Zmena pobytu -priestupok

klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Zmena pobytu -priestupok

Príspevok od používateľa klapek »

Som cudzinec, menil som si trvaly pobyt, na oddeleni cudzineckej policie 7.9 podla som ziadost o nove povolenie na pobyt. Povedali mi ze ma budu informovat cez SMS kedy budem mat novy doklad a ponechali mi stary doklad.
Ked ze mi ponechali stary doklad zil som v domienka ze je este platny. vcera 26.9 isiel som si vyzdvihnut novy doklad, naslednie isle som na oddelenie zbrani, aktualizovat ZP, a naparili mi priestupok lebo oni v systeme maju datum zmeny trvaleho pobyty 7.9.
Idem sa odvolat len ani za boha neviem na zaklade coho dali mi priestupok neviem v zakone najst ten paragraf ze som povinny oznamit zmenu do 7 dni.
Ktory to je paragraf 190/2003 Z. z ?
Dakujem za pripadnu pomoc
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Finta bude v tom, ze zmenu si vykonal dnom podania ziadosti, (vtedy si menil pobyt) dorucenie dokladu bude uz asi len administrativny krok.

Ked som menil trvale bydlisko ja, tak som hned po zaevidovani na miestnom urade siel vybavit novy OP a rovno aj menit ZP.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Jo tomu ju rozumiem len aj Teba nechali behat z neplatnum obcianskym preukazom? ci ti ho rovno zobrali v den ked si podal ziadost ?
Naposledy upravil/-a klapek v 27 Sep 2016, 16:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Rovno ho vzali a behal som s papierom - ziadostou.

P.S. Necituj zbytocne cely predchadzajuci prispevok
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

ved to a ja som nedostal ziaden papier len mi vratili obciansky preukaz, ktory uz de facto bol neplatny.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Nuž, na ZP nie je číslo OP, takže sa to vybaviť dalo.
Budem si to pamätať pri zmene TB.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Steff napísal:Nuž, na ZP nie je číslo OP, takže sa to vybaviť dalo.
Ano dalo ale z cim mal som ist na na zmenu ZP z OP a vyhlasit o nom, ze je neoplatny ?:-)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Keď si menil T. Pobyt tak si sa niekde hlásil na miestnom úrade. Tam ti o tom dali potvrdenie. S ním si predsa žiadal o nový OP.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Steff napísal:Keď si menil T. Pobyt tak si sa niekde hlásil na miestnom úrade. Tam ti o tom dali potvrdenie. S ním si predsa žiadal o nový OP.
Prave ze nic mi nedali len povedali za ma budu informovat SMS.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ja ako domorodec mením pobyt tak, že s listom vlastníctva, alebo povolením od majiteľa nehnuteľnosti prídem na miestny úrad a požiadam o zmenu pobytu na novú adresu.
Vydajú mi taký malý papierik a s ním na PZ odd OP požiadam o nový OP s novým TP.


Edit: prečítal som si, že cudzinci to majú ináč. Tým pádom vôbec netuším ako to malo byť správne.
V ohlasovni pobytu sa prihlasujú na pobyt len občania so štátnou príslušnosťou Slovenskej republiky.
Cudzí štátni príslušníci sa prihlasujú na pobyt na Cudzineckej polícii, Hrobákova 44, Bratislava - Petržalka
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Steff : nie vsade je matrika on-line napojena do Registra Osob.
Napriklad u nas v dedine som odovzdal 4 (slovom STYRI) vyplnene karticky, potom som 2 tyzdne cakal a netusil som kedy moju ziadost spracuju a az ked som dostal cez vlastny kanal echo ze uz som v RegOb preregistrovany, siel som k policajtom a dal som sa odfotit na novy OP.
To co popisujem sa nestalo v minulom tisicroci ale v r 2015
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Oni tie papieriki na cudzineckej tiez davali ale teraz nedavaju, aspon mne ani kamaratovi nedali.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

klapek napísal:Idem sa odvolat len ani za boha neviem na zaklade coho dali mi priestupok neviem v zakone najst ten paragraf ze som povinny oznamit zmenu do 7 dni.
Ktory to je paragraf 190/2003 Z. z ?
K tvojej pôvodnej otázke - podľa mňa postupovali podľa § 28 ods. 1 písm. o) v náväznosti na § 25 ods. 1 písm. e).

"§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
o) odovzdať neplatný zbrojný preukaz a preukaz zbrane policajnému útvaru, ktorý zbrojný preukaz vydal, do siedmich dní odo dňa zániku jeho platnosti podľa § 25 ods. 1 písm. a), c) až f),
"

"§ 25 Zánik platnosti zbrojného preukazu
(1) Platnosť zbrojného preukazu zaniká
e) ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti,
"
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Dakujem uz som to prebral aj s pravnikom, chybu som spravil ze som suhlasil z blokovou pokutou, tym som si uzavrel moznost odvolania.
A priestupok to nebol lebo nevykazoval ani znaky "nedbanlivosti" na kolko som nadalej drzal v ruke svo OP.
Tym padom basta fidli mam priestupok
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

A aku pokutu ti dali? Kolko
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"