Postup získania ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Len pre zaujimavost:
Mne policajt pri podavani ziadosti o A povedal, ze ochranu zivota, zdravia a majetku v SR zabezpecuje policajny zbor. Odpovedal som vetou z mojho profilu :D a pridal som k tomu este par riadkov a zaklincoval som to papierom z mojej firmy v podobnom duchu ako pisal latware.
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

Ahojte, prebehol som si tuto temu a musim povedat, ze na slovenskom internete ide asi o najlepsi subor rad a postrehov k ziskaniu Acka :)
Moj pripad:
Povodne som chcel iba Bcko, ale rozmyslam aj nad Ackom - nie kvoli neustalemu noseniu, ale kvoli tomu, aby som mal tu moznost ak bude treba (prevoz vacsej hotovosti alebo hodnotnejsich veci, atd.).
Z toho co sa tu bezne spomina ako bezproblemovy dovod (zivnost/praca/napadnutie), "mam" napadnutie. Schytal som to v roku 2004, padlo aj trestne oznamenie a bolo to ukoncene dohodou o vine a treste. Myslite si, ze to aj s odstupom 11 rokov obstoji? A ak ano, musim si potvrdenie vyziadat sam, alebo to staci napisat do ziadosti a PZSR si to uz overi?
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

Keby si cital poriadne a bol pevne rozhodnuty ze chces Acko tak ako dovod ziadosti o vydanie ZP. uvedies : ochrana zivota, zdravia a majetku. A neriesis ze ci si zivnostik alebo ci si bol napadnuty...
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

thio napísal: A neriesis ze ci si zivnostik alebo ci si bol napadnuty...
zrovno toto hra podla mna velku rolu v tom ci ti hned zobere ziadost na A alebo zacnu natahovacky, ak mu tam capnes paiere ze si podnikatel pripadne si zoberies aj daky papier od PZ o napadnuti urcite tym nic nepokazis.

Ked tam dojdes len tak s tou zazracnou formulkou ochrana zivota zdravia a majetku a nic naviac im nedolozis tak neviem neviem
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

Presne o to mi ide. Nemam zaujem o natahovacky a nie som skalopevne rozhodnuty, ze musim mat Acko. Postaci mi Bcko, ale ak by sa dalo A ziskat bez opletaciek, tak by som to rad vyuzil.
Preto moja otazka smerovala k tomu, ci si to potvrdenie o napadnuti mam zhanat sam alebo staci, ked to uvediem do ziadosti a oni si to najdu v ramci previerky.
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

Ja som nemal napadnutie ale vykradnutu predajnu a zaznam o tom som mu doniesol on si to pozrel povedal ze ok a aj tak mi to len vratil ani to nepouzil, ale ucel to asi splnilo u daneho prislusnika.
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

Ok vdaka, skusim si pozhanat to potvrdenie, snad ho este budu mat :)
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

a preco by si mal clovek vybavovat zivnost koli zbrojaku? kde v zakone je napisane ze acko moze dostat iba zivnostik alebo podnikatel. je tu o tom popisane dost. a kto to acko chce tak to poriesi normalnou zakonou cestou. poda ziadost, ked ju budu chciet zamietnut nech to daju na papier,. alebo podat ziadost cez podatelnu ako tu uz niektori spomínali, je to jednoduchsia ceesta.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

je to cesta pre ludi, ktori si nevedia ustat svoje realne dovody.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

vybavovanie zivnosti kvoli zbrojaku... hmmmm... naco to spravit jednoducho, ked si to mozem skomplikovat?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

precistene
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

bus driver,
nie je to vydrbanie so systemom,naopak je to ta najjednoduchsia cesta ako ziskat "A". Kde som porusil zakon,v com ? ze som zivnostnik a momentalne zivnost /napr. obchodnu cinnost / nerobim ? Preco sa zbytocne dohadovat ,podavat odvolanie ,vymyslat si ,ked sa to da aj takto a to v ramci zakona, ale kazdy nech si zvoli cesticku sam .
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ziadost o ZP A, F podana dnes v DK, nerobili ziadny problem. Ale som konatel sro, hned som bol poziadany o vypis z obch. registra, inak by to asi tak lahke nebolo, takze radovy obcan ak nebol napadnuty to len tak zrejme nedostane (teda, nie vsade).
inspiring_brattain

Príspevok od používateľa inspiring_brattain »

Mesi napísal:je to cesta pre ludi, ktori si nevedia ustat svoje realne dovody.
Co to su tie realne dovody ?
Ja poznam pripad, ked nestacila ani zivnost, ani napadnutie, a museli byt prinesene rozne zmluvy s roznymi objektami o vlastnictve, prenajimani a prevazani konkretnych veci, vysky sum a podobne. Uz k tomu chybal len kakaovy vencek s bananom.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Preco sa bavis s policajtom ktory ma uplne iny nazor ako ty? Myslis ze ho presvedcis? Popraj mu pekny den, nechaj ho rozhodnut a odvolaj sa. Keby ani toto nepreslo, mozes sa sudit(aj ked toto uz bude hardcore ale da sa). Aj na webfore mas minimalne jeden pripad, kde policajt velmi nechcel dat a musel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"