Neskore predlzenie platnosti ZP

inspiring_rubin

Neskore predlzenie platnosti ZP

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Zdravim,
draheho svokra som presvedcil nech predlzi zbrojak nech mam s kym chodit trieskat. Kedze je viac nez dost zaneprazdneny, ziadost o predlzenie ZP (A+C) podal skoro nachlp 30 dni pre skoncenim platnosti povodneho, psychousa ale nesplasil hned a papier od neho o psychickej sposobilosti dolozil cca 10 dni po tom ku ziadosti o vydanie noveho ZP.
Na oddeleni mu k tomu nic nepovedali, podla mna vsak hrozi ze rozhodnutie o vydani noveho ZP moze prist po ukonceni platnosti povodneho, alebo nejaky ten den potrva, kym si pon dojde, a teda moze nastat situacia ze bude bez platneho ZP so zbranou doma.
Bude sa volat na OR PZ ci je vsetko v poriadku (u nas su relativne v pohode, osobne ja aj on je s prislusnikmi zadobre) chcem sa ale spytat, ci moze nastat pruser.
Ak som spravne pochopil, ak mu nestihnu vydat novy ZP, dopusta sa priestupku (nedovolene ozbrojovanie). Ako sankcia sa udeluje pokuta? Rozhoduje sa o sankcii individualne? Je lepsie to nechat tak s tym, ze mono kvoli par dnom hore- dole nebudu problemy (co mi ide proti srsti), alebo zbran prepisat na mna kym nebudu papiere OK? Aj tak sa obaja na odd. vieme dostavit najskor den po ukonceni platnosti povodneho zbrojaku, a nepozdava sa mi velmi scenar typu paragraf na krku, 10 rokov bez ZP alebo mastna pokuta.
Viem, ze vsimnut si to mal dotycny ked bolo treba a je to na jeho triku, ak mi ale viete odpovedat alebo ma nasmerovat, budem vdacny. Popravde som hladal aj v starych vlaknach a cudujem sa ze menej zodpovednych a zabudlivych jedincov to este nezaujimalo (alebo zle hladam- za duplu sa vopred ospravedlnujem),
vdaka.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sp ... h-platnost

Podla mna ak nestihnu vydat preukaz do skoncenia platnosti stareho koli neskor dolozenemu posudku,tak sa musi stary ZP po skonceni platnosti odovzdat na policii a zbrane dat do uschovy. Ak splna vsetko co ma a niektory z pozadovanych posudkov dolozil na vyzvu neskor,konanie o predlzenie pokracuje. Novy ZP vydaju neskor, ta lehota 30 dni zacina od dodania posudku. Potom vydaju aj zbrane z uschovy. Konanie o predlzenie by sa zastavilo vtedy,ak by nedolozil na vyzvu pozadovane dokumenty v lehote,alebo nesplnal podmienky.
Aspon tak to chapem.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

§ 23
Platnosť zbrojného preukazu
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz s platnosťou na desať rokov; cudzincovi s platnosťou
na čas jeho povoleného pobytu na území Slovenskej republiky, ak má byť jeho pobyt
kratší ako desať rokov. Platnosť zbrojného preukazu držiteľa, ktorý si podal v lehote podľa
§ 24 ods. 1 žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu a o ktorej nebolo rozhodnuté do
uplynutia doby platnosti predchádzajúceho zbrojného preukazu, sa predlžuje až do
právoplatného rozhodnutia o vydanie nového zbrojného preukazu.

(hrubo oznacene je novinka z poslednej novely)

Tj. neriesil by som.
Ziadost bola podana, oni maju cas rozhodnut. Rozhoduju, zistia ze tam chyba papier, vyzvu ho na doplnenie a po doplneni rozhodnu o vydani noveho ZP.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a takychto bude v r 2014 este vela.

Ked od 1.1.2004 vstupil do platnosti sucasny zakon, zacali sa vydavat kartickove zbrojaky, vela ludi si vymenilo ZP prave pocas roka 2004. Tento rok im hromadne skonci platnost.
Kopa z nich zabudne, kopa ma na salame "ved ja som polovnik 30 rokov", niektori nestihnu.

Policajne prezidium si od toho slubuje cca 10% pokles poctu drzitelov ZP
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

