SA vz.61 na A

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Moc sa neteš, nakolko ide o zbran odvodenu od samocinnej(vojenskej) ,ktoru nemozno zapisat na nosenie. Može sa kludne nazyvat aj cz91. A nova smernica EK tvojej radosti urobi čoskoro koniec :wink:
Kefalín
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 6 years 10 months

Príspevok od používateľa Kefalín »

Dva krát som sa ich na to pýtal, že či to nie je omyl, vraj nie.. Že sa jedná o pištoľ samonabíjaciu. Tak je to zapísané v NP a rovnako aj v preukaze zbrane. Pôvodne som to chcel na E, ale keď ponúkali aj A no neber to :) Ja sa moc neteším, keďže mi bolo povedané že je "na ceste" nový zákon o zbr. a s najväčšou pravdepodobnosťou budem musieť im SA skôr či neskôr znovu doniesť..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Máš v tých pojmoch bordel, Kefalin, pozri si čo hovorí zákon, aké zbrane môžeš nosiť. Je jedno čo máš v preukaze zbrane napísané.

Jedine žeby ti KEU potvrdil že to nie je zbraň odvodená od samočinnej.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tak tak...
to , ze policajt nepozna zakon a urobil chybu ti nedava vynimku zo zakona.
z 190/2003 jasne hovori :

§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1)
Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a)
nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c);

a zaroven definuje, ze:

§ 5 Zbraň kategórie B
(1)
Zbraňou kategórie B je
a)
krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
b)
krátka jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,
c)
jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je menšia ako 280 mm,
d)
dlhá samonabíjacia palná zbraň,
e)
dlhá opakovacia palná zbraň s hladkým vývrtom hlavne, ktorej dĺžka hlavne je menšia alebo sa rovná 600 mm,
f)
samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane,
g)
signálna zbraň.

tzn Skorpion je "f" a ty mas pravo nadobudat a nosit iba "a,b,c,"
Kefalín
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 6 years 10 months

Príspevok od používateľa Kefalín »

Mesi a Roman.. Tak celé oddelenie zbraní a streliva je padnuté na hlavu, nie? A nie len to, viem o ďalších čo to majú na A normálne.. Jasne som sa pýtal, že či je to možné zapísať opakovane mi bolo povedané že áno.. Popravde ak ma s tým niekto náhodou zastaví pri nosení / čo silno pochybujem keďže to neplánujem so sebou vláčiť z praktických dôvodov/ je mi viac menej jedno, ako si kto interpretuje zákon. Pre mňa je záväzné to čo mám v preukaze zbrane. A tam je jasne A a E.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Kefalin: karta zbrane nemoze ist nad zakon a teda ked sa niekto v tom bude vrtat a budes nosit s napaskovanym zasobnikom, teda na A-cko tak bude organu u prdele, ze ti to je u prdele.

edit: a este dlsia vec ak mas zle vyplnenu karticku zbrane a niektoy udaj je v nej nespravny/chybny mas sa dozadovat opravy. Nejeden clovek mal uz problem, s tym, ze na policii nieco zle zapisali a pomilovali potom pri kontrole drzitela. Pretoze ty ako drzitel si mas skontrolovat spravnost udajov. A to, ze tebe vtedy povedali, ze je to ok nemusi vzdy obstat, ked nato pride.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kefalin, odpoviem ti: Neviem ci je padnute nahlavu, do takychto expresivnych vyjadreni by som nesiel. Mylia sa ale, ked tvrdia, ze zbran odvodenu od samocinnej mozes podla sucastnej legislativy nosit.

A nebude to jediny okres a nebude to jedine ustanovenie v ktorom nemaju jasno.

