Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dnes lekar 15min: vypisanie ziadosti o posudok,vysetrenie, 1x karticka /na pockanie/
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Moja dnesna skusenost so vseobecnym lekarom: ziadne potvrdenia, papiere mi neda pokial som pn. A tak ja na to, ze ukoncime pn, za co ma pozval na LPK. Tymto som celkom rozosmial klinicku psychologicku, ktora caka papier od vseo.doktora a aj samotnych policajtov, ked som sa bol pytat na terminy.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

LPK je?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Predpokladam: Lekarska Posudkova Komisia :shock:
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Ak je niekto PN, lekár by mu nemal vydať posudok, že je zdravý (pre potreby výkonu povolania, napr. elektrikári, vodiči kamiónov, alebo aj toto na účely ZP).

Nepoznáme váš zdravotný stav a z neho vyplývajúce ostatné veci, ale ak ste PN, tak ste PN... :-) Prajem skoré uzdravenie.

(pozn. azda od veci príklad, ale ak je auto v servise, tiež nemôže byť súčasne na STK s kladným posudkom)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Aka je v tom logika? Aky vplyv ma napr. to ze mam operovany slepak na sposobilost drzat zbran? Ak sa vramci vychadzky alebo kontroly dotrepem k lekarovi, nevidim dovod preco by mi to nemohol dat.
Aj to auto, ked je v servise kvoli oprave laku, preco by som snim nemohol odbehnut na STK?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Misos napísal:Ak je niekto PN, lekár by mu nemal vydať posudok, že je zdravý (pre potreby výkonu povolania, napr. elektrikári, vodiči kamiónov, alebo aj toto na účely ZP).

Nepoznáme váš zdravotný stav a z neho vyplývajúce ostatné veci, ale ak ste PN, tak ste PN... :-) Prajem skoré uzdravenie.

(pozn. azda od veci príklad, ale ak je auto v servise, tiež nemôže byť súčasne na STK s kladným posudkom)

Zakon presne urcuje, ktore choroby su indikovane pre drzbu ZP. PN na to nemusi mat vplyv.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Po operacii kolena. Chodim bez kulhania, nepadam, probelm mi robi chodza po sikmine, schodoch..
Cast z vyhlasky:
Ak su pri posudzovani zdravotnej sposobilosti ziadatela alebo drzitela zistene kontraindikacie ustanovene v casti II (mozno mysli doktor Choroby pohyboveho aparatu), mozno vydat lekarsky posudok osvedcujuci jeho zdravotnu sposobilost, len ak tieto kontraindikacie ziadatelovi alebo drzitelovi umoznuju drzat alebo nosit strelnu zbran a strelivo bez ohrozenia zivota alebo zdravia svojho alebo inych osob.

Pod choroby pohyboveho aparatu patri:
Tazsie poruchy lokomocneho aparatu spojene s obmedzenim hybnosti takeho rozsahu, ze mozu byt prekazkou drzania alebo nosenia zbrane a streliva.

Oooj, skoda ze som nemal vyhlasku dnes pri sebe. No nic, pockam na LPK (lekarska posudkova komisia) a den na to pridem zas aj s vytlacenou vyhlaskou. Budem chciet vediet, z akeho dovodu mi nechce dat lekarsky posudok. Je v tomto pripade nejake riesenie, ako by som mohol inak ziskat lekarsky posudok? (Asi len zmena doktora :-) ) Dakujem
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Misos napísal:Ak je niekto PN, lekár by mu nemal vydať posudok, že je zdravý (pre potreby výkonu povolania, napr. elektrikári, vodiči kamiónov, alebo aj toto na účely ZP).

Nepoznáme váš zdravotný stav a z neho vyplývajúce ostatné veci, ale ak ste PN, tak ste PN... :-) Prajem skoré uzdravenie.

(pozn. azda od veci príklad, ale ak je auto v servise, tiež nemôže byť súčasne na STK s kladným posudkom)
Cize ak napriklad budem mat Zapal pluc, budem PN. Tak mi z toho vychadza, ze nie som zdravy, tym padom podla paragraf 28 ods.1 pis. l : oznámiť policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz, stratu podmienky bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti, ukončenie miesta pobytu na území Slovenskej republiky, zánik oprávnenia podľa osobitného predpisu pri skupine C zbrojného preukazu, zánik platnosti poľovného lístka alebo odňatie poľovného lístka pri skupine D zbrojného preukazu alebo zánik členstva v streleckej organizácii pri skupine E zbrojného preukazu do siedmich dní odo dňa, keď táto zmena nastala.

Je dost mozne ze sa mylim.
kaizkaiz
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa kaizkaiz »

Ahojte, mozte mi nikto napisat, ako ma presnejsie vyzerat ten posudok o ZS? Mam taku prispatu obvodacku a ked som sa objednaval na to, aby mi vystavila to potvrdenie, tak mi povedala termin a ze nieco uz tym byrokratom napiseme :-) Mam ale obavu, aby to nebol len nejaky vymenny listok, ona by bola toho schopna a budem ju znova obiehat s nozom na krku, bo mi konci stary ZP. Na webe som si nasiel tu predlohu podla zakona, som jej to vytlacil. Ale neviem, ma to byt v takom malom formate, ako mi dala psychoska tie 3 karticky - cca 55x85mm a ma to byt zaliate? Ako ste to mali vy?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak to vyzerá ako tie od psychológa. Mala by to mať, prípadne nech to si to kúpi v ševte.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Vo Vyhláške (Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 229/2011) je uvedený vzor tlačiva. Malo by to každému lekárovi stačiť. A špeciálne tomu, ktorý tie "kartičky" nemá...
Tak isto je tam aj vzor čestného vyhlásenia ktoré môže (ale nemusí) požadovať. Ak som PN, nie som zdravý... Samozrejme to, ako sa k tomu postaví ten ktorý všeobecný lekár je jeho vec (aj jeho zodpovednosť). Poslať pacienta hneď na komisionálne vyšetrenie stavu je podivné.
kaizkaiz
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa kaizkaiz »

Dakujem za odpovede, mam to vytlacene, pripadne skocim predtym do sevtu a kupim pre istotu tu karticku, aby som to mal zicher. Je to pani mudr dochodkyna a chodim tam velmi zriedka nastastie...mozno ma posle ocnemu, alebo niekomu dalsiemu, to uz necham na nu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Misos napísal:Ak som PN, nie som zdravý...
Ešte raz - lekár nemá kartičkou potvrdiť, že si "zdravý" (sic!), ale že si zdravotne spôsobilý držať alebo nosiť zbraň a strelivo. Čo to konkrétne znamená, je popísané v zákone.
Čiže ak si PN s chorobou alebo zranením, ktoré ťa priebehom alebo možnými následkami posúva niekam na alebo za hranicu požiadaviek zákona, bolo by jeho konanie ok. Ak je to niečo, čo sa zjavne netýka spôsobilosti držať/nosiť, tak je to podľa mňa z jeho strany alibizmus, buzerácia alebo jednoducho neznalosť spojená s lenivosťou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"