ZP sk. A - Trnava

miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

ZP sk. A - Trnava

Príspevok od používateľa miro1 »

Zakladam tuto temu, pretože si chcem spravit ZP sk. A,B a E...

Nejake skusenosti s policajtami v Trnave?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

chces si spravit sk. A, B?

a preco? rozmyslas?
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Aris: všetci vieme ako to je z A-čkom....založny plan bol, spravit si B...nasledne požiadat o A...takže preto som tam napisal aj A aj B..
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

aha

daj si rovno ziadost o A
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Nazdar :)
Tak sa podelím s mojou skúsenosťou pri podaní žiadosti o ZP v malom ríme. Žiadal som o ZP skupiny A, E a F. E a F bez problému, ale A mi bohužial nedali tak som zostal pri B, E, F. Samotné vybavovanie bolo bezproblémové a slečna(asi) policajtka bola veľmi ochotná, spísali sme čestné prehlásenie na F-ko, dokonca sa zaujímala či mám správne vydanie "červenej knihy" v ktorej mi opravila jednu otázku podľa novelizácie.
Takže, už len sa začať učiť. :D
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Ako Ti zdôvodnili zamietnutie žiadosti "A"?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Martin.:
Môžu ti zamietnuť vydanie ZP sk. A, ak na to majú zákonný dôvod.

Ale nemôžu ti odmietnuť samotné podanie žiadosti, ak si ju podával kompletnú v súlade so zákonom. Ak to urobili, konali imho protizákonne.
Ale predpokladám, že to prebehlo "starým osvedčeným" spôsobom, t.j. že ťa rôznymi argumentami presvedčili, aby si ty sám podal žiadosť o sk. B namiesto A. Voči tomu niet dodatočnej obrany.

Ak aj naďalej budeš chcieť A-čko, treba si po získaní sk. B poriadne naštudovať svoje práva a povinnosti, požiadať o sk. A a nedať sa odradiť.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v zasade ma teraz uz vyhrate a da si len ziadost o rozsirenie, pretoze spravny organ uznal jeho potrebu drzat a nosit zbran a od tohto rozhodnutia sa nemoze odchylit podla mna.
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Mike75: Klasika, či som sudca, právnik, živnostník alebo či som bol napadnutý a ak nie, tak mám nárok len na B.
luke: Presne takto to chcem spraviť, ja sa tam s nimi nemienim hádať.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Brániť sa zbraňou, to jo? Ale brániť si svoje záujmy klapačkou, to nie?
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Ľudia sú iný, niekto sa háda až do krvi a niekto ide radšej obkľukou.
Ja sa začnem hádať až keď mi budú robiť problémy pri rozširovaní.
A neboj sa, ja si viem brániť záujmy veľmi dobre. 8)
inspiring_volhard

Príspevok od používateľa inspiring_volhard »

tak tak,policajtka v TT je velmi ochotná a poradí :wink: čo sa týka toho A,ako sama povedala,pokial nemáš vážny dovod tak sa nato vykašli...s A su len zbytočné problémy(pokial nemáš samozrejme pádny dovod ho mať)...JA nosiť zbraň pri sebe nemienim a dufam že v buducnosti ani nebudem musiet...nech si leží pekne doma v skrinke :oops: alešak každý sme iný
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

To je to ze oni su az velmo ochotne a chodia velmi radi nad ramec zakona a vo vela pripadoch ho vobec nepoznaju, alebo si ho vykladaju po svojom " ako husi " .

Oni su ochotne, aj mile, to sa musi uznat, ale ako nahle pride k nejakej konfrontacii melu si svoje a ked som chel pri jednom takomto pripade ukazku zo zakona boli hotove nic tam co tvrdili nenasli a vyhovarali sa na nariadenia krajskeho riaditela ktore ani nemali a ani nevedeli jeho cislo ... . Bo on je asi nad zakon.

Neviem ci len ja mam take stastie na uradoch ze natrafim zrovna na vola ktory ma zly den.
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

OT: Už to nevydržím, musím reagovať. Peťo, prosím ťa nekop všade kde môžeš do pracovníčiek na úseku zbraní a streliva v TT. Odkedy ťa poznám si na ne nasratý, všetko čo robia vybavujú amatérsky, atď... Od 2003 doteraz som ich navštívil viac ako 30 krát a vždy som sa s nimi podľa zákona dohodol - a riešil som aj prekročenie zákona. Ak sa aj pomýlia v znalosti 190/2003 tak sa dokážeme ľudsky dohodnúť priamo na mieste. Neviem ako s nimi komunikuješ či z pozície sily alebo občana. Sú to úradníci tak s nimi aj treba jednať. Osobne sa zo žiadnou z nich nepoznám, vidíme sa len keď ich navštívim v úradných hodinách a osobný šarm tiež nemám. Ak však chcem niečo vybaviť chovám sa slušne, slušne ich aj upozorním na omyl ak nastane. I keď sú platení z našich daní neznamená to, že ich môžeme do očí buzerovať ak sa v niečom pomýlia. Buďme radi, že ich tam máme.

P.S.: A ani sem nechcem písať ako mi naposledy vyšli v ústrety hoc zo zákona nemuseli - stačí sa slušne porozprávať to je základ.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Tomas,ja do nich nekopem kde sa da to mam cerstvy zazitok. Keby stebou nacvicovali spartakiadu ako somnou naposledy a stalo ta to 2 dni dovolenky 500km naviac v aute a to kvoli protizakonnemu jednaniu z ich strany, co mi potvrdili i poliajti z inych oddeleni a doporucili mi dat ich na inspekciu, tak by si inak hovoril. Nebudem to tu rozvadzat.
Vsetko nakoniec dobre popadlo a ja som zo seba musel robit toho sprosteho.
Som na ne slusny vzdy a oni na mna tiez. Tam problem neni.
Mozno je len problem v odbornej a technickej komunikacii, kde maju podla mna medzery. Ak budes chcet kludne mi zavolaj ja ti to porozpravam a urobis si nazor sam :wink:

To ze su mile, sympaticke a ochotne im nik zobrat nemoze , to je jednoducho pravda a este ktomu niektore su aj velke fesandy :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"