Nove otazky na skusky

sniper_in_training
občasný prispievateľ
Príspevky: 49
Registered for: 5 years 8 months

Príspevok od používateľa sniper_in_training »

bobo00 napísal:Už tu bolo pár múdrych, čo si mysleli, že majstri sveta a ich znalosti sú nad znalosťami ostatných...Myslím si, že to bude súvisieť s toľko sľubovanou zmenou zákona a na skúšky pôjdu všetci. Áno, teraz nie je legálny dôvod napísať do ZP dátum platnosti napr. do 31.12.2019, no zmenou zákona môžu poslať na skúšky aj tých, čo majú platnosť na 10 rokov...
hovori ti nieco pojem zakaz retroaktivity vo verejnom prave a princip pravnej istoty?! :roll:
to vsak asi je nad ramec beznych obzorov, vsak...
chod teda radsej studovat vyssie uvednu “odbornu literaturu”... :lol:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

A práve v tom to je... :arrow:
Vo Francúzsku idú zdvihnúť daň z motorových palív o pár centov - a je tam pomaly revolúcia...
A u nás keby uzákonili retroaktivitu ešte pred počatie prenatálneho vývoja plodu alebo budú inštitúcie žiadať akékoľvek nezmysly, tak sklopíme ušká a ... (nič)

Ale už sme dosť OT, tak to nerozvíjajme.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

bobo00 - nechcem, aby to vyznelo ako napádanie, ale.... zákon ktorý spomínaš mal možno definovanú striktnú platnosť nadobudnutia účinnosti a nejaké prechodné obdobie platnosti bývalých "skúšok" podľa predošlého zákona....
K pripravovanému zákonu o Zbraniach a strelive.... tvrdiť, že skončí platnosť starých "zbrojákov" podľa nového zákona (teda jeho nadobudnutím účinnosti) je na základe čoho? Ak to nebude jednoznačne definované v novom zákone (čo som zatiaľ v návrhu nevidel že by bolo), tak je toto tvrdenie iba čistý blud...
A toto sa ti tu snažia chalani vysvetliť. Pritom časť z nich intenzívne pracuje s návrhom nového zákona a preto vedia o čom hovoria....

Neber to v zlom, len sa ťa snažím ochrániť pred ďalším nepríjemným komentárom...
SestkaFox
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa SestkaFox »

Zdravim, Peter35 mi neodpisuje na sukromnu spravu. Nahodou nemate niekto dalsi k dispozicii otakzky + odpovede? Skuska sa blizi, zisli by sa ;)...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Steff uviedol link na predošlej strane - to ti nestačí? :wink:
SestkaFox
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa SestkaFox »

Zdar Fotograf, Peter 35 uviedol, ze ma tie otazky vypracovane a pred tym nez budem verejne odsudeny.... Sice som si zacal vypracovavat otazky sam podla zakona z znalost zakona je urcite nutna, no aj tak je fajn pozriet si tie odpovede pred samotnou skuskou. Takze moja poziadavka, ci ich ma niekto k dispo. stale trva ;)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

SestkaFox napísal: Peter 35 uviedol, ze ma tie otazky vypracovane
....
znalost zakona je urcite nutna,
Kde máš záruku, že sú odpovede správne ?
...
Veru tak...
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Ja som fungoval s tymto http://webforum.sk/viewtopic.php?f=21&t=14213
V obyvacke, v posteli, na zachode, v kaviarni, ...
Niektore nove otazky este ale nie su v najnovsej verzii vypracovane ...
SestkaFox
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa SestkaFox »

arminius: samozrejm to neviem, preto si robim aj vlastne vypracovanie ;)
tata7474: diky, jednoznacne si to pozriem ....
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Vysla nova kniha s otazkami - tentoraz zelena.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bobo00 napísal:Dnes som bol na polícii, platnosť ZP bude do roku 2020. Potom sa uvidí čo nové. Takže z 10 rokov je platnosť cca rok aj niečo...
bobo00 napísal:Sme na Slovensku, tu sa môže všetko. Keďže mi to povedal najvyšší okresný šéf, tak asi niečo na tom bude. Zjavne sa to týka zmeny zákona. Žiaľ nebolo času sa vykecávať. Pokiaľ to bude len preskúšanie z odborných znalostí, tak ok...ale teraz ma to stálo dosť peňazí a ak mám ísť o 13 mesiacov všetko riešiť nanovo, tak sa na to môžem vykašľať...
akurat , ze ty si pisal nieco ine
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to ze budu ZP po novele na 5 rokov vieme uz presne 2 roky, kedze v decembri 2016 bola komisiou prijata ta prekliata smernica, nasledne bola na jar 2017 ratifikovana a podpisana atd...
Ani sucasny navrh novely 190/2003 nie je finalny a prave to hromadne ukoncenie platnosti polovice zbrojakov k jednemu datumu sa ukazuje ako jeden z najvacsich problemov a je dost pravdepodobne ze to tak nakoniec nebude.

ale o roku 2020 nepadlo slovo, to bola zjavna blbost a na to som reagoval
SestkaFox
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa SestkaFox »

Manipulaciu so zbranou som po novom ukazoval s realnou zbranou ;) Len pre info. (okres Kezmarok)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To nie je ponovom. To je okres od okresu.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Presne tak.... v Poprade bežné...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"