Možno strieľať z kúpenej zbrane pred jej príhlásením?

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Možno strieľať z kúpenej zbrane pred jej príhlásením?

Príspevok od používateľa hornet »

Z kúpenej zbrane mozes ist strielat aj len na zaklade nakupneho povolenia, mas na to zo zakona 7 dni, nie je zakazane medzitym z nej vystrelit.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

No to ma hned napadlo,ale ked som sa nato pytal tak udajne musim pockat na prihlasenie,ale ak mas ine overene info budem rad:-)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

správca strelnice eviduje v knihe návštev ZP a kartu zbrane- resp. zbraň. Je to na jeho uvážení, aký spôsob zvolí.
Mne osobne by potvrdené nákupné povolenie dostatočne preukázalo, že zbraň je tvojím majetkom a , že si jej legálnym držiteľom.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Tak ja si radsej uz tolko pockam:-)
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Otazka: Mozem si vystrelit kym nemam preukaz zbrane?
Odpoved: Ano, je to rovnake ako jazdit s autom na prevoznych SPZkach, zakon to nezakazuje.

Nakupne povolenie staci, presne to iste som sa pytal panov policajtov, v den ked som registroval moju. Nemaju s tym najmensi problem.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Tazko to chapat ,ked vsade hovoria inak..
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Niekde staci kladne odpovedat na otazku ci mas vlastnu zbran a ukazat zbrojak a nikto nic nezistuje.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

toť nedávno som bol nútený objasňovať mladšiemu kolegovi z iného OR PZ, že tápe vo svojej neznalosti. Snáď ho to v budúcnosti posunie k lepším vedomostiam 8)
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Takze mi staci ZP a cast nakupneho povolenia ktoru mi nechali pri kupe zbrane nato aby som siel na strelnicu aj bez PZ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zavolaj si na strelnicu a uvidis. Navstevujem aj strelnice kde proste prides, povies, ze vsetko mas a nic od teba nechcu. Ale je to skor vynimka. V inych zase chcu vidiet len ZP.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Ide mi skor o to ci by som sa tym nedopustil priestupku na useku ZaS... V pripade kontroly na strelnici
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Tak aby bolo jasno:
§27
Oprávnenia držitela zbrojného preukazu.
Odstavec (1) písmeno b):
nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane.

A ešte §28 odstavec (1) písmeno f.
... ... ...
A teba RADUZ prosím aby si nikomu neobjasnoval čo môže (lebo páni policajti povedali), pokial si aspoň nedáš tú námahu aby si si prečítal predmetný zákon.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Podla tejto Tvojej logiky by si potom nesmel preniest zbran z obchodu na policii, kedze akykolvek fyzicky kontakt so zbranou je manipulovanie a pri manipulovani musis mat pri sebe preukaz zbrane...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Nikto tu nic nehovoril o tom, ze by si kupoval naboje, ale ze si pojde na strelnicu zastrielat. Na strelnicu chodia predsa ludia strielat aj bez ZP a tada aj bez PZ a je to legalne, preco by si nemohol priniest svoju legalne drzanu zbran, na strelnici vyfasovat naboje a vystrielat ich? Nema predsa mensie prava ako nedrzitel ZP nie?

Inak ja som kupil naboje priamo so zbranou, pytal som sa predajcu na to, ci mi moze predat aj naboje a nemal s tym problem, ze vacsinou predavaju aj naboje ku novej zbrani. Az tu na fore ma upozornili, ze to asi nie je uplne koser. Aj ked vtedy niekto argumentoval tym, ze nakupko ja v tomto 7 dnovom prechodom obdobi nahradou PZ, ved inak, by sa nemohol podla doslovného výkladu §28 ani dotknut zbrane po kupe, kym mu nevydaju PZ . Osobne by som to ale asi druhy krat neriskoval a naboje kupil az na PZ, vtedy mi to ale prislo normalne a logicke si k novej zbrani kupit zaroven aj naboje.

Ale rozhodne som nechcel nikoho vyhecovat k niecomu tou otazkou, ze preco az vo stvrtok, bolo to myslene skor zartom, urcite tym, ze pocka, kym nebude mat aj PZ nic nepokazi.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ja som si minule spolu so zbraňou kúpil tiež aj náboje (predajca ich zapísal do nákupného povolenia) a nemal s tým problém ani predajca a ani teta príslušníčka na polícii :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"