej nosenej zbrani, ostatné preukazy sú zamknuté v trezore aj so zbraňami. Čím menej nosím sebou, tým menej mám čo zabezpečovať pred stratou, odcudzením, zneužitím. Keď vbehnem do obchodu a okrem 9mm si chcem kúpiť povedzme .22 do 71tky berettky, tak poprosím predavača, nech mi predá 2 krabičky malorážiek na Fko a nemusím letieť domov pre preukaz zbrane. Do knihy ich samozrejme ani nezapisujem. Evidenčnú knihu mám len pre to, že ju káže zákon ale je úplne prázdna lebo doma držím len strelivo k zbraniam ku ktorým mi bol vydaný aj preukaz zbrane. Nikdy som v žiadnom obchode v Bratislave s Fkom problém nemal. Dokonca mi myslím raz aj na strelnici predali .22 aj keď som nemal u seba preukaz zbrane k berette 71.
eloquent_euler

Príspevok od používateľa eloquent_euler »

Zlomizub:

Keby som tam nebol osobne a nepytal sa pani policajtky co vydava ZP a keby som nebol v tej predajni kde predomnou volali tiez na policiu a pytali sa nato,tak som ticho a riadim sa podla zakona
Preto sa snazim zistit kde a od kedy to je napisane

ten predajca sa riadil podla zakona kde bolo zevraj pisane len jedno balenie
neviem potom z ktoreho roku on pouziva zakony?
Je divne ze nepozna nove zakony :-D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ktorý okres?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

roobert napísal:...
Keby som tam nebol osobne a nepytal sa pani policajtky co vydava ZP a keby som nebol v tej predajni kde predomnou volali tiez na policiu a pytali sa nato,tak som ticho a riadim sa podla zakona
Preto sa snazim zistit kde a od kedy to je napisane

ten predajca sa riadil podla zakona kde bolo zevraj pisane len jedno balenie
neviem potom z ktoreho roku on pouziva zakony?
Je divne ze nepozna nove zakony :-D
Nemal by si ako držiteľ ZP poznať zákon, z ktorého si robil aj skúšku, a príslušne im ich omyl vysvetliť a nie sa tu dopytovať na vec, ktorú si povinný vedieť?
Napísané je to v zákone, ten je zverejnený v zbierke. Ak ho však nepoznáš, ogabe Ťa hocijaký blbec :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Čaute chlopi, minulý týždeň v Stredu som bol dať konečne zaregistrovať svoju prvú zbraň :P a pri tejto príležitosti som sa pánov príslušníkov opýtal, ako je to vlastne s tým strieľaním zo zbrane na sk. F.
Bolo mi to vysvetlené takto :
Pokiaľ má zbraň zapísaná na sk. F platnú tlakovú skúšku, je možné bez akýchkoľvek problémov s touto zbraňou vykonávať cvičnú streľbu na strelnici.
Čo sa týka zbrane zapísanej na sk. F a stav okamžitého použitia takejto zbrane, bolo mi povedané, že to sa myslí, že nesmie byť v tomto stave pri preprave.
Takže u nás v PD nemajú so strieľaním na strelnici hore spomenutej zbrane za dodržania týchto podmienok žiadny problém. Ja len toľko k tomu, lebo v tomto vlákne sa názory dosť rozchádzajú.
Čaute a pekný deň želám :wink:
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Ja som sa tiez na to pytal na ORPZ v Cadci, povedali mi, ze so zbranou na F skupine sa nemoze strielat ani na strelnici, jedine v Nutnej Obrane alebo Krajnej Nudzi sa moze pouzit.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

Zdravím F kári

mám jednu otázku k forme evidencie streliva v predpísanej knihe, nákup aj zaevidovanie je mi jasné,
ale kolónkou dôvod vyradenia z evidencie mi celkom jasný nebol, resp. pri evidencií keď som sa na to spýtal tak sa na mňa pozerali dosť prekvapene akoby skratka JCS - jednorázová cvičná streľba ani neexistoval

chápem to správne že ak mám nejaké strelivo zapísané v tejto knižke a napr. kamarát má zbraň daného kalibru
a dovolí mi vystreliť si, tak ako dôvod vyradenia z evidencie napíšem - cvičná streľba ?
snažil som som sa to vyčítať z vyhlášky 555/2003 ale nie som si istý či to z toho chápem dobre a tu som sa to zatiaľ nikde nedočítal
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ked uz je tu tak zivo, mam otazku, ktoru z knih od SEVTu pouzivate na zapisanie streliva ktore mate na F?
Su tam asi 4 a neviem ktoru objednat.
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

Ak to chces na zbrojny preukaz F tak:
http://www.sevtprefirmu.sk/zaznamova-kn ... brani.html
060510

tie ostatne su pre drzitelov zbrojnych licencii
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"