ZP skupina F

Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja som take potvrdenie musel dat najneskor pri prihlasovani zbrane. Koli tomu ze maju policajti nejaky vnutorny predpis ci co, uz som to tu niekde na fore pisal.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Bol som poziadat o NP kvôli SEMI SA vz.58, viete co mi povedali na zbraniach, ze to nieje mozne nadobudnut na skupinu F ZP :). Dalej sme pokrocili, ze nieje mozne strielat zo zbrani urcenych na zberatelstvo a napokon to zaklincovali, nemozem tu zbran zobrat na strelnicu, musi byt len na mieste ulozenia. Islo ma skoro porazit :) a zaroven som sa v duchu pousmial, tak pani policajka si zavolala kolegu a zacali vycitavat zo zakona a zrejme spoznali veci nepoznane a zrazu to uz slo :lol: a NP je vytlacene. Ale stale mi nechceli verit, ze ako mozem, bez ich suhlasu potom zobrat tu 58 na strelnicu, ja ze za ucelom cvicnej strelby, ako je to v zakone, pan policajt mi stale tvrdil, ze to plati iba pre Ecko napriek tomu, ze mu bol konkretny paragraf citovany. Tak reku, ze mu donesiem pri prihlasovani zbrane to vyjadrenie z Prezidia PZ co tu niekto zavesil (tusim electron to bol) a bolo ticho. Electron nemas to prosim ta naskenovane? Mozes si zaciarkat meno, ide mi le o to vyjadrenie s podpisom toho uradnika a to im tam donesiem.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 28 Okt 2009, 18:05, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

http://cybernetic.webovastranka.cz/foru ... A%C4%8Dely

doslo mi to mailom s cislom podania
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A ake je to cislo podania, ak smiem vediet? Toto co si sem dal, by mi malo pomoct, nech si v tom spravia poriadok kurna, ide to od nich ako z chlpatej deky :roll: a pri to zakon je (ne)jasny :lol:.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tak ta sklamem,cisla podania mam na korespondenci ohladom SBS podani,na mailovych odpovediach tykajucich sa sk.F a pojme "mechanizmus zaveru" cisla nie su.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak aj ja ziadam o informaciu na odbor dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru, kedze u nas na zbraniach su tvrdohlavi :):
Žiadosť o poskytnutie informácií v zmysle zákona NR SR č.
211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám

Dobrý deň, zmysle zákona NR SR č.211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám, žiadam o poskytnutie informácií ohľadom výkladu § 28 ods. 2, písmena d) zákona 190/2003 o strelných zbraniach a strelive, že či je mozné cvične strielať na schválených strelniciach zo zbraní určených na zbeteľské účely s platnou tlakovou skúškou, pretože na OR PZ Bratislava-okolie, oddelenie zbraní a streliva mi tvrdia, že nemôžem strielať so zbranou určenou na zberateľský účel a pri preprave tejto zbrane mimo miesta uloženia zbrane zapísanom v preukaze zbrane, za účelom cvičnej streľby na schválenej strelnici, by som sa dopúštal priestupku na úseku zbraní a streliva. Som držitelom platného nákupného povolenia a aj zbrojného preukazu skupiny F a v dohľadnej dobe plánujem nadobudnutie zbrane kategorie B, preto by som rád poznal výklad spomínaneho § 28 ods. 2. atd atd
Uvidim co napisu, snad to uz bude konecny verdikt :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Presne tak bum.
A tu sa dostávame späť k "držiteľ zbrojného preukazu skupiny F nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane" znamená teda, že môžete prepravovať zbrane na cvičnú alebo športovú streľbu len v stave, ktorý neumožňuje okamžité použitie zbrane.


S prianím príjemného dňa PhDr. Tholtová, oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.
Zakon si sam protireci, OR PZ s Prezidiom, no gulas je z toho ako slak :lol:.
No ak mi potvrdia, ze sa da strielat s Fkom, tak to ich vyjadrenie budem prepravovat na strelnicu spolu so zbranou, preukazom zbrane a ZP, keby ma po ceste "nejaky pan policajt kontroloval" a namietal by, tak mu to dam pekne precitat. Takymito chybami v zakone (Ktorych je viac) sa neunuvali zaoberat pri novele, napriek pripomienkam, hlavne ze "rychlo v skratenom konani bude frcat amnestia", aj cez veto prezidenta.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Len pripomeniem, ze na predoslej strane tejto temy je ale aj ine vyjadrenie:
mlok917 napísal: .
.
.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že v zmysle zákona o zbraniach a
strelive zo zbrane určenej na zberateľské účely strieľať nie je
dovolené.

