Člen streleckeho klubu a skupina E

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No potom sa ale nediv ked ti niekto zazvoni a pracne bude chciet vykonat kontrolu ulozenia zbrane :). No buzeracia za buzeraciu :lol:.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Igrlik napísal:
thrash napísal: jasneee sorry hore ked som sa pytal ci nevie niekto poradit nejaku strelnicu s tymi "podmienkami" co som vypisal som zabudol uviest PRESOV..
...
http://ppssk.szm.com/
http://www.combatcondor.sk/
-no som si pozrel len tak zbezne pravidla tychto klubov, a ppssk.szm.com-tu niesu rozpisane(alebo aspon som nenasiel)podmienky strelby na strelnici len podmienky clenstva v klube - celkom vyhovujuce az na tu minim.jenu ucast na sutazi.. (ono mne by to az tak nevadilo ale neviem ci na nieco take budem mat cas.. praca+vs estrene sa teraz chystam, takze tak)
- u combatcondor.sk - som si vsimol hlavne podmienky na strelnici je tam aj strelnica pre dlhe (7,62x39) ale povolene je len redukovane stelivo (tu teraz neviem, vascina pouziva do vz58 toto strelivo 7,62x39 FMJ Barnaul //co mi je zname nieje to redukovane, len by nemalo mat ocelove jadro ale len olovene// redukovany naboj by mal mat polgulovi projektyl oznaceny bielou f.// a teda tymito nabojmi tam asi strielat nebude mozne..

-ked to tak zhrniem ako sa tu uz rozoberalo.. clenom mozem byt napr v combatcondor a strelat mozem chodit inde..
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

thrash: Neviem, ako chcú strielať s redukovaným strelivom zo sapíkov, keď to redukované strelivo je vojenské, čiže zakázané ...
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

no to ma tiez napadlo ale tak to tu uvadzaju http://www.combatcondor.sk/web/viewpage.php?page_id=2
-konkretne: Strelnica IPSC - 6 STAGE
krátke palné zbrane - pištole a revolvery vo výzbroji SAPS, ŠSS, ozbrojených zložiek na stage č.1-6
dlhé palné zbrane SAPS, ŠSS,: guľovnicu IPSC (7,62 x 39), brokovnicu do kal. 12
• s celoplášťovou, olovenou, poteflónovanou strelou - pre krátke zbrane
• brokové strelivo s hromadnou strelou (broky do 3,5 mm), výnimočne s jednotnou strelou,
• pre guľovnicu IPSC len redukované strelivo!
• strelivo používané ozbrojenými zložkami
-ono tam uvadaju gulovnicu IPSC (neviem co som to nepoplietol) ale je to vlastne upraveny vz. 58 cize ked gulovnica IPSC tak aj vz 58. na redukovane.. a ano redukovane je vojenske cize zakazane.. :roll: :?:
-kazdopadne ked som si pozrel ako sa tam da streilat aky je tam areal dost sa mi to paci
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

AK chces zbran na sportove ucely, tak by malo byt tvojou povinnostou sa zucastnit aspon jedneho preteku za rok!
Neni to ani tak fin. a ani casovo narocne.
Jedno doobedie v roku sa vzdy najde.
Naco ti potom je taka zbran, ktora je urcena na sportove ucely :?:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

vz 58 nieje urceny na sportove ucely :) aspon podla mna nie.. jedien az za spor pokladas valcenie na zivot a na smrt v nejakych zakopoch :) ano.. na slovensku pre normalneho civila, uznavam zbran na sportove ucely.. ale je to mylne..
no aby som sa vyjadril presne, ja si chcem jednoducho strielat, nahodit sa do maskacou ist na strelnicu //kedze inde je to nezakonne:) a tiez aj nebezpecne pri ostatne obyvatelstvo ! // a jednoducho si postrielat zahrat na na vojacka :) a ist domou - nepotrebujem z nikym sutazit - akoze jasne "E" je na sportove ucely ale ja nerobim ZP koly sportovym ucelom, ale koly vz 58 a tomu aby som si s nim mohol legalne strielat. a jedina moznost unas je mat ZP skE na sportovu strelbu (ten nazov je taky metuci.. v mojom pripade by som to nenazival SPORTOVA STRELBA-mne nejde o sport a sutazenie, ja by som to nazval strelba vo volnom case :) a zaluba..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

OT??? Sa pozri co sa riesi v mojej inzercii Kupim olovo!
Chalanisko chce silou mocou 58 aby sa hral na vojaka, tak mu poskytni tu moznost a mas o clena viac :-)
I ked dalsieho neaktivneho, co sa tyka zveladovania klubu ci strelnice.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Rasto
to,ze si nechas spamovat v inzercii /tvojom inzerate/ je tvoja vec.Iste si si vsimol,ze tam nezasahujem.Ak nechces, aby tam nespamovali staci napisat,urobim poriadok.

tu uz ste/sme/ OT,temu precistim
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Rasto napísal:OT??? Sa pozri co sa riesi v mojej inzercii Kupim olovo!
Chalanisko chce silou mocou 58 aby sa hral na vojaka, tak mu poskytni tu moznost a mas o clena viac :-)
I ked dalsieho neaktivneho, co sa tyka zveladovania klubu ci strelnice.
nechcem byt az taky neaktivny... no ZATIAL som natom tak ako som pisal.. praca, skola, povinosti a preto neviem ci bude cas na sutaze a pod. V prvom rade chcem si strielat len tak "rekreacne" a ked bude cas tak nehovorim ze by som sa nezucastnil aj nejakej tej sutaze, ALE zatial riesim otazku tak ako som ju polozil koly moznostiam ktore mam momentalne..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Strelnica PPSSK - "Pod Bykošom" - strieľa sa tam aj zo Vz. 58, takže nie je problém, osobný kontakt pre informácie napríklad pán Šoltés (?) - Zbrane a strelivo, Prešov, Slovenská ul. - vzadu hore nad železiarstvom.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

thrash napísal: ...a jedina moznost unas je mat ZP skE na sportovu strelbu (ten nazov je taky metuci..
nemáš celkom pravdu, po novelizácii zákona je možné vz.58 používať aj na lovecké účely, ale to asi Tvoj problém nerieši :wink:
len pre istotu, ak by to niekto nevedel
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

:) mas pravdu neriesi.. :lol:
-no ale aby som to upresnil, s tym vz. 58 som to myslel tak ze v minulosti bol vyzabany za inym ucelom ako je sport a lov v dnestnej dobe :wink:
-ale chapeme sa 8)
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

jasné, chápeme
ale predsa sa natíska otázka, podsunie niekto zákonodarcom myšlienku, aby sa do 190-ky pridala skupina zbrojného preukazu G? a to na bojové účely :wink:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

ideme uz OT, ale G by som bral :lol: kto da navrh ma moj schvalujuci hlas :twisted:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Igrlik napísal:Strelnica PPSSK - "Pod Bykošom" - strieľa sa tam aj zo Vz. 58, takže nie je problém, osobný kontakt pre informácie napríklad pán Šoltés (?) - Zbrane a strelivo, Prešov, Slovenská ul. - vzadu hore nad železiarstvom.
na tento klub som uz pozeral.. s infom ze sa tam striela aj s 58 si ma potesil.. ked sa zastavim v blizskej dobe v PO skocim do toho shopu na slovenskej, uvdim co s tho bude
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"