Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chalani, dnes som bol u lekara a k posudku mi pripisal, ze okrem fyzickej ochrany osôb a patracej skupiny :cry:. Mozem si teraz ziadat o A/B ZP? (Mozem teraz uviest ako dovod na ziadosti, na ochranu osob a majetku? Lekar mi srdcervuco tvrdil, ze to tam musi byt a pre nosenie zbrane na vykon povolania a SBS, potrebujem psychotesty) Nezamietnu mi to? Alebo mi zostava sa registrovat v nejakom klube a ziadat o E, alebo F? Ale kua s F sa strielat neda :(. V Castej na strelnici ma moc nepotesili, je mozne ze maju naplnene stavy a da mi zevraj este vediet :cry:. Neviete kde maju volno na nejakej strelnici v BA/TT? V tento tyzden by som si chcel podat ziadost o ZP. Dakujem Vam svetkym za odpovede.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Si na tom fyzicky a zdravotne tak, ze to mal dovod pisat? Ak nie, tak vymen lekara. Podla mna to ale nema vplyv na tvoju ziadost o A/B ZP.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Neziadas o ochranu osob ale osoby - tvojej :D a pokial to spravne chapem, tvoj lekar ti len inymy slovami napisal, ze si zatial nepresiel patricnou procedurov na udelenie lek. suhlasu pre vykon povolania SBS. Myslim, ze mozes ziadat o A, E, F a co sa lekara tyka, nemal by byt problem.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

To bol co za magora??? :shock: :shock: :shock:
Opat nejaky zakomplexovany, co chcel byt dolezity. Tak s takymto som sa este nestretol.
Vyskusaj ist za inym lekarom
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mne by stacilo aj B a E ZP. Nie, zdravotne som v poriadku, on mi povedal, ze by mi to tam nepripisal, ale ak by som siel na psychotesty. No ja nebudem platit, nejakemu dalsiemu k... a nakoniec by mi mozno povedal, ze niesom sposobily a mozem sa so ZP rozlucit. Ale on ma zrejme nepochopil. Stale mi tvrdil, ze to je iba pre C a atd. Lenze on mi s tym zrejme zavaril aj na A/B. Snad sa najde nejaky klub, kde ma zoberu :cry:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A ked udam do ziadosti na ochranu majetku a svojej osoby? A poziadam o B/E? Neziadam o fyzicku ochranu osôb. Niesom osobny strazca a pod. Panzer co nato hovoris? Ecko sa mi nepaci v tom, ze strelnica moze skoncit a atd. No mam potom po ZP, ale nie po skuske odb. sposobilosti, ta ostava platna. Preto chcem A/B/F. Fko si mozem doma, tak akurat vystavovat na zachode a vykonavat zberatelsku cinnost, ani strielat sa s tym neda, lebo na OR PZ je zaznamova kniha o strelive :(
Naposledy upravil/-a C08R4 v 14 Okt 2008, 13:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Rozdiel medzi B a E: Drzat mozem zbran pri oboch skupinach, pri E/F dokonca mozem mat aj dlhu zbran (Zavisi od strelnice, ci sa da strielat aj na dlhe zbrane). Len udam do nakupneho povolenia iny dôvod
Podla § 11
E)
(3) Dôvodom na vydanie nákupného povolenia na nadobudnutie vlastníctva zbrane kategórie B je
a) nadobúdanie zbierkových predmetov alebo vykonávanie zberateľskej činnosti,
b) uskutočňovanie športovej, poľovníckej, kultúrnej alebo inej záujmovej činnosti alebo príprava na budúce povolanie,
c) ochrana života, zdravia alebo majetku alebo
d) výkon zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu.14)

A v ramci NO, mozem zbran aj pouzit, tam sa nehladi na skupinu ZP (Ze ci to mam na ochranu osôb). Takze neviem co robi obstrukcie moj lekar :?. Hlavne potrebujem spravit skusku odb. sposobilosti a aby mi zobrali ziadost. Potom budem riesit lekara a skupiny ZP. Teraz hladam strelnice v BA, kde by mi dali potvrdenie o clenstve :evil:. Fakt neviete, kde by mali volne? Sak do prcic, tak je malo na Slovensku registrovanych strelcov, tak kde je problem?
Naposledy upravil/-a C08R4 v 14 Okt 2008, 15:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

S kamosom som to konzultoval a dospeli sme ako to zakonne sformulovat: Ziadam o vydanie zbrojneho preukazu za ucelom cvicnej strelby, ochrany života, zdravia alebo majetku, nadobúdania zbierkových predmetov alebo vykonávania zberateľskej činnosti. Je to takto spravne?

