Overenie spôsobilosti pred dovŕšením 21 roku života + info

Spyder
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 7 years 8 months

Overenie spôsobilosti pred dovŕšením 21 roku života + info

Príspevok od používateľa Spyder »

Ahojte, mám rád zbrane, bol k nim vedený od mala a pomaly sa chystám urobiť si vlastný zbroják aby som nemusel otravovať ostatných s tým že si chcem zastrielať.Chcel by som primárne Kategóriu E (najschodnejšia cesta,už mám vyhliadnutý strelecký klub) no a pár vecí mi vŕta hlavou tak by som bol rád ak by ste mi ich vyjasnili.

Zaujímalo by ma teda či môžem ísť na psychologické vyšetrenie ešte pred dovŕšením 21 roku života.Viem že testy môžu byť nanajvýš 3 mesiace staré a nikde nie je písané že musím mať 21 rokov aj pri vyšetrení no bol by som nerád ak by ma pán policajt odpálkoval s tým že posudok je neplatný.Viem, je to fakt divná otázka no chcem ísť na istotu.

Okrem toho by som sa chcel spýtať či potrebujem nejaký špeciálny papier na posudok pre doktora alebo ho má on sám?

A do tretice, o zbrojný preukaz by som chcel požiadať v Malackách.Skupina E s potvrdením o členstve v klube by mi mala byť bez problémov že?Zvažoval som aj skupinu A prípadne B ako rezervu ak by klub zanikol + by som v budúcnosti nemusel míňať peniaze pri následnom rozširovaní no poznám situáciu na Slovensku a slávne interné predpisy na určitých oddeleniach.21 ročný človek si asi ťažko obháji nosenie zbrane ak nepodniká a nebol napadnutý.Respektíve som už napadnutý bol (pokus o krádež) no podarilo sa mi utiecť a neprivolal som políciu takže to mi moc platné nebude.Ide mi teda hlavne o tú skupinu E.

Ďakujem za prípadné rady.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

K všeobecnému doktorovi som priniesol papier, ktorý mal na stránke psychológ, ku ktorému som sa objednal upozornil ma na to.
Kartičky vydavali doktori vlastne.

Žiadaj ZP skupiny BEF.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

spyder: pozri si §18 zákona o ZaS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"