Praktická skúška

elegant_brown

Praktická skúška

Príspevok od používateľa elegant_brown »

Ahojte, taktiez sa pripravujem na skusky a vsimla som si, ze sucastou skusky je aj cast - ukazka praktickeho a bezpecneho pouzivania zbrane. Chcem sa spytat, dostanem na skuske fyzicky do ruky zbran, aby som to tam predviedla? Dakujem za odpoved.
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Nevravím že to tak musí byť všade, ale zrejme dostaneš do rúk vybitú a predvedieš to čo bude na papieri z obálky. Ak sa toho obávaš, tak bude zrejme najlepšie buď poprosiť niekoho známeho nech ti ukáže čo a ako alebo behnúť na najbližšiu strelnicu.
elegant_brown

Príspevok od používateľa elegant_brown »

Dakujem za odpoved!
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

mne pri podávaní žiadosti v LV policajt na rovinu povedal, že praktická skúška bude bez zbrane, teda len slovne opísať postup z otázky
elegant_brown

Príspevok od používateľa elegant_brown »

Dakujem pekne!
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

Mne pri podavani ziadosti povedal, ze prakticka otazka sa bude tykat CZ 70 (to je tusim standardna sluzobna zbran PZ SR). Konkretne manipulacia, vybitie zbrane a odstranenie poruchy.
Tak som si viackrat pozrel toto video a uz sa citim istejsie:
https://www.youtube.com/watch?v=JJbblgXFzaQ
Nastatie kamos ma tu istu zbran a tak som si to mohol skusit aj nazivo a nie je to nic tazke, instruktaz z videa mi plne stacila. Treba si hlavne davat pozor na to, aby zbran vzdy mierila do bezpecneho priestoru. Skusku mam o 3 tyzdne, potom dam viac informacii o tom ako to naozaj prebehlo.
Naposledy upravil/-a friendly_keller v 10 Jan 2016, 08:47, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Veru to nie je štandardná zbraň PZ SR :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Je to rozne, zalezi kde budes robit skusky. Ak chces/mozes, skus tu napisat na akom oddeleni budes mat skusku a moze ti odpisat niekto s konkretnou skusenostou z toho oddelenia, ale aj tam sa to moze lisit clovek od cloveka. Pripraveny by na to clovek mal byt, ale dostali zbrojak uz aj taky, co drzali zbran na skuske prvy krat.
friendly_keller

Príspevok od používateľa friendly_keller »

71Jany71 napísal:Veru to nie je štandardná zbraň PZ SR :wink:
Aha, tak nie je :) Dakujem za upozornenie. Neviem preco si teda zvolili CZ 70. Ale rozoberanie sa medzi znackami lisi, kludne mozes povedat, ze si chces kupit Glock a ten sa rozobera inym sposobom. Vlastne aj CZ 75 ma uz iny system ako 70.
Niekto tu aj v inej teme pisal, ze sa ho spytali ci uz bol na strelnici, povedal, ze bol raz a tak mu stacilo iba slovne popisat rozobratie. V knihe to je rozpisane v otazkach kategorie E.
//edit: d-s ak to bolo na mna, tak KE-Okolie.
Naposledy upravil/-a friendly_keller v 10 Jan 2016, 09:41, upravené celkom 1 krát.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

BA IV?
elegant_brown

Príspevok od používateľa elegant_brown »

Ste zlati,dakujem vsetkym za rady, ak teda mate niekto skusenost so skuskou v Prievidzi, tak dajte vediet. Urcite pozriem aj video.
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

U nás v Poprade bola praktická skúška s vybitou zbraňou CZ70, policajti dávali dôraz napr. na veci ako prst mimo spúšť, ešte okrem bezpečného vybitia mi dali riešiť závadu zbrane v podobe zaseknutej nábojnice pri vyhadzovaní a pod. Nič strašné, ale určite predtým odporúčam návštevu strelnice. A ak nechceš na strelnici, tak ja som si niektoré veci cvičil s plynovkou, aby sa mi to trochu dostalo do "ruky" a do "zvyku".
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Rozborku/zborku/manipulaciu Ti predvedu na poziadanie aj v obchode - staci sa slusne spytat a vysvetlit im ze sa pripravujes na skusky. Ako uz bolo podotknute prst STALE mimo spust a uvedomovat si rozdiel medzi "nabojom v komore" a "nabojom v zasobniku" (= kedy je zbran nabita a pripravena k strelbe). Radi vidia ak dotycny(a) nezabuda na manualnu poistku. Ja som na skuskach manipulaciu len vysvetloval. Ak je clovek slusny a prejavuje patricnu davku pokory skusajuci mu nezvykne robit problemy - trapia len majsterkov ;-)

Off topic:
Ked som si robil zbrojak v Cechach museli sme kazdy nabit a vybit (neskladalo sa). Kto si ziadal aj o zbrojak na sportove ucely ci polovnictvo toho mohli skusat aj z manipulacie s dlhou (v osnovach bola aj rozborka brokovej dvojky a opakovacej gulovnice). Perlicka bola ze po teste sme sa vsetci odobrali na strelnicu a nasledovala prakticka cast skusky: strelba na terc 5 ran z pistole, tusim museli byt vsetky v papieri, vzdialenost si nepamatam ale bolo to blizko (kto sportove ten aj dlhe = 5x malorazka a 2x brok).
elegant_brown

Príspevok od používateľa elegant_brown »

Nenecham teda nic na nahodu a zakladnu manipulaciu radsej do skusky potrenujem.Mam totiz skusenosti len so strelbou z malorazky a okrem nej som drzala v ruke flobertku,ale len drzala :x este raz vdaka za vase rady!
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Aj u nas na skuske maju CZ 7O-ku.

V priprave na kurze nas ucili, ze pri praktickej skuske prv, ako zoberieme zbran do ruky, je potrebne si uvedomit - nahlas povedat:
1. K neznamej alebo odlozenej zbrani vzdy pristupujem a manipulujem AKOBY BOLA NABITA !!!
2: Nahlas zvolim - urcim si BEZPECNE MIESTO, kde cely cas mam nasmerovanu zbran, s ktorou budem manipulovat.
3. Cely cas (okrem samotnej strelby - co na skuske nebude) drzim PRST MIMO SPUSTE !!!!

Po tom, co to nahlas poviem, az potom zoberiem do ruky ponukanu zbran a robim to, co som pred chvilkou povedal :)
Toto je zaklad odpovede, ale aj neskorsej cinnosti so zbranou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"