krupitch napísal: Ak som spravne pochopil, ak mu nestihnu vydat novy ZP, dopusta sa priestupku (nedovolene ozbrojovanie). Ako sankcia sa udeluje pokuta
tu na WF bolo zverejnene rozhodnutie sudu vo veci, ked tipkovi vyprsala platnost ZP a on "zabudol" ze doma drzi kratku gulovu.
Bolo vznesene obvinenie za nedovolene ozbrojovanie, ale toto bolo sudom zamietnute, pretoze podla sudu nedovolene ozbrojovanie je cin, kedy osoba ma strelnu zbran a prislusne zlozky o tomto nemaju vedomost. Avsak v tomto pripade prislusne zlozky vedeli, ze dana osoba ma doma zbran, a preto sa o nedovolene ozbrojovanie nejednalo.
Ci bol rieseny pokutou na useku zbrani a streliva si nepamatam.
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Podla TOHTO sa skutocne nejedna o zlocin nedovoleneho ozbrojovania.
Tzn. ze este moze nastat situacia ze behom par dni, kedy bude zbran drzana bez platneho ZP pride v rozmedzi niekolkych dni vyzva na odovzdanie zbrane (co potom, len sa zaplati za ulozenie a ked sa vsetko doriesi vyberie sa?) prip. zacanie priestupkoveho konania, a sucasne pride rozhodnutie o vydani/nevydani noveho ZP?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vzhľadom na to, že všetky Tebou vymenované aktivity by zrejme spadali do kompetencie jedného oddelenia, kde obvykle úraduje pár ľudí, pochybujem o až takej schizofrénii a chaose. Predsa len - to nie sú dopraváci :wink:

Doporučujem ukľudniť sa a v zmysle Zlomizubovho polnočného postu - počkať :)
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Nakoniec je vsetko v poho,
v tyzdni sa volalo, povedali ze novy zbrojak maju na oddeleni a ci si pon pride do datumu konca platnosti stareho alebo o pol roka im je lautr jedno, nakoniec si este dobre pokecali.
Musim vsak dodat, ze sa prislusnici uplne inak spravaju ku mne (mlady, Acko) a ku svokrovi (190cm, 120kg), vzdy s tym ale zacnu az potom, ked im oznami ze je dostojnik OZ SR v zalohe...
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Zdravím, dnes som v telke videl príspevok (pri prepínaní ma nalákali na upútavku o zbrojákoch :) ) o tom, že tento rok mnohým skončí platnosť zbrojáku. Zaujala ma veta, kde hovorili, že ak človek nepodá žiadosť načas - zrejme mysleli tú lehotu 30 dní, tak musí robiť odznovu skúšky na zbroják atď.

Taktiež ma zaujala posledná veta čo napísal roman : Policajne prezidium si od toho slubuje cca 10% pokles poctu drzitelov ZP

Znamená to, že ak človek zabudne na to, že mu skončila platnosť zbrojáku a nepodá v lehote 30 dní žiadosť o nový ZP, tak musí odznova robiť skúšky ?
Prečítal som si zákon aj priestupky ale nikde som sa nedočítal niečo konkrétne....

Pýtam sa čiste zo zvedavosti.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Pri "predlzeni ZP" ta skusky zbavuje § 24. Ak si ziadost nepodas v case, terajsi ZP strati platnost a musis robit novy a tam je podmienkou skuska.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Mozno ten 10%ny ubytok mysleli, ze nie kazdy sa dozil predlzenia. Ja som poznal dvoch co to uz maju za sebou a predlzovat nebudu. Za 10r. sa udeje vselico.
Ja mam v kalendari poznamku 2 mesiace vopred, nech nemam stres koli casu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ten 10% predpokladany ubytok su 70rocni polovnici, ktori sa na to skratka vykaslu
resp drzitelia, ktori nedodrzia lehoty, nepredlozia karticku od psychopata a podobne
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

suigan napísal:Znamená to, že ak človek zabudne na to, že mu skončila platnosť zbrojáku a nepodá v lehote 30 dní žiadosť o nový ZP, tak musí odznova robiť skúšky ?
Prečítal som si zákon aj priestupky ale nikde som sa nedočítal niečo konkrétne....
§ 23 Platnosť zbrojného preukazu

Policajný útvar vydá zbrojný preukaz s platnosťou na desať rokov; cudzincovi s platnosťou na čas jeho povoleného pobytu na území Slovenskej republiky, ak má byť jeho pobyt kratší ako desať rokov. Platnosť zbrojného preukazu držiteľa, ktorý si podal v lehote podľa § 24 ods. 1 žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu a o ktorej nebolo rozhodnuté do uplynutia doby platnosti predchádzajúceho zbrojného preukazu, sa predlžuje až do právoplatného rozhodnutia o vydanie nového zbrojného preukazu.

...

§ 25 Zánik platnosti zbrojného preukazu

(1) Platnosť zbrojného preukazu zaniká
a) uplynutím doby platnosti zbrojného preukazu,
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

Dnes.
Prisiel som, predlozil vsetky papiere, zbran, stary zbrojak ktory mal do konca platnosti presne 1mesiac.
Ujo policajt vystavil novy s novym preukazom zbrane na pockanie.
Nezostavalo mi nic ine ako pekne podakovat.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Podľa zákona sa musí žiadosť o nový ZP podať najneskôr 30 dní pred skončením starého. Ale nikde som nenašiel, kedy najskôr môžem podať žiadosť o nový. O 3 mesiace mi končí ZP a žiadosť o nový by som si chcel podať čo najskôr, pretože pracujem ako vodič (akurát som doma) a proste nie som vždy k "dispozícii"... "Papiere" k žiadosti (doktor, psychoš, klub...) platia 3 mesiace, takže ak zájdem budúci týždeň na ORPZ tak ma hádam nevyženú??? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"