ZP skupina F

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 15:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

ŠEVT Záznamová kniha evidencie streliva do zbraní kategórie A až C
06 051 0
blok - 50 listov
Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu a držiteľ skupiny G zbrojnej licencie

:)
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

pani mam taky problem dnes som dostal ZP na E,F tak som dal otasku či možem strielat zo zbraní na ZP skupini F kategorie B,C dostal som sprostu odpovetže na F -zberatelske učeli nie možne strielat podla zakona § 28 ods. 4 písm. c) zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o strelných zbraniach a strelive") držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane. Okamžité použitie zbrane je stav, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani.
ja mu nato žeich možem prepravovat za učelom cvyčnej strelby ako mumam vysvetlit že sa myli.
PS :electron prosimta pošlimi tu adresu kde si sa na tu to vec pytal
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 17:04, upravené celkom 1 krát.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

ano ja som chcel vz58.semy-auto na F s tlakovov skuškou on my povedal že stej zbrane nemožem strielat podla hore uvedeneho zakona
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

so zbranami na zberatelske ucely je strielat mozne.Uz sa to tu rozoberalo X-krat
Pisal som na MVSR,odkaz na odpoved je tiez tu na fore.

http://cybernetic.webovastranka.cz/foru ... A%C4%8Dely
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

electron: ja som ta pochopil len veduci OR PZ bratislava V. to niak nechape tak som si podal žiadost a počkam kym my dojde pisomna pdpoved z MVSR potom mu to dam prečitat nech sa pouči.
a uvydisa kto mal pravdu.
PS diky moc už sa tešim na novu hračku 8)
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

zdravym pani dnes mi došla odpoved na moju otasku či sa da strielat zo zberatelskych zbraní :x
Vážený pán mlok917,



Na základe Vašej žiadosti o poskytnutie informácie týkajúcej sa
či
je možné strieľať zo zbraní určených na zberateľské účely a
stanoviska
Odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Vám zasielam
nasledovné stanovisko :



Podľa ustanovenia § 28 ods. 4 písm. c) zákona Národnej
rady Slovenskej republiky č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a
strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení
neskorších
predpisov (ďalej len "zákon o zbraniach a strelive") držiteľ
zbrojného
preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave
umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane.



Platné znenie ustanovenia § 28 ods. 2 zákona o zbraniach a
strelive, v zmysle ktorého držiteľ skupiny F zbrojného preukazu môže
prepravovať zbraň a strelivo na účely cvičnej alebo športovej
streľby,
je zavádzajúce a pri novelizácii tohto zákona bude upravené.



Z vyššie uvedeného vyplýva, že v zmysle zákona o zbraniach a
strelive zo zbrane určenej na zberateľské účely strieľať nie je
dovolené.





S prianím príjemného dňa Mgr. Andrej Bujna - odbor komunikácie a
prevencie prezídia Policajného zboru.

tak a mame po včeličkach :cry:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Uz sa zacinaju rypat do zakona smejdi :evil:. Preco by to malo byt zavadzajuce, strielat zo zbrani na ZP sk. F, ja bych tam len doplnil aby mali tlakovu skusku a hotovo. Preco by si niekto nemohol ist zastrielat na strelnicu aj so zbranami urcenymi na zberatelstvo? A podla platneho zakona mozes strielat aj so skupinou F, len musis davat vyradit strelivo zo zaznamovej knihy.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

stary zakon este plati,nemozu sa ohradzovat novelou a zakazovat co este nie je zakazane
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Toto je u nas platne sväte pismo o zbraniach. A ani vyjadrenia dotycneho magistra na tom nic nemenia.

190 / 2003 Z. z.
Zákon o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov
(v znení č. 757/2004 Z. z., 132/2005 Z. z., 529/2005 Z. z., 330/2007 Z. z., 342/2007 Z. z.)
Zo dňa: 23. 4. 2003
Platný od: 4. 6. 2003
Účinný od: 1. 1. 2008

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely
a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou,3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane alebo
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.
(3) Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

je pravda že jeto zatial povolene som zvedavy dokedy
asi račej investujem do brokovnice alebo si vz.58 necham napisat na E
nahodov neviete kdeby som zohnal potvrdenie že strielam danu disciplinu mojom klube sa može strielat iba z pištoli a z pušiek z pištolivimy ražami.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Podľa môjho názoru nie je podstatné, či Tvoj klub na svojej strelnici strieľa 7,62x39 zo Sa 52 semiauto... podstatné je, že sa na Slovensku konajú takéto súťaže a Ty sa ich budeš/hodláš zúčastňovať. Trebárs aj bez tréningu doma! Takáto požiadavka polície (aby sa v Tvojom klube a na Tvojej klubovej stelnici strieľali takéto zbrane) presahuje znenie zákona a je neodôvodnenou a neprimeranou buzeráciou občana! :evil:
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

to mam povedat policajtovy šakmy potom neda ani vzduchovku 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nuž jednoducho požiadaš o nákupku na dlhú samonabíjaciu zbraň a v prípade problému(zamietnutia) s vystavením preukazu zbrane požiadaš o písomné vyjadrenie orgánu :wink: - a potom kópiu tohto vyjadrenia priložíš k sťažnosti adresovanej ministerstvu vnútra - viď viacero dopytov tu vo fóre... verím, že radšej než písomné odôvodnenie zamietnutia Ti na ORPZ vydajú preukaz zbrane na "E-čko"...
§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu - odsek (4) ...je oprávnený... (nikde ani zmienka o klube a strelnici!!!)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"