Zopar otazok ohladom ZP

ciknoro
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 8 years

Zopar otazok ohladom ZP

Príspevok od používateľa ciknoro »

Ahojte,
som tu novoregistrovany, no forum sledujem dlhsie. Chcem sa opytat zopar otazok, kedze ma onedlho caka skuska.
- ako to je s tlmicom hluku? Kedze je to zakazany doplnok a nemozem si ho nadobudnut, tak je nejaka moznost ako si ho vyskusat na strelnici?
- pri otazke A-8; snad nemusim vymenovat vsetkz TC? Moze postacit ak poviem len par TC?
- ak ZP spravim, nakupne povolenie mi vydaju obratom alebo mozem o NP poziadat azked budem mat ZP v rukach?
- C-8; Vie mi niekto lepsie vzsvetlit pojem namerna ako je napisany v knihe? Pravdupovediac tomu velmi nerozumiem.
- staci pri odpovediach na otazky to povedat stylom, ze tomu rozumiem a netreba vsetko uplne odborne a od slova do slova?
Dakujem za normalne odpovede. Su to elementarne otazky a nenasiel som na to odpovede.
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Nabudúce keď sa pýtaš na konkrétne otázky, tak aspoň načrtni o čo v nej ide, nie každý ich má po ruke.

Čo sa týka bezúhonnosti, tak ja som zrovna tú otázku dostal. Počas prípravy som napísal koľko som si zapamätal a počas odpovede som ich čítal zväčša z papiera. Čosi mi napadlo aj pri odpovedi tak som povedal aj tie a hovoril som až kým ma nezastavili. To koľko bude stačiť ti tu nikto nepovie, to záleží na komisii. Keď som sa pred skúškami učil, tak som si názvy TČ v zákone podčiarkol ceruzou, ľahšie sa mi tak učilo keď boli zvýraznené. Čísla paragrafov TČ od teba zrejme nikto nebude chcieť.

Na vydanie NP potrebuješ ZP a v obchode ti zbraň bez ZP aj tak nepredajú. Po skúškach si vypýtaj žiadosť a keď si o pár dní (možno aj na druhý deň) pôjdeš pre ZP, tak podaj žiadosť aj s kolkom.

Námerná je priamka prechádzajúca osou hlavne pred výstrelom. Predstav si že mieriš na terč, máš zarovnanú muchu a cieľnik na stred terča. Priamka od tvojho oka, cez mieridlá až po terč sa volá zámerná a končí zámerným bodom na terči. Lenže po výstrele ide strela krivkou smerom dole a aby si trafil čo najbližšie zámerný bod, musí os hlavne (námerná) smerovať trochu hore. Tieto dve priamky sú teda rôzne a zvierajú zámerný uhol.

Vygoogli si e-knihu Teória streľby - Vladimír Schwarcz, je tam (okrem iného) aj veľavravný obrázok čo sa týka týchto termínov, aj s popisom jednotlivých výrazov.

Pri odpovedi sa snaž hovoriť čo najviac odborne, nech to má úroveň a nech vidia že si sa učil, ak ti čosi vypadne tak hovor vlastnými slovami. Hlavne nebuď ticho.
Radis
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Radis »

Otázku A-8 som si vytiahol aj ja. V príprave som si ich vypísal na papier. Keď som ich pri odpovedi začal čítať, tak ma predseda zastavil, povedal, že stačí ak poviem podľa akého zákona (Zákon č. 190/2003 Z. z. §19 ods. 1 ) sa osoba nepovažuje za bezúhonnú . Možno keby nevidel, že ich mám napísané, tak by ma nechal všetky vymenovať. Záleží to od komisie. Zas tak veľa ich není, tak sa to nauč. Budeš pripravený. Citovať presné znenie zákona nemusíš, ale tvoja odpoveď by mala mať nejakú úroveň. Pokiaľ by si odpovede dokázal odcitovať, budú mať menej priestoru so slovičkárením.
Všetko ostatné ti už tono zodpovedal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"