Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Aj so mnou len lekar pokecal a pozrel kartu, v podstate sa pytal na zoznam indikacii, ktore by mohli byt prekazkou. Napisal vypis z karty pre psychologa a bolo. Cena 26€. Ale tak je to asi na kazdom lekarovi aky postup zvoli. Moj lekar ma zbrojak, je polovnik, tak sa este popytal ako to teraz chodi, lebo si ho mal predlzovat, cele to trvalo asi 10 minut.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Formaggi napísal:No pokiaľ si dobre pamätám tak jedna kartička od psychousa ostava u doktora. Preto dostaneš tri, jedna tebe, jedna polícii a jedna doktorovi.
Zle si pamätáš. U doktora máš dostať jednu kartičku a u psychológa dve.


229/2011
§2 ods. 7
... Posudzujúci lekár vydá lekársky posudok v dvoch vyhotoveniach; jedno vyhotovenie lekárskeho posudku je súčasťou zdravotnej dokumentácie žiadateľa alebo držiteľa a jeho druhé vyhotovenie sa odovzdá žiadateľovi alebo držiteľovi.

§3 ods. 6
... Posudzujúci psychológ vydá psychologický posudok v troch vyhotoveniach; jedno vyhotovenie psychologického posudku je súčasťou zdravotnej dokumentácie žiadateľa alebo držiteľa podľa odseku 5 a jeho ďalšie dve vyhotovenia sa odovzdajú žiadateľovi alebo držiteľovi.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

dobre si pamatam a dobre som napisal .. u doktora dostanes dve z toho jednu tam rovno nechas a jednu beries na policiu

u psychousa dostanes tri .. jednu zanesies k doktorke ... do tej zdravotnej dokumentacie ako udava zakon , jednu na policiu a jedna ti ostane

samozrejme psycholog moze dorucovat tu jednu karticku do zdravotnej dokumentacie postou alebo sobne abo jako .. alebo ti ju da nech si ju tam zanesies sam .. co bol moj pripad
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja som dostal len dve a tretiu v karte nemam. Ani ta druha mala od vseobecnej v karte nie je.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Formaggi:
Ešte raz - lekár ti má dať do ruky jednu kartičku, psychológ dve.
Takto to stanovuje zákon a takto to pokiaľ viem aj väčšinou funguje.

Netvrdím, že v tvojom prípade to nemohlo byť inak a že si napr. tvoj psychológ nezľahčuje robotu, ale neprezentuj to tu prosím ako univerzálny fakt (... u psychousa dostanes tri ...), zbytočne ľudí pomýliš.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Niezeby som to prezentoval ako vseobecny fakt, ale ja som u psychousa tiez dostal 3 karty, z toho jednu pre mna. Za zlahcovanie roboty to nepokladam, lebo ich musi tlacit a laminovat.

Zas som toho nazoru (i ked to zakon nestanovuje) ze ked za to platim, nech mam kartu aj ja. Keby nahodou to niekde vyzadovali…
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak mať tu kartu je základ. Dokonca to zákon aj pri manipulácii s niektorými druhmi zbraní vyžaduje, takže logicky ti musí zostať.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vidím to rovnako ako yarco. To že je folklór niekde iný s tým nič nenarobím ale rovnako ma to ani nezaujíma. Na políciu musím odovzdať dve karty o spôsobilosti (zdravotnú a psychickú) a jednu (psychickú) si musím nechať ja. Čo vy spravíte s tou treťou, to je už na vás. Ja by som to bral ako náhradnú pre priedušnosť straty :mrgreen:

Neviem ani o tom žeby zákon ukladal povinnosť viesť evidenciu o psychoteste v zdravotnej karte všeobecného lekára.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

yarco napísal: Zle si pamätáš. U doktora máš dostať jednu kartičku a u psychológa dve.


229/2011
§3 ods. 6
... Posudzujúci psychológ vydá psychologický posudok v troch vyhotoveniach; jedno vyhotovenie psychologického posudku je súčasťou zdravotnej dokumentácie žiadateľa alebo držiteľa podľa odseku 5 a jeho ďalšie dve vyhotovenia sa odovzdajú žiadateľovi alebo držiteľovi.
Spolu su teda aj podla toho paragrafu karty vystavene 3.