S prianím príjemného dňa Mgr. Andrej Bujna - odbor komunikácie a
prevencie prezídia Policajného zboru.

tak a mame po včeličkach :cry:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ziadost prelozili na ministerstvo vnutra a musel som trocha skonkretizovat:
Žiadam o poskytnutie informácie, či je možné prepravovať na schválenú strelnicu v rámci Slovenskej republiky, bez predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru, zbrane a strelivo dané na zberateľské účely a na tejto schválenej strelnici z týchto zbraní vykonávať cvičnú streľbu, v zmysle § 28, ods. 2 zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Blade: Ak by to tak bolo, tak by ludia ani so ZP skupiny B vôbec nemohli chodit sa cvicit v strelbe so svojou zbranou na strelnicu, pretoze zbran su opravneni pouzivat iba vo svojom obydli v mieste zapisanom v preukaze zbrane a nie na strelnici a to na ochranu zivota, majetku a pod. a maju ju tam mat aj ulozenu, ale pri Bcku zasa nieje vyslovene zakazane mat zbran v stave umoznujucom okamzite pouzitie (Ako u Fku), cize prepravovat mozu iba vybitu a doma mat nabitu. Preto sa tu stale rozculujem, nieze tento zakon 190/2003 je dobry (Ako ho chvalia KEU na e-zbrane.sk), on je chory a totalne zle nekonkretne formulovany a nato tu uz poukazujem dost dlho :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

C08R4 napísal: ...
Ak by to tak bolo, tak by ludia ani so ZP skupiny B vôbec nemohli chodit sa cvicit v strelbe so svojou zbranou na strelnicu,
...
Tak toto je v zákone presne ošetrené: §28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu odsek (1) písmeno n)
"strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto zákona alebo podľa osobitného predpisu, alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku."
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Igrlik: Diky, toto ustanovenie mi nejako vypadlo z toho vsetkeho co uz som dnes preskakal :lol:.

Este jedna vec ma zaujima:
Dnes som sa stal stastnym majitelom SEMI SA vz.58 :) (Mam aj pevnu pazbu, aj sklopku :P) zapisanym na skupinu ZP F (Neskor ho dam urcite prepisat na Ecko, ale to zatial nemam, no tuzba po 58 bola silnejsia, tak aj F staci :D) a k nemu som si kupil z toho isteho obchodu dve najmensie spotrebitelske balenia streliva (2x20 nabojov, FMJ, 7.62x39, Barnaul), ktore som si zapisal do potvrdenej zaznamovej knihy, tu co predavaju v Sevte. Vy ste tu pisali, ze tam zapisujete aj spôsob nadobudnutia streliva (ked si napriklad medzi sebou vymienate naboje, ale mam k tomu strelivu blocek), ale ja som take nic v tej vyhlaske c. 555/2003 nenasiel, ze by to bolo treba, opravte ma, ak sa mylim:
§ 5 odsek 10) V zaznamovej knihe, ktoru vedie drzitel F zbrojneho preukazu a drzitel G zbrojnej licencie, eviduju sa o strelive do zbrani kategorie A az C tieto udaje:
a)poradove cislo zaznamu,
b)datum zaevidovania,
c)druh, znacka, kaliber a pocek kusov streliva,
d)datum vyradenia z evidencie,
e)dôvod vyradenia z evidencie,
f)meno, priezvisko a podpis osoby ktora vykonala zapis, a
g)poznamka
Zapisal som to takto:
a) 1 b) 30.10.2009, c) FMJ, Barnaul, 7.62x39, 40 kusov, f) potom nasledovalo moje meno a podpis a co mam napisat do tej poznamky, adresu toho obchodu, ci ako? Ale to sa tam podla mna nemusi pisat.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Odpoved z MV SR:
Vážený pán C08R4.



Na základe Vašej žiadosti Vám oznamujeme, že Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako ústredný orgán štátnej správy môže v zmysle čl. 2 ods. 2 Ústavy SR konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Na základe uvedeného Vám nemôžeme poskytnúť výklad zákona, ale odporúčame Vám obrátiť sa na advokáta alebo centrum právnej pomoci.



Odbor komunikácie a prevencie prezídia Policajného zboru.







-----Original Message-----
From: C08R4
Sent: Friday, October 30, 2009 10:01 AM
To: Salenka Michal
Subject: Re: Vyžiadanie podkladov



Žiadosť

o sprístupnenie informácií

podľa zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám

Meno a priezvisko žiadateľa: C08R4

Adresa: Kocurkovo

Obsah žiadosti:

Žiadam o poskytnutie informácie, či je možné prepravovať na schválenú strelnicu v rámci Slovenskej republiky, bez predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru, zbrane a strelivo dané na zberateľské účely a na tejto schválenej strelnici z týchto zbraní vykonávať cvičnú streľbu, v zmysle § 28, ods. 2 zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.



Požadovaný spôsob sprístupnenia informácií: Elektronickou poštou



Dátum: 30.10.2009 C08R4




USTAVA SR, clanok 2, odsek 2:
Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
Nejako podivne sa z toho vyzuli, ale 2 predoslim ludom odpovedali :?.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 02 Nov 2009, 16:30, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ale tie paragrafy su ako prave z Kocurkova :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"