ZP skupina F

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

to som aj ja pozeral .... :shock:

nejak som sa reakcie nedopátral, vie mi niekto prosím poradiť, ako je to správne s tým evidovaním a vyraďovaním ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

"Cvičná streľba" je podľa mňa úplne ok, nikde som nenašiel povinnosť v evidencii špecifikovať kde, z akej a z koho zbrane si to strelivo vystrelil. Ja sám do knihy nič viac nepíšem.

Pri vyradení z dôvodu predaja je na zvážení každého, čo a ako do evidenčnej knihy zapíše.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

Dnes som si podal žiadosť o sk. B a F. Pán policajt ma ale upozornil, že podľa poslednej novely je nutné viesť už aj záznamovú knihu zbraní pri skupine F. Som len ja taký slepý, že to neviem nájsť v novelizovanom zákone 190/2003?
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

MadRabbit, hladaj to v: Predpis č. 555/2003 Z. z.
Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov, konkretne paragraf 5

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-555#p5

Zosit predava Ševt za cca 1,95 Eur.
http://www.sevtprefirmu.sk/zaznamova-kn ... brani.html
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

TomasARN, ano o vedení záznamovej knihy streliva viem, ale on mi povedal, že držitelia sk. F musia viesť aj zvlášť záznamovú knihu zbraní, po novom.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

§28 ods. 1)
...
k)
viesť záznamovú knihu streliva, ak je držiteľom skupiny F zbrojného preukazu; náležitosti a spôsob vedenia záznamovej knihy ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo,
...
Predpis 555/2003 ti tu uz dal Tomas. Navyse nie je pravda, ze tato povinnost bola zavedena v poslednej novele, je tam uz nejaky ten rok.

Este podotknem, ze netreba mat kupenu knihu, mozes si zaznamovu knihu zostrojit sam.

Evidenciu zbrani v zaznamovej maju len drzitelia zbrojnej licencie.
Držiteľ skupiny A a C zbrojnej licencie vedie evidenciu o predaji zbraní kategórie D v záznamovej knihe, ktorej spôsob vedenia a náležitosti ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

Páni, znova opakujem, že viem a aj som vedel, že držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je povinný viesť záznamovú knihu streliva. A aj v zákone som to našiel. Len policajt mi povedal, že po novom je nutné viesť aj záznamovú knihu zbraní ako držiteľ skupiny F. No buď on nevie ako to je, alebo vie o niečom, čo sa ešte len chystá....
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

toto tvrdil aj mojej dnes uz manzelke policajt v poprade. velmi to ziadal ale nakoniec od toho upustil.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

volal som teraz babam na oddelenie zbrani a tiez hovorili, ze pri zbrojnom preukaze skupiny F treba mat zaznamovu knihu evidencie zbrani, avsak pozrel som Ševt a oni maju iba tuto knihu pre ,,Držiteľ skupiny G zbrojnej licencie"
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Pred pár týždňami som si bol pre ZP B,F. Priniesol som rovno aj sčasti vypísanú knihu zo ŠEVT-u na evidenciu streliva, dali jej číslo, zaevidovali a oštemplovali bez problémov. Zákon u ZP F predsa hovorí len o knihe streliva. Keby robili problémy, treba sa ich opýtať na to ktorý konkrétny paragraf dáva F-ku za povinnosť viesť evidenciu zbraní, prípadne si doniesť rovno aj zákon so sebou.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dejiny sa opakujú :)
Presne toto som riešil hádam 8 rokov dozadu, "naši" príslušníci mali úplne rovnakú požiadavku.
Takže nielen že to je policajný folklór, ale on sa aj vyvíja - pri každej zmene zákona ho pripisujú práve ten poslednej novele ako horúcu novinku. :roll:

Riešenie bolo jednoduché, i keď to pár minút trvalo:
- mal som so sebou vytlačenú aktuálnu verziu 190/2003 aj vyhlášky 555/2003;
- ukázal som im konkrétne paragrafy, na základe ktorých som bol ochotný predložiť registračnú knihu streliva;
- oba výtlačky som im dal plne k dispozícii, nech mi ukážu, na základe čoho mám predložiť aj knihu evidencie zbraní.

Padol jediný chabý argument v podobe veľmi všeobecného odseku 1 §5 vyhlášky, ale po chvíli všetci zúčastnení uznali, že je to blbosť. Hlavne vzhľadom na to, ako jednoznačne je napísaný odsek 10 §5.

Takže smelo a zvesela do argumentácie, ako držitelia ZP sk. F naozaj NEMÁTE povinnosť viesť evidenčnú knihu zbraní. Je to samozrejme blbosť aj po čisto logickej stránke, keďže držiteľ ZP sk. F má ku každej evidovanej zbrani vydanú kartu zbrane.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

velmi dobre si to napisal.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pri dokazovani nezmyslu je idealne prenechat dokazovanie na druhu stranu. V tomto pripade duplovane. (Ako dobre, ze v KE mame fundovanych prislusnikov, zakon maju sami a ked bol nejaky rozpor, tak sme si obaja pozreli, co sa tam vlastne pise).

Takze ako na tomto fore sa uz nejeden krat pisalo: Ked policaj tvrdi nieco, co vy viete, ze je inak, tak nech vam to ukaze v zakone. Tych par minut cakania predsa musite dokazat obetovat.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ešte viac to skomplikujem :-D - podľa vás, môže chodiť strieľať na strelnicu bez "dozoru" niekto, kto má LEN ZP sk. F a strieľa napr. zo vduchoviek, predoviek.. (zbraní kat. D)? Podľa mňa by to nemal byť problém. Mám ZP? Mám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"