Nejasna je asi ta prva, co ma byt sucastou zdravotnej dokumentacie - akej? Nejaky spis zalozeny u psychologa? Zdravotna karta? Ja som dostal tri a vsetky tri mi psychologicka povedala co s nimi:

1. do zdravotnej dokumentacie, karticka pripnuta na A4 s nejakym pokecom k tomu - teda zaniest lekarovi, ktory ju zalozi do zdravotnej karty
2. odovzdava sa policii spolu so ziadostou o vydanie ZP - zalozi sa do spisu
3. zostava mne, ze je dobre ju mat stale pri sebe, ale hlavne aby som ju podla zakona na poziadanie policie mohol kedykolvek predlozit ak vlastnim zbrane prerobene z povodne samocinnych
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Machead napísal:Za zlahcovanie roboty to nepokladam, lebo ich musi tlacit a laminovat.
Zľahčovanie roboty sa presne týka toho bodu 1 z Mrzo-vho posledného príspevku.
Zákon jasne hovorí, že žiadateľovi/držiteľovi má psychológ odovzdať len 2 kusy a sám sa má starať o to, aby sa kus č. 1 stal súčasťou zdravotnej dokumentácie.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

No veď aj niektorí doktori sú lajdáci... :?
A niektorí iní ani nevedia, čo majú vystaviť, tak ich treba najprv informovať. :(
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zareagujem tu na PM-ky, ktoré som k tejto téme dostal, a skúsim vysvetliť, čo asi z mojich príspevkov nebolo pochopené.

Áno, zo svojich i cudzích skúseností už po rokoch dobre viem, že písané pravidlá a denná realita sú často odlišné.
Ale chcem, aby ľudia (aspoň na tomto fóre) tieto rozdiely registrovali, uvedomovali si ich a následne sa sami rozhodli, ako s tým naložia.

Mne viacmenej nevadí, ak napr. držiteľ ZP sk. F na vyzvanie policajta predloží okrem evidenčnej knihy streliva aj knihu evidencie zbraní, príp. si ju dobrovoľne ešte aj dierkuje a zdobí šnúrkou s trikolórou. Tiež mi nevadí, ak si od psychológa prevezme 3 potvrdenia a s jedným sa vo voľnom čase prebehne k obvodnému lekárovi. Je to jeho vec.
Vadí mi ale, ak sa následne ďalej šíri informácia, že "takto to je a funguje".

Je veľký rozdiel medzi vetami v štýle
"od psychológa dostaneš 3 kartičky a jednu odnesieš lekárovi"
a
"ja som od môjho dostal namiesto predpísaných dvoch až 3 kartičky a tú jednu som ešte "musel" odniesť lekárovi".

Je to rozdiel hlavne pre ľudí, ktorí v problematike tápu a hľadajú tu korektné informácie. A ja by som bol veľmi rád, ak by tu v našli v zrozumiteľnej forme informácie obe - o tom, ako veci fungovať majú, a tiež o tom, ako navzdory pravidlám fungujú niekedy inak. A potom sa zariadili podľa seba.

Asi tak.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No tak sa včera konečne dopracovala k posudku. Volala lekárke, či po vyšetrení a 2 týždňovom vypisovaní to má hotové, vraj áno, môže sa po to zastaviť. No lenže keď tam prišla tak to hotové nebolo, zavolala si ju dnu a ešte raz jej vyšetrila zrak :roll: a potom aj so sestričkou všetečná otázka, načo žiada o zbroják (ako keby do toho obvoďákovi niečo bolo) to ich odbila, že športová strelba, čo im mala povedať. Na to jej povedali, že tak dobre, lebo že to spolu preberali, že načo by bol žene zbroják a že si mysleli, že "nemieni nosiť devinu za pásom" ufff radosť mať takého lekára
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

By si sa divil, že koľko ľudí má takúto zjednodušenú schému myslenia:
"ozbrojený človek = ultra - hyper - extra nebezpečný jedinec".
A lekárov nevynímajúc...
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

no to je tak jednoducha schema myslenia ze clovek by sa az divil ze to je vobec mozne.
a to nehovorim o niektorych udivenych pohladoch ked poviem ze ako drzitel ZP musim dbat o to aby som nestratil statut bezuhonnosti a spolahlivosti a musim sakra dobre rozmyslat ako ktoru situaciu mozem riesit aby som si pri svojej obrane nespravil este vacsie problemy pretoze staci ze dam nevhodne nejakemu fetakovi jednu otcovsku a hned to moze skoncit pri ucasti na vytrznictve
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"