Zbrojny preukaz - OR PZ Humenne

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peter, preberalo sa to už aj inde na tomto fóre. Ja len toľko, že kvér do školy nenosím z presvedčenia.
Na nejaký obrázok z preškrtnutou pištolkou môžeš teoreticky kašľať. V zákone o VŠ zákaz nenájdeš, tak zostávajú už len interné predpisy. Ak v nich explicitne nie je uvedený zákaz nosiť do školy zbrane, tak nemáš problém, lebo nálepka s preškrtnutou pištolkou pri vchode nemá žiadnu oporu, nosením zbrane do školy tým pádom nič neporušuješ a nemajú ťa na základe čoho potrestať.
:wink:
Ako som ale napísal, ja osobne trpím presvedčením, že do školy a do kostola zbrane nepatria. OK, počul som o masakroch na školách, ale aj tak sa riadim týmto presvedčením.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Dnes som sa bol spytat nejake veci na PZ. Bolo mi povedane,ze ked nemam zivnost, koncesnu listinu alebo som nebol napadnuty SK. A mi nedaju :(
Teda sa chcem spytat ci aj tak mam ziadat A a akym sposobom to tam argumentovat ak mi to nebudu chciet zobrat.
Na fore som nasiel len ake dovody tam pisat ale pokial mi to nebudu chciet zobrat tak co im mam povedat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prvy krok je jednoduchy (a uz velakrat spominany tu na fore) - ak ti odmietnu prijat ziadost, ziadaj od nich pisomne zamietnutie prijatia ziadosti.

Ak podavas ziadost kompletnu ako kaze zakon, policajt nema pravo ju neprijat. Ze neskor mozu ziadost zamietnut pre nesplnenie niecoho (nespolahlivost, nedostatocne odovodnenie, vyjadrenie lekara, ...), to uz budes riesit v dalsom kroku. Ale nemaju ziadne pravo ti zabranit si tu ziadost vobec podat.

Na mna skusali presne to iste...
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hmm tak este som ziadost nedaval. Len rozmyslam ci dat terqaz alebo po novom roku ked bude ta uzasna novela. Tak ked budu odmietat zobrat mam pohrozit staznostou na ministerstvo na sud a ked aj tak nepomoze tak to mam podat ano ? Ci rovno podat ?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

V prvom rade, naštuduj si príslušné paragrafy, myslím že je to paragraf 15, podmienky vydania zbrojného preukazu? Či? Tam máš všetko dôležité. Myslím že v paragrafe sa spomína fyzická osoba, žiadny podnikateľ, prepadnutý občan. Na to sa odvolaj, že si splnil všetky zákonné podmienky. Ak ti nebudú chcieť dať A aj napriek tomu, pýtaj si písomné odôvodnenie, prečo ti nechcú dať A a nech ti to podpíšu. Môžeš sa potom poďakovať s tým, že sa obrátiš na inšpekciu ministerstva vnútra a prípadne podáš na daného policajta trestné oznámenie. Neviem či za zneužitie právomoci verejného činiteľa, alebo marenia úlohy verejným činiteľom. To ti presne môže poradiť Peter Bezo, pretože ten si zopár takých mudrlantov už podal :)

Myslím, že v takom prípade by sa prístup policajtov hneď zmenil, pretože určite ti nenapíše, že ti A nechcú dať kvôli tomu, že nie si podnikateľ, alebo že si nebol prepadnutý.
Naposledy upravil/-a miro285 v 27 Sep 2010, 13:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

dakujem za uzitocne rady
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

peter9898: Alebo chod za okresnym prokuratorom.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

C08R4 napísal:peter9898: Alebo chod za okresnym prokuratorom, za tym u ktoreho si robil skusku.
Kedze som este ziadost nepodal tak som skusky robit predsa este ani nemohol ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

miro2851, peter9898:
Trocha tu miesate 2 veci - podanie ziadosti a vybavenie ziadosti.
Casovo su vzdialene aj niekolko tyzdnov.

Podat ziadost ti nemozu odmietnut, ak je z pohladu zakona kompletna. Ak nechcu, nech ti to ukazu v zakone a odovodnia pisomne. Nevyhrazaj sa im, len slusne a chladne argumentuj a ziadaj.

Ako pisal miro2851 - naštuduj si príslušné paragrafy, aby si ich vedel lepsie ako oni (obvykle ziadny problem :roll:).

A za seba dodam - zober si so sebou kopiu aktualneho znenia zakona. Vie byt velmi uzitocna a pomaha riesit problemy priamo na mieste cinu.
Overene v praxi :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

peter9898: Nevadi, urcite ho vygooglujes a mozes ho skontaktovat, ze dochadza k svojvôlnemu vykladu zakona na utvare PZ, pricom podmienky (ZL, koncesna listina) ktore od teba utvar PZ vyzaduje, niesu zakotvene v zakone. Zakon vyzaduje iba odôvodnenie ziadosti, tam by malo stacit, na nosenie zbrane na ochranu osoby a majetku, pretoze zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia nosiť alebo držať zbraň do skupín: A - nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku. Cize ochrana osoby a majetku je preukazatelna potreba nosit zbran a strelivo, tak ako je preukazatelna potreba drzat zbran pri skupine F ZP-zberatelsky ucel.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 27 Sep 2010, 16:39, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

urcite si daj ziadost este tohto roku
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

j, inak ak prejde nedajboze ta Lipsicova novela bude musiet robit povinne psychotesty, akurat ho to potom bude dramaticky viacej stat :wink: :lol:.

A hlavne sa nenechaj odbit.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

yarco, ja viem, ale veľa ľudí narazí práve pri podávaní žiadosti o A, pretože interná smernica. A spoliehajú sa zrejme práve na to, že väčšinu to odradí..

Práve preto navrhujem nenechať sa odrbávať, ale v prípade potreby zvoliť aj takúto stratégiu..
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Najde sa tu niekto kto podstupil aj psychotesty? Osobne som podstupoval na Pracovnu poziciu ATC (Air traffic Controller) tak sa pytam ze co tam mozem cakat (myslim osobnostne testy alebo nieco navyse, zatazove). (Na ATC to nieje ani kus sranda). Dakujem
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Ja som bol asi pred 4 rokmi. Mal som na nich klasicky machule :D , potom som mal správne doplniť symboly a obrázky, zopakovať čoraz dlhšie čísla, ale odzadu a dostal som nakresliť strom a človeka. Či tam bolo ešte niečo iné, už si bohužiaľ nepamätám.

Neviem či sa odvtedy nejako menila metodika psychotestov, ale princíp by mal byť ten istý. Ako prvé čo by som ale urobil by bolo to, že by som si v meste bydliska zistil, ktorí psychológovia sú pacifisti, no a tých by som sa vyvaroval, pretože u takého by si bol hneď za psychopata :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"