Jedna sa mi o skupiny A/popripade B a F/ alebo doplnim potom dovod pre E a to uskutočňovanie športovej cinnosti :wink:, ak sa mi podari vybavit clenstvo v klube(Zatial to uz teraz vyzera slubne :lol: a v piatok by to mohlo byt). Chranit si svoj zivot mi nemoze branit nikto, nech mam skupinu akukolvek, NO nepusti :lol:. Fyzicka ochrana osob neplati pre SBS? Podla mna to nema nic so ZP A/B/D/E/F.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ako prve nedavaj cvicnu strelbu. Najprv daj to najdolezitejsie - ochrana zivota, zdravia a majetku - a potom tie ostatne dovody.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

C08R4 napísal:A v ramci NO, mozem zbran aj pouzit, tam sa nehladi na skupinu ZP
To je pravda, akurat ak nemas skupinu A a nechces konat v rozpore so zakonom, zbran mozes nosit (*) len v stave neumoznujucom jej okamzite pouzitie, t.j. zasobnik mimo pistol bez naboja v komore, resp. prazdny valec revolvera. A to v kritickej situacii pohotovosti prilis neprida.


(*) Pri B-cku zakon navyse vymenuva dovody, ktore ta opravnuju k prenasaniu zbrane mimo miesto urcene v ZP, a ochrana osoby/majetku k nim myslim nepatri. Netvrdim, ze sa z toho neda vykecat, ale je to dalsia mozna komplikacia.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ano, ale chranit si zivot, zdravie, majetok prinalezi aj skupine B na drzanie zbrane a to na zapisanych miestach, kde mate mat ulozenu zbran. Okrem navstevy strelnice, puskara, prevozu mädzi miestami ulozenia zbrane, musis mat na prevoz povolenie PZ + v stave neumoznujucom okamzite pouzitie. Ak by pocas prevozu zbrane vznikla situacia, kde sa da konat v ramci NO/KN mas pravo aj zbran pouzit :wink:, aj ked nemas Acko. Lekar mi jednoducho nemoze nepovolit ochranu osob, lebo mi uz posudok na nosenie/drzanie zbrane povolil. A § 25 a § 26 Trestneho zakona mi umoznuje aj chranit osoby, vratanie seba. V piatok mu dam do ruk trestny zakon a dam mu to pekne precitat. Podla mna fyzicka ochrana osob a patracej skupiny je posudok k skuske odbornej sposobilosti na pracu SBS a pod. Lekar si to poplietol. Aj prislusnik PZ sa ma nato pytal a som mu to vysvetlil takto a nenamietal, zobral ziadost. Zaujimal by ma panzerov nazor na toto, ci maju pravo zamietnut mi potom pri posudzovani ziadosti a nepripustit ma k skuske, kvoli tomuto. Trosku optimizmu dal ten policajt, ked mi povedal, ze za 2 tyzdne mi pride postou, kedy mam termin na skusku. Len to neberiem moc vazne, lebo este nebola vtedy posudena spolahlivost a bezuhonnost, snad to bral ako samozrejmost :lol:. Teraz budem keby, keby :) som v buducnosti musel pouzit zbran, na ochranu zivota inej osoby, alebo viacerych osôb a niekto na mna potom vytiahne lekarsky posudok, kde mam udane okrem fyzickej ochrany osôb, nebude problem vo vzduchu? Je mi jasne, ak ide o ochranu zivota, cize NO, ide vsetko bokom, skupiny ZP, lek. posudky, pouzijes to co mas po ruke, ludovo. A mohol by to napadnut, ze som vobec ZP nemal mat a dovod sa takto branit a konat, lebo zdravotny stav mi to zrejme podla posudku neumoznuje(Aj ked to pochopitelne nieje pravda) a mohol by to potom otocit proti mne, no pri takejto NO, je dokazovanie zdlhave a komplikovane, najradsej keby sme sa do takejto situacie vobec nedostali, ale stat sa to moze. Rad by som poznal nazory vas, lebo je to zaujimava tema :).
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4

