Zbrojny preukaz - OR PZ Humenne

Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Zbrojny preukaz - OR PZ Humenne

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ahojte vsetci. Uz dlhsiu dobu rozmyslam nad tym, ze si spravim zbrojny preukaz. Neviem sa rozhodnut nad skupinami ktore by som si dal zapisat v pripade priazniveho vysledku.
Nieje tu niekto kto absolvoval skusky v Humennom?
A podla vas ake skupiny si mam spravit ak som zatial studentom Vysokej skoly v KE pouzival by som zbran snad v streleckom klube a len tak na strelnici.
Dakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ako je to s Humennym ti povie skor niekto odtial
co sa tyka skupin, tak tie si davas na ziadost a az potom absolvujes skusky.
co sa tyka skupin tak ak si v streleckom klube zapisany najlahsie by mohlo byt Ecko.
Dcko je pre polovnikov, ak nie si polovnik nema zmysel ziadat.
Fko je zberatelstvo, musis sa opytat sam seba
Ccko je pre povolanie, to ti nedaju.
Acko je otazka. Zalezi od policajtov, pravda je taka ze pochybujem :(
Bcko by si mohol dostat skor.
Vseho vsudy, kym ti nepovie niekto kto pozna pomery v Humennom tak to vidim na B,E s tym ze by si si mohol dat ak by si chcel aj Fko.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hej skupiny ako take viem ktora je na co len neviem ci by sa mi oplatila hned A (viem ze je to tazke) kedze som student. Aj kebyze dostanem to A tak by som zbran pri sebe nenosil (na intraku by ju mohol nekdo vziat aj keby bola neviem v akom trezore) a do skoly nosit nemozem asi aj kebyze mam zbrojak. Aka je sanca ziskat B? Niekde som cital, ze aj B je problem ziskat. V streleckom klube este niesom takze o to sa opierat nemozem.

Preto by mi dost pomohla nejaka rada a skusenosti prave od ludi co robili ZP v Humennom.

Inak neviem ako v inych mestach ale u nas v Snine by sa niekedy asi pistol aj docela hodila.

Tazka dilema
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

rada č. 1.: preštuduj toto fórum
ďalších rád už nebudeš potrebovať tak veľa. je to tu od zbraní, zákonov až po beef jerky..
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Peter, pozri, či si študent alebo nie, toto riešiť nikto nebude a ani sa ťa nebude pýtať. Pokiaľ si chceš občas zastrieľať na strelnici, stačí ti B, E zbytočne, nemusíš platiť členské v streleckom klube.

Vravíš, že si na internáte. Neviem ako by si riešil bezpečné uloženie zbrane, keď budeš v škole, na intráku. Aj keby si ju mal doma v trezore, mohlo by dôjsť k jej zneužitiu, v rámci rodiny napríklad. Takisto na obranu by ti bola zbraň nanič, keby si ju mal zamknutú ďaleko doma. Neviem ako často bývaš doma.

Hlavne tieto veci si musíš uvedomiť a rozhodnúť sa, či ti to za to všetko stojí, lebo je aj iné riešenie, požičať si zbraň priamo na strelnici.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

policajti ťa nijak nemôžu donútiť kúpiť si zbraň keď už máš zbroják, detto s vodičákom. je čisto len na tebe a na tvojej ekonomickej situácii, kedy si zbraň kúpiš, aká zbraň to bude a ako často ju budeš používať na strelbu na strelnici. Vážne zváž, či budeš tak často (ako študent) na strelnici a či si nazačiatok nevystačíš s požičiavaním...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Zbraň si nemusíš zákonite kúpiť za 1000€. Určite by som ale neodpisoval dopredu zbraň z druhej ruky. Dá sa naraziť ozaj na nové kusy, ktoré sú oproti obchodu o 100, 150€ lacnejšie, a sú to zbrane pár mesiacov staré, z ktorých sa veľa nestrieľalo..

A jasne, kľudne si môžeš urobiť ZP a zbraň si pritom nemusíš vôbec kúpiť :D

Na intrák by som si zbraň osobne určite nebral, možno keby sa ti podarilo vybaviť privát, bolo by to prijateľnejšie.. Zo začiatku ale skús tú strelnicu, či ťa to chytí, vyskúšaš viacero zbraní a získaš o nich prehľad..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

peter9898:
- nepocul som o tom, ze by bol niekde problem ziskat sk. B, ak zaujemca prejde skuskami a splna vsetky poziadavky zakona

- ak mas A-cko, neznamena to, ze musis zbran nosit. Len mozes, ak sa tak raz rozhodnes. S B-ckom tuto moznost volby nemas.

