Zmena adresy trvalého pobytu

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Trvaly pobyt nemenis s vydanim OP, menis ho zmenou na miestnom urade. Cize na zaklade coho ta poslali, ze mas sa vratit az s OP? Ak si zmenil trvale bydlisko a mas zle udaje na ZP, tak je neplatny.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

tam stačí ako relevatný doklad z obecného (mestského) úradu vydané potvrdenie o zmene trvalého pobytu a s tým by si mal ísť na evidenciu zbraní ORPZ kvôli zmene, nakoľko nový OP ti vydajú až do mesiaca, čo je neskoro...
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

ano bolo to tak, opravil som sa v prispevku, necakalo sa na novy OP.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ja netvrdím, že to tak nemá byť ako hovorí Mesi.... Ja tvrdím, že ma u nás poslali preč s tým, že mám prísť až s novým OP....
Jediné, čo som sa ešte pýtal, že idem žiadať zároveň aj o rozšírenie skupiny a či to môžem spolu, tak mi bolo oznámené, že samostatne nakoľko ide o iný typ žiadosti....
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Ja som sa o tom tiez informoval u nas v KE. Netreba mi novy op najdu si ma v systeme stacia dve fotky a potvrdenie Streleckeho klubu , lebo budem hned aj rozsirovat zp. Zmenu ZP je potrebne urobit do 7 dni od zmeny pobytu.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Idem menit trvale bydlisko do okresu SC. Zvyknu tam v takom pripade vyzadovat priniest so sebou aj zbrane alebo im stacia doklady, kedze zbrane majitela nemenia? Mate tam s tym skusenosti dakto?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

s tymto mam realnu skusenost:
hned ako som si podal ziadost o zmenu TP do okr SC som sa zastavil na odd zbrani, bol som sa predstavit a spytal som sa co dalej.
Vylozil som vsetky karticky na pult a pani skonstatovali , ze dve z nich su uz dost stare a je na nich len jedno seriove cislo.
Tak mi povedali, ze ked budem mat novy OP , mam sa zastavit s fotkami a priniest tie 2 pusky a vystavia mi nove karticky aj s rozpisanymi seriovymi cislami.
Tak aj bolo.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

TP som menil tento mesiac... Prisiel som na ORPZ v ten isty den po tom co co som dostal potvrdenie o ziadosti o novy OP. Povedali mi, ze na pockanie mi to nespravia, lebo mam chybu v povodnom ZP (co je pravda, pamatnici si spomenu :) ) a zaroven aj vela kariet zbrani a vsetky mi budu musiet vymenit. Na mieste mi skontrolovali zbrane, opisali si nove cisla na jednotlive ziadosti (musel som vyplnit aj ziadosti o nove KZ). Povedali ze si to mam vsetko zbalit a o tyzden ma budu na stole cakat s novym ZP a vsetky KZ...

Po tyzdni som prisiel len so starymi dokladmi uz bez zbrani, dali mi do ruky nove, stare zosrotovali a vsetko bolo vybavene... Poplatky za nove karty som neplatil, len kolok za vydanie noveho ZP.

Celkovo hodnotim ako velmi nenarocnu operaciu vzhladom na peklo co som ohladom mojho byvania a veci s tym spojenymi v minulosti zazival.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Chcel by som sa opýtať, čo presne ste napísali do žiadosti o nový ZP?
Zakrúžkovali ste tie isté skupiny, čo ste mali v pôvodnom?
Je nutné do žiadosti aj uviesť paragrafy zo zákona, podľa ktorých má postupovať? Včera som to študoval trošku a vcelku sa tam dá zamotať. Moje úvahy sú nasledovné:

Podľa § 25 ods 1 písm. e zanikla platnosť zbrojného preukazu a v tom prípade podľa ods. 2 vydá policajný útvar nový zbrojný preukaz po predložení dvoch fotografií podľa § 17 ods. 2 písm. a) a po zaplatení správneho poplatku s platnosťou podľa zbrojného preukazu, za ktorý sa nový zbrojný preukaz vydáva.

Nový zbrojný preukaz sa vydáva podľa § 24 (1) 30 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu a:
(2) Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nevyžaduje, ak tento zákon neustanovuje inak. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu držiteľovi skupiny A zbrojného preukazu alebo držiteľovi skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon zamestnania, policajný útvar hodnotí aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo.

a v tom odseku (2) teda môžu policajti hodnotiť psychickú spôsobilosť ... ale na základe čoho teda? Akože - ak chcú? Čo určuje dôvody vyžadovať ďalšie doložky? Nejaké neverejné interné nariadenie PZ? Alebo len okresného riaditeľstva? Alebo ako?

a k tomu všetkému podľa § 28 písm. o mám odovzdať neplatný zbrojný preukaz a preukaz zbrane policajnému útvaru, ktorý zbrojný preukaz vydal, do siedmich dní odo dňa zániku jeho platnosti podľa § 25 ods. 1 písm. a), c) až f), - a toto je aj zmena miesta pobytu... - takže podľa tohto by som mal môj ZP odovzdať pôvodnému ORPZ? Načo?

Vie mi to niekto, prosím, objasniť?
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Ak nechces ine skupiny ako si mal povodnom ZP, tak ti stacia fotky a zaplatit poplatok. Ostava povodna platnost ZP.
Stary ZP znehodnotia na novom okrese a hned ti vydaju novy.

Ak chces ziadat o novy ZP s dobou platnosti 10 rokov tak ta caka lekar, ak mas niektoru z uvedenych (A,C) skupin tak aj psychotest, popripade ak ziadas aj E tak potvrdenie z klubu.
ondro21
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa ondro21 »

Ja som odovodnenia napisal: "Zmena trvaleho pobytu"
Zakruskoval som skupiny, kt som mal, doniesol novy OP a prilozil kolok.
Nebol s tym ziadny problem. Bolo to v NR
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Caute pani.
Dnes som riesil zmenu zo Senca do Galanty.Vypisal som ziadost,fotky.Pre zbrojny si idem v piatok,lebo nerobili na pockanie...Druha vec ale je,co ma az doma napadlo...ze mi povedali,ze preukazy zbrani sa mi nemenia.Ani si ich nepozreli,taktiez ani zbrane a v piatok ich uz vraj nosit nemusim...to asi nieje dobra info,kedze je v nich napisane cislo zbrojneho,nie?
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ja ked som to riesil s GA do SC tak to spravili rovnako.
v zbrojaku mam napisane v poznamke nieco ako, ze je to nahrada za ZP cislo XYZ12345...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak jest. Vyznacia ti na ZP cislo stareho a PZ ti ostavaju. Na co ma upozornili, ze sa to (vraj) da (dalo) spravit len raz, pri druhej zmene ze uz budu musiet byt menene vsetky PZ. Je to vsak uz dost davno, tak snad sa tento system zmenil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"