Zbrojny preukaz v Poprade

Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Najskôr musíš ísť svojmu lekárovi a keď uzná že si spôsobilý po fyzickej stránke tak sa objednáš u psychológa na testy . Ešte niečo ?
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Aha, cize testy su potrebne, resp. platim tam aj tam. A kto je psycholog v poprade, resp.koho mi odporucas a aky ma cennik?
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Určite ti poradí nejakého psychológa tvoj lekár ja to tam nepoznám tak neviem . Priprav si cca. 80 eur.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ci su testy potrebne najdes v zakone 190/2003. Zacni tam, investicia precitania prvych troch desiatkov paragrafov ti zodpovie kopec zakladnych otazok a mozno usetri peniaze ak zistis ze nie si sposobily. :twisted:
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

V Poprade - Lujza Kuceková, Scherfelova ulica (časť Veľká), Novidea s.r.o.
Keď som u nej pred pár rokmi bol na testoch bola veľmi profesionálna a príjemná. Termín som si tiež dohodol rýchlo.
rusopp
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa rusopp »

Bol som skusit rozsirit B na A, po tom co B mam uz vyse roka. Popytal ma vsetky nalezitosti , tak som mu dal ziadost, kolky fotku a on ze ci to je vsetko ze potrebuje zivnost napriklad a pod.. Na moju otazku ze preco zivnost, ze som to nikde v zakone nevidel, ze som si priniesol len to co kaze zakon mi rozpraval cosi o svoich zakonoch asi. Zivnost mam , takze tam musim ist znova, nakolko mu vytlaceny papier zo zrsr nestacil ale chce original osvedcenie (vydanie na zivnostenskom urade - 6e + strateny cas dalsi ). Celkom zaujimave, som zvedavy keby ze niesom zivnostnik, ako by to pokracovalo, kedze by som sa toho samozrejme dozadoval.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Skus mu ten papier nedoniest. Ak sa zacalo konani, bude musiet dobehnut do stanovenej lehoty.
inspiring_brattain

Príspevok od používateľa inspiring_brattain »

rusopp napísal:Bol som skusit rozsirit B na A, po tom co B mam uz vyse roka. Popytal ma vsetky nalezitosti , tak som mu dal ziadost, kolky fotku a on ze ci to je vsetko ze potrebuje zivnost napriklad a pod.. Na moju otazku ze preco zivnost, ze som to nikde v zakone nevidel, ze som si priniesol len to co kaze zakon mi rozpraval cosi o svoich zakonoch asi. Zivnost mam , takze tam musim ist znova, nakolko mu vytlaceny papier zo zrsr nestacil ale chce original osvedcenie (vydanie na zivnostenskom urade - 6e + strateny cas dalsi ). Celkom zaujimave, