Počet zakúpených krátkych zbraní na zbrojný preukaz A a prípadné obmedzenia

MajoBB_SVK
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 1 year 11 months

Počet zakúpených krátkych zbraní na zbrojný preukaz A a prípadné obmedzenia

Príspevok od používateľa MajoBB_SVK »

Som držiteľom ZP A a mám zakúpenú jednu samonabíjaciu pištoľ 9 mm Luger. Chcel by som si kúpiť ešte jednu kal. 45. Nikde som sa nedočítal, či je nejaké obmedzenie, ktoré upravuje počet krátkych zbraní, ktoré môže držiteľ ZP A držať? Ak obmedzenie nie je, aké zdôvodnenie sa udáva do žiadosti o vydanie nákupného povolenia. Stačí opakovane udávať: "Ochrana života, zdravia a majetku“? Jednu zbraň mám na nosenie a obranu. Ostatné by som chcel do zbierky a cvičnú streľbu na strelnici. Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil/-a MajoBB_SVK v 18 Apr 2022, 23:16, upravené celkom 1 krát.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Nie je na to ziadne obmedzenie - bezne je zapisanych viac zbrani na Acko. Jedine obmedzenie je potom skor ulozenie podla zakona - od urciteho mnozstva potom uz treba trezor / trezorovu miestnost. Ale teda mat 2-3 kratke na Acko je uplne bezne. Dovod staci "ochrana zdravia a majetku" - pokial uz mas A-cko zbrojak, tak nie je nutne specialne zdovodnovat dalsiu zbran. Mozes predsa mat napr. jednu mensiu zbran na nosenie v meste, jednu vacsiu do lesa a pod...
MajoBB_SVK
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 1 year 11 months

Príspevok od používateľa MajoBB_SVK »

Ďakujem za odpoveď. Nemal som skúsenosť, že, či je možné stále uvádzať to isté zdôvodnenie. Ohľadom zabezpečenia mi to je jasné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"