ZP skupina F

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som tam vyklad nespomenul, pytal som sa ich ci je mozne strielat, za podmienok ktore su stanovene prave v tom zakone. Keby som sa ich takto priamo spytal ako ty pises, tak mi opovedia na nieco uplne ine co som sa ich vôbec nepytal. Alebo odpoved by bola typu, ano je mozne strielat, ale s predchadzajucim suhlasom policajneho utvaru a to by mi moc nepomohlo, ze? A vôbec, preco nemoze MV/PPZ podat vyklad k paragrafu, ktory je z jeho dielne?
Zakon 211/2000 Z.Z.o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií)
§ 2
Povinné osoby

(1) Osobami povinnými podľa tohto zákona sprístupňovať informácie (ďalej len "povinné osoby") sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky ako aj tie právnické osoby a fyzické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy, a to iba v rozsahu tejto ich rozhodovacej činnosti.
A prave PZ ma takuto pravomoc, kedze vykonava dozor a prejednava priestupky na useku zbrani a streliva. Rad by som vedel, co by mi k tomuto povedali tuna pravnici/ resp. studujuci pravo, aby sme mohli tuto kapitolu uzavriet a konecne sa dockat zmysluplnej odpovedi od MV, ci je mozne strielat so zbranami zapisanymi na Fko.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

pani taku odpoved som dostal aj normalne ma odpalkovali :evil:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

No... ja neviem o zákone, ktorý by vyslovene zakazoval strieľať zbraňami zapísanými na F-ko a tiež neviem o tom, že by zákon výslovne stanovil povinnosť hlásiť každý prevoz zbrane zapísanej na F-ko na strelnicu a späť príslušnému útvaru PZ, preto sa domnievam, že netreba hľadať problém tam, kde nie je. Ale vravím, ide iba o moju domnienku.
:wink:
Pokiaľ ide o to, či mali Cobrovi odpovedať alebo nie, tak si myslím, že sa z toho dostali šikovne, pretože podľa zákona nemá MV SR ani PZ SR "v popise práce" vydávanie stanovísk či komentárov k zákonom.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jack: Ja problem nevyhladavam, vyhladava ho OR PZ oddelenie zbrani a streliva, kam patris dokonca aj ty. Jasne mi povedali, ze bez ich suhlasu nemozem ist strielat so zbranou zapisanou na F na strelnicu (A ak by ma kontroloval nejaky policajt po ceste, tak mi hrozi priestupok na useku zbrani a streliva),
(3) Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru.
odporucali mi aby som si ju dal prepisat na Ecko, kedze 58 uz mam. Ale ja chcem vediet preco na Fko nemozem ist na strelnicu a strielat a preco by som mal platit teraz kolky za novy ZP a preukaz zbrane a clenske v streleckom klube za Ecko, ktore nechcem a ani nechcem svoj zbrojak viazat na nejaky pochybny strelecky klub z ktoreho ma napr: mozu vylucit, ze sa aktivne nezucastnujem, ale aj moze ten klub skoncit a ja potrebujem aby mi zanikla platnost ZP a ani o tom nebudem vediet? Ja si chcem len raz za "uhorsky rok" zastrielat z 58, nic viac :).
Naposledy upravil/-a C08R4 v 02 Nov 2009, 20:40, upravené celkom 1 krát.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

C08R4:
do ziadosti si zadal svoje osobne udaje? lebo ak ano, podaj staznost, nakolko su zo zakona povinny odpovedat, nakolko oni su organ aplikujuci pravo... ak to nie je v ich kompetencii su povinny tvoju ziadost posunut dalej... neviem co tam splieta o ustave
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jasne, ze som tam dal osobne udaje, este aj kontakt.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, moment, ja som nevravel, že ty hľadáš problém tam, kde nie je! Problém tam hľadá ten, kto tvrdí, že to nejde. Ak to nejde, mal by sa jasne odvolať na príslušný paragraf, podľa ktorého to nejde. Ak taký existuje, predsa nemôže byť problém ťa naňho odkázať. Ja som však písal, že o takom neviem (no môže ísť len o moju nevedomosť). Asi tak. Inak, ak ti to nebude zaťažko, do PM mi napíš, kto menovite z nášho OO PZ ťa "potešil" touto správou.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mas to v PM
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Žiaľ, je tu §28 Povinnosti... odsek (4) "Držiteľ ZP nesmie" písmeno c) "mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane."