Vanto: pri preukaze zbrane - to nie som si celkom isty. Zakon hovori urcite o neplatnych udajoch na zbrojnom preukaze, na preukaze zbrane - o tom neviem. Musel by som sa pozriet.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

nespochybnujem romanove tvrdenie, naopak zakon je v tomto absolutne jednoznacny. pri skorpionoch je ale jadrom pudla skor nieco ine.

prevazna vacsina skorpionov vz 61 predavanych na nasom trhu su kusy povodne samocinne ktore boli nasledne upravene na samonabijacie. tie sa na ZP sk. A nadobudnut nedaju a roman tu spravne cituje zakon.

v davnejsej dobe vsak CZUB uviedla na trh aj kvazi novovyrobu tohto modelu, ktory ale bol odpociatku postaveny ako samonabijacia zbran. islo o skladacky zo starych skladových dielov kt. nikdy neboli pouzite na somocinnej zbrani. aj taketo kusy sa u nas predavali. specialne co sa tyka skorpionov vz 61 toto bude prapricina zmätkov. v ramci vykonu svojej praxe som podobny pripad riesil minuly rok a popotahovany bol ako drzitel ZP tak aj drzitel ZL. nakolko vo veci chybili rovnakou mierou aj na prislusnej evidencii, vec sa vyriesila pomerne elegantne. nemusi to tak byt vzdy.
Kefalín
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 6 years 10 months

Príspevok od používateľa Kefalín »

Ešte raz.. Dva krát som sa pýtal na zbraňovom na čo jasne mi bolo povedané, že ÁNO je to možné a aj sa to tak bežne robí. Následne som si to overoval pri ďalších čo už túto zbraň majú a poniektorí ju majú tiež na A. A to nie sú z toho istého okresu.. Preukaz zbrane je verejná listina, ktorá legitímne spája moju zbraň so mnou. A až s tým A bude mať niekto raz problém , tak by mal svoju pozornosť upriamiť na patričné oddelenie, pretože ja som to tam svojvolne nezapísal, nijako nesfalšoval. Skutočnosť že čo okres, to iný výklad zákona to ja nijako neovplyvním..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No a dostavae sa pomaly k starej pesnicke, ze co vlastne je ten Preukaz Zbrane. Najdi si tu o tom vlakno. Alebo este inak - najdi mi v zakone paragraf kde by sa pisalo ze ta karta ta k niecomu opravnuje.

Ked raz nevies pochopit ale tu to, co ti tu roman zo zakona vykopiroval, tak darmo s tebou diskutovat. Obzvlast ked namiesto argumentu zacinas "Este raz...". Ako si si nevsimol asi, tak nikto tu neargumentuje, ze ti to nemohli povedat a ze si tak nemyslia. My sme ti vecne odcitovali preco to tak nie je. Tiez plati, co napisal Boris - ak by to bol ten pripad. Vo vseobecnosti to vsak neplati a pojde skor o raritu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Este raz : to ze policajt na odd zbrani nepozna zakon a urobil chybu neznamena, ze ten zakon pre teba neplati
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Kefalin: a co mas v karticke? Sa vz.61 alebo cz91?
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

A povedzte mi Kefalin, co si vy predstavujete pod takym slovom "skorpik"?

vz.61...alebo ti staci ze to zvonku tak vyzera? peterson tu uz skor spomenul cz91(co je technicky a podla zakona pistol) a u teba tipujem ze sa bude jednat prave o nu a robis tu povyk pre nic.

kde je pisane ze pistol musi mat zasobnik v rukovati?
Kefalín
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 6 years 10 months

Príspevok od používateľa Kefalín »

peterson napísal:Kefalin: a co mas v karticke? Sa vz.61 alebo cz91?
Je to SA vz 61 s protokolom o prerábke samočinnej na samonabíjaciu.
thorvald: O čom točíš? Myslíš si že nerozoznám 61 od 91?? Podľa seba súdiš mňa?
Mimochodom vz 61 ti nezapíšu ako dlhú, guľovú, samonabíjaciu, pretože to nespĺňa zákonné náležitosti. Je to samonabíjacia pištoľ. Tak je to vedené v papieroch, tak to oni vedú vo svojej evidencií. Ináč by im to systém zrejme nezobral.. Môžme sa tu o tom doťahovať a riešiť citácie paragrafov. Nie som jediný kto to má na A, a nie je to jediné oddelenie Zbr. a str. ktoré to dáva na A. Ak je vaša prezentácia zákona iná ako majú oni, treba sa obrátiť na kompetentné orgány, nech si to oni ujasnia a spravia okolo vz 61 jasný výklad.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zakon je v tomto jednoznacny, ale ved si to maj ako mas mne je to jedno. Vec je taka ako to uz bolo viackrat spominane, ak ti ide o pravny stav tak je prosto taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"