Člen streleckeho klubu a skupina E

eager_driscoll

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

Caute. Mal by som otazocku. Ako je to momentalne s potvrdenenim o clenstve v klube? Dostanem potvrdenie "do ruky" a zanesiem ho osobne na policiu alebo klub musí zaslať potvrdenie na príslušné oddelenie? (že odpis z registra trestov si hľadá samotná polícia som našiel, predtým si ho každý musel vybaviť sám)
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

dostanes papier a dolozis k ziadosti
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

vypíšeš prihlášku,zaplatíš členské,dostaneš potvrdenie a to priložíš k žiadosti na ZP
vigorous_nightingale

Príspevok od používateľa vigorous_nightingale »

Ahojte. Rad by som si urobil zbrojny preukaz a naucil sa strielat najskor asi z revolvera lebo tie plastove pistolky ma moc nezaujali. Treba si vybrat skupinu preukazu rozmyslam nad skupinou E. Kupit revolver na E by nemal byt problem dufam?.
Bol som aj na policii pre papiere,prvotne informacie a tak a tam mi tiez radili na zaciatok E, hej vpodstate ako citam CDF nemá pre mna zmysel a o AB mi rovno povedali, ze to nedavaju.Psychotesty hadam spravim.
Mam z kniznice pozicanu aj knizku na skusky su tam same nove veci pre mna (okrem prvej pomoci tu viem velmi dobre si myslim aj na vodicaku ma pochvalila doktorka) preto by som sa opytal este na jednu vec ktora neni v knihe ani v zakone. Na skupine E som sa docital ze musim byt clenom streleckeho klubu a mat potvrdenie.Otazne je, kde ho mam zohnat u nas sa hra len futbal a a este sa pije. :-D
Nasiel som kopu klubov na nete ktore ponukaju clenstvo. Moze sa takato zmluva uzatvorit na dialku ze ich oslovim mailom alebo telefonom poslem postou prihlasku a ustrizok a oni mi poslu preukaz clena? Je to legalne? Nebudu taku prihlasku na policii povazovat za ucelovu navyse ak bude z ineho okresu/raja? :?:
Dakujem.
friendly_goldwasser

Príspevok od používateľa friendly_goldwasser »

preco by A, B nedavali? Minimalne B by nemal byt problem. Ja idem na A, E, F a nikto neriesil ci moje clenstvo v klube je ucelove alebo nie. Zaplatil som clenske dostal som potvrdenie a dolozil som to k ziadosti.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

speter napísal:Ahojte. Rad by som si urobil zbrojny preukaz a naucil sa strielat najskor asi z revolvera lebo tie plastove pistolky ma moc nezaujali. Treba si vybrat skupinu preukazu rozmyslam nad skupinou E. Kupit revolver na E by nemal byt problem dufam?.
Bol som aj na policii pre papiere,prvotne informacie a tak a tam mi tiez radili na zaciatok E, hej vpodstate ako citam CDF nemá pre mna zmysel a o AB mi rovno povedali, ze to nedavaju.Psychotesty hadam spravim.
Mam z kniznice pozicanu aj knizku na skusky su tam same nove veci pre mna (okrem prvej pomoci tu viem velmi dobre si myslim aj na vodicaku ma pochvalila doktorka) preto by som sa opytal este na jednu vec ktora neni v knihe ani v zakone. Na skupine E som sa docital ze musim byt clenom streleckeho klubu a mat potvrdenie.Otazne je, kde ho mam zohnat u nas sa hra len futbal a a este sa pije. :-D
Nasiel som kopu klubov na nete ktore ponukaju clenstvo. Moze sa takato zmluva uzatvorit na dialku ze ich oslovim mailom alebo telefonom poslem postou prihlasku a ustrizok a oni mi poslu preukaz clena? Je to legalne? Nebudu taku prihlasku na policii povazovat za ucelovu navyse ak bude z ineho okresu/raja? :?:
Dakujem.
Ano revolver sa dá nadobnúť na ZP E a aj dlhá zbraň.
Pozri si, či máš najnovšie vydanie knižky.
Zákon neurčuje ako máš získať členstvo v klube, ale z vlastnej skúsenosti ti radím osobný kontakt, spoznáš nových ľudí a vyhneš sa dohadovaniu/dožadovaniu, či si zaplatil členské, či ti poslali potvrdenie a pod. v prípade, že natrafíš klub, pre ktorý si zaujímavý len do zaplatenia členského.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Dokazom ze ZP sk. A aj B "davaju" je kopec tu registrovanych clenov... Ale ked to nechces silit a staci ti sk. E, budiz, na to existuje. Vacsinou sa odporuca z roznych dovodov aj skupina F, nebude ta to stat nic navyse okrem asi 2€ za zosit na zoznam drzaneho streliva.

V teme Strelecké kluby najdes jednotlive temy pre vacsie mesta kraje, kde sa ludia pytaju na najblizsi, najlepsi, najlacnejsi strelecky klub vo svojom okoli - prelistuj, alebo tu napis odkial priblizne si a mozno ti niekto poradi. Ci sa da po telefone vybavit clenstvo v klube, tak to asi zalezi od konkretneho klubu, aspon nejake osobne stretnutie si asi vaccsina bude zelat. Ucelovost neries, fakt to nikto nebude skumat, ci do klubu realne chodis, alebo ako v nom travis cas. Budes mat potvrdenie o clenstve, to je to co ich zaujima a co potrebuju pre vydanie ZP sk. E.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hladal som hladal ale nejak som tu nenasiel. Nevie niekto poradit nejaky ekonomicky a aj cinnostou clena nenarocny klub v okoli BA, ktori berie clenov ?

rozmyslam totiz nad kupou nejakej flinty na (zatial) obcasnu hobby strelbu kedze na nejake serioznejsie sportove nasadenie zatial nemam velmi vela casu.

vdaka
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

- neviem presne, čo myslíš pod "ekonomicky nenáročné", ale spýtal by som sa na komerčných strelniciach. Na väčšine z nich prevádzkujú aj športový klub. Súčasťou niekedy vyššieho členského môžu byť bezplatné hodiny na strelnici, tak si to treba prerátať.
V BA napr. Hunter Club, Colt Club a T&T strelnica, blízko BA napr. strelnica Zohor, EMEL Blatné, MM Trnava, ...

- pozri si §27, od novely môžeš niektoré zbrane kat. A/B a všetky zbrane kat. C nadobúdať aj na ZP sk. A/B. Tak možno je medzi nimi aj tvoja "flinta" a nemusíš kvôli nej narýchlo riešiť skupinu E.

"§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie A, na ktorú bola držiteľovi zbrojného preukazu udelená výnimka alebo nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až c), e) a f) alebo zbraň kategórie C; ..."
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Super paradna rada dost pomohla skusim sa informovat na tebou zmienenych strelniciach .. Konkretne sa mi jedna o AR15. Bolo by super ak by bola medzi nimi

EDIT:
ak sa teda nepletiem tak by to malo byt mozne .. opravte ma ak sa pletiem:
§ 5 ... d) dlhá samonabíjacia palná zbraň, ...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nie, nemalo.
Písmeno d/ nie je uvedené v tom §27, pozri vyššie tú moju citáciu.

Takže sa ani nejdem pýtať, či je to semiauto novovýroba AR15 alebo prerábka, lebo na tom z tohto pohľadu nezáleží.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ach jaj hej uz vidim ako som sa dototo :/ nic no rozsirim na E a bude. Dikes za korekciu
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peter, a bude ti stačiť to prosté rozšírenie na "E"? Dobre si prečítaj ten zákon... :wink:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

mimochodom ar-15 do 11,8” (300mm hlaven) je “kratka” a mozes ju mat na A/B ZP. Precitaj si to poriadne ;)

samozrejme ze ju dostanes bez zasobnikov dost pravdepodobne (neviem ci sa predajcovia prisposobili a davaju aspon 10 ranovy)
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

@Jack:

Fuu tak pytal som sa v nemenovanom shope, ze ako to je teraz s nakupom/predajom AR15-tok a odpoved bola, ze ak nebudem mat vynimku tak dostanem 10 ranovy zasobnik ak vynimku tak riadny 30.
Ked som volal na policiu tak tam mi povedali, ze sa mam spytat predajcu lebo oni to vedia lepsie ked to predavaju :D

Tak teraz si ma trosku zmiatol.
Lebo ja to tak chapem, v mojom pripade AR-15 sa stava zbranou kategorie A ked je v nej vlozeny zasobnik s kapoacitou nad 10 nabojov.

Ci AR-15 spada aj do "l) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola upravená zo samočinnej zbrane," ?

@Dusky
to uz mi pride dost kratka. Teraz mam vyhliadnutu 14.5'' .. uvidim no ako sa to vyvrbi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"