Teda v dôsledku - zbraň na F-ko nesmieš nabiť!!! (nikde a nikdy)

(kde je ten grcací smajlík???)

P.S. Nutná obrana a krajná núdza sú východiskom! (streľte si na pachoša mosinkou alebo brenom)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

to je zrejme pravda, ale potom je to v rozpore so zakonom ktory som tu spominal. Kazdopadne ta pani z PPZ to vykladala tak, ze zbran na f nesmies prepravovat nabitu. Budem to asi musiet prepisat na Ecko tomu sa nevyhnem. Ked tam na mna este vyrukuju s nejakou senzaciou typu, ci klub striela s 58ckami, tak mu dam rovno do ruk zakon, nech si ho radsej precita a potom sa mozme bavit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

C08R4 napísal:Ja som tam vyklad nespomenul
Neviem, aka konecna podoba tvojej ziadosti sa dostala na ten urad, ktory ti odpovedal, ale v povodnej verzii si ziadal o vyklad, coho sa mozno oni s radostou chytili. Ziadal si citujem "o poskytnutie informácií ohľadom výkladu § 28 ods. 2".
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Igrlik, podľa mňa sa mýliš. Domnievam sa, že tvoja interpretácia citovanej časti §28 nie je správna. Moju domnienku podporuje rovnaký paragraf zákona č. 190/2003. Stačí sa pozrieť o dva odstavce vyššie:
(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu
môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely
a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby
rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou,3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného
predpisu,14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi
alebo miestami určenými v preukaze zbrane
alebo
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.

Hovorí sa o držiteľovi skupiny F? Hovorí! So what?
Hneď ďalší odstavec (3) hovorí aj o tom, kedy treba na prepravu zbrane povolenie polície - rozhodne táto povinnosť nie je ustanovená pre držiteľa ZP skupiny F, ktorý si chce ísť streliť na strelnicu.
(3)Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch
ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho
písomného súhlasu policajného útvaru.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

hmm, vela ludí účastniacich sa rekonštrukcií bojov vlastní zbraň na efko, podla Igrlikovho výkladu by porušovali zákon. Nabíjajú síce len slepáky ale náboj ako náboj.

Cobra: požiadaj ich ešte raz, polopate, môžem chodiť a strielať s fzbraňou s platnou tormentačkou poplašným strelivom na rekonštrukciách bojov ? Môžem s fkovou strielať na strelnici poplašným a ostrým strelivom ? Potrebujem na prevoz fzbrane na takúto akciu povolenie ? Na toto by ti mali odpovedať priamo, ale ako ich poznám neurobia nič iné iba že odcitujú pasáže zákona bez priamej odpovede, vládne tam alibizmus (viď predchádzajúcu odpoveď) bo nikto o flek prísť nechce. Ale možno budeš mať šťastie a trafíš niekoho kto naozaj odpovie.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Yarco: Poslal som tam ziadost, ktoru som sem dal posledne.

R: Podla mna taketo odpovede mi budu predkladat stale. Pretoze oni dobre vedia, ze v tom zakone je rozpor a ako vravis, su alibisti, sami si chybu nepriznaju. A co sa tyka prepravy zbrane zapisanej na F ohladom strelby na rekonstrukcii bojov, tak tam je to jasne. Rozhodne nieje mozne strielat "ostrou zbranou" po ludoch a to aj cvicnym/slepym strelivom, sak by cloveka hnali z KVH klubu, kade lahsie. Co viem, tak chalani maju este aj vyhotoveny znalecky posudok, ze sa s tymi expanznymi zbranami neda strielat ostra municia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"