Kontrolní otázka :lol: :lol:
V akej vekovej kategórii sa podľa Tvojho názoru pohybuje nemenovaný MUDr. :?: :?:
Pýtam sa len preto , či nie je náhodou trochu starší . Títo poniektorí páni môžu mať tendencie k alibizmu . :roll:
Môj bývalý šéf po 89 roku nechcel obzvlášť rád podpísovať povolenie na zbraň . Ak niekto prišiel so žiadosťou , tak ho v podstate hneď vo dverách poslal preč , až taký bol opatrný . Dodnes nechápem prečo :!:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No je mlady este, 30tnik. Nieje zly, da sa s nim pokecat. Nerad by som ho menil. Povedal, ze mi to potvrdenie da na ZP, ze ma pozna a nieje problem, ale ked to chcem k SBS, patracej skupine, sluzbe ked to chcem k tomu, tak tam uz treba psychotesty, podla neho, tak mi to tam pripisal a mne mohli ostat oci v smutku. Ja neviem co tam stale motal tu SBS :lol:, ja neziadam o C. Ja som SBSkar nebol a ani nemam sposobilost nato. Asi ma rad SBSkarov :lol:. Vravel som mu, ze to chcem na Acko, alebo Bcko a Ecko. A on mi tam dr... takuto ch****** k tomu :?. Som zvedavy ci mi uzna ziadost OR PZ, ked nie, mu to pojdem zreklamovat :) a nech mi preplati vydavky spojene so ZP, som to nemusel podavat. Lebo dalsi posudok mu uz platit nebudem a este aj 2litre u psychologa sa mozem nato vysrat, kazdy len bazi na peniaze z kolkov.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4
Povedal, ze mi to potvrdenie da na ZP, ze ma pozna a nieje problem, ale ked to chcem k SBS, patracej skupine, sluzbe ked to chcem k tomu, tak tam uz treba psychotesty, podla neho, tak mi to tam pripisal a mne mohli ostat oci v smutku. Ja neviem co tam stale motal tu SBS , ja neziadam o C. Ja som SBSkar nebol a ani nemam sposobilost nato. Asi ma rad SBSkarov . Vravel som mu, ze to chcem na Acko, alebo Bcko a Ecko.
No počkať . Keď som to dobre pochopil , tak si si vyslovene pýtal A alebo ....atď :?: Nehovoril si nič iniciatívne o SBS , pátračke ..... :?: Lebo potom je to ičovina :!: Veď prídeš k MUDr. , povieš čo od neho chceš a ideš pa . On má predsa len hodnotiť :

§ 20
Zdravotná spôsobilosť
(1) Zdravotná spôsobilosť žiadateľa držať alebo nosiť
zbraň a strelivo sa preukazuje lekárskym posudkom
o zdravotnej spôsobilosti, ktorý vydáva
a) praktický lekár pre dospelých na základe výsledku
lekárskej prehliadky u žiadateľov zbrojného preukazu;
posudzujúci lekár si v prípade potreby vyžiada
aj výsledok vyšetrenia klinickým psychológom,
b) praktický lekár pre deti a dorast alebo dorastový
lekár na základe výsledku lekárskej prehliadky
a výsledku vyšetrenia klinickým psychológom
u žiadateľov podľa § 18 ods. 3.
(2) Lekár, ktorý zistí alebo nadobudne dôvodné podozrenie,
že držiteľ zbrojného preukazu trpí chorobou,
vadou alebo stavom, ktoré vylučujú alebo obmedzujú
držanie alebo nosenie zbrane a streliva, poučí ho o tejto
skutočnosti a bezodkladne ju oznámi príslušnému
praktickému lekárovi pre dospelých, praktickému lekárovi
pre deti a dorast alebo dorastovému lekárovi,
ktorý je príslušný na vydanie lekárskeho posudku
o zdravotnej spôsobilosti podľa odseku 1 (ďalej len
„posudzujúci lekár“).
(3) Ak posudzujúci lekár zistí u držiteľa zbrojného
preukazu zmenu zdravotného stavu, ktorý má za následok
stratu zdravotnej spôsobilosti, je povinný túto
skutočnosť bezodkladne oznámiť policajnému útvaru.

www.zbierka.sk
Zbierka zákonov č. 190/2003

Riešenie č. 1 : Vytlač , vezmi so sebou, počkaj v čakárni až prídeš na poradie a otrieskaj o hlavu :!: :!: :lol: :lol:

Riešenie č. 2 : Nájdi si dobrého psychológa , investuj 300 .- Sk a si za vodou . Ak si z KE , viem Ti dohodiť 8) :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

^^1. To bude, az ked mi to zamietnu na OR PZ. V piatok si to s nim
slusne vydiskutujem, pri niektorych ziadateloch ani nekukal do
karty, dopc, co viem. Si pripadam, ako keby som chodil k
psychosovy pravidelne a som nesvojpravny a pri prvom kontakte
so zbranou, ho pojdem zastrelit :lol:.
2. Som z okresu Pezinok (Bratislavsky kraj) :(. A tu u nas vsetci
pytaju aspon 1500Sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"