Moje odporucanie: poziadaj si o sk. A a F.
- Ak by aj robili velke problemy s A-ckom, daju ti miesto toho B
- F-ko je skupina, ktora sa moze hocikedy zist a naklady na jej ziskanie su len minimalne (par eur za registracnu knihu streliva)

Samozrejme, ak by si uvazoval aj o dlhej zbrani, tak potom aj sk. E.


A precitaj si aspon celu sekciu 'Zbrojny preukaz', nez budes pokracovat v otazkach. Vela veci sa ti vyjasni.
inspiring_babbage

Príspevok od používateľa inspiring_babbage »

ako som ti písal do správy k veciam ohľadom získania ZP A v HE.

Čo sa týka nosenia zbrane ako yarco povedal je to na tebe, ale neviem o tom, že by bolo nejako obmedzené nosenie zbrane v škole, ide o to hlavne, že to máš nosiť skryto, tak nemajú ako zistiť, že tu koľajnicu pri sebe máš. Pokiaľ s ňou nešaškujes pred ksichtom profákov samozrejme :)
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ano to sa asi tyka vsetkych skol ale ja chodim na Vojensku letecku ....teda dnes uz to nestrazia vojaci ale policajti tak neviem co by povedali ked na vstupe je este aj obrazok, ze zakaz nosenia zbrani do arealu ...Tak neviem teraz no. (my tam mame aj zakaz fotografovat, ale to nik nedodrziava )
:D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

machiavelli84 napísal:neviem o tom, že by bolo nejako obmedzené nosenie zbrane v škole
zakon 131/2002 o vysokych skolach

§ 4 Akademické slobody a akademické práva
(3) Na zabezpečenie akademických práv a akademických slobôd na vysokých školách sa zaručuje nedotknuteľnosť akademickej pôdy vysokých škôl okrem prípadov ohrozenia života, zdravia, majetku alebo prípadov živelnej pohromy. Akademickú pôdu tvorí priestor vymedzený nehnuteľným majetkom, ktorý vysoká škola vlastní, spravuje, má v nájme alebo kde sa plní poslanie a hlavné úlohy vysokých škôl a fakúlt. Vstup orgánov činných v trestnom konaní na akademickú pôdu povoľuje rektor.

tolko k obmedzeniu nosit zbran v skole.
avsak jedneho casu som si bol dost isty, ze nejake obmedzenie je, len sa k tomu uz hodinku neviem dostat, takze mozno aj nie je.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Noo hej ale ked mas dekana odsudeneho na 2 roky podmienecne :D a pritom je dekan :D tak podla mna by sa z toho urobilo velke halo. DOstalo by sa to do medii a tie by to rozmazali v zmysle "Sialenec beha po skole kde je xyz policajtov ozbrojeny s neviem ako prikraslenou zbranou (z pistola by spravili aj samopal )) a ze je urcite nervovo labilny a zbran splasil (zbil policajta a zbran mu vzal)" a naozaj v skole by mi bola uplne k nicomu ..stacilo by rychlo utekat :D ..snad :P

a ako to je s tym statutom nasej skoly ...donedavna to bola vojenska skola. teraz to je neviem co. Pozemky patria uz asi policii. Asi to bude sluzit ako vycvikove centrum policajtov ale to niesom vobec isty co a ako je nasa skola teraz definovana a ze ake zakony sa na nu vztahuju.
Ten o vysokych skolach urcite ano ale co vsetko este.
Pri vstupe do arealu sa musim preukazat policajtom.
Covek aby z toho vysiel.
inspiring_babbage

Príspevok od používateľa inspiring_babbage »

to mení situáciu, keď tam je ešte vycapené, že zákaz vstupu :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

byvala VŠLv KE teraz patri pod TU-KE,to iste vies.
Posledna OVS -odborna vycvikova skola sa nedavno prestahovala na letisko PO- Policajtov tam zlucili,aby usetrili na budovach.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ano viem ze to patri pod tuke. Len neviem ako to je s vlastnictvom pozemkov a budov. Urcite to Tuke nevlastni. A pocul som uz aj, ze TUKE sa leteckej fakulty chce zbavit. Neviem ci zlym menom ale z vlastnej skusenosti viem, ze skola ako taka je asi ako nozik za korunu. Hoc nekedy asi aj ten korunovy nozik moze byt viac ako Diplom z tejto skoly :D

Podstatne je to ze je zakaz nosenia zbrani do arealu. Ak mozem takto interpretovat obrazok s preskrtnutou pistolou nalepeny pri vstupe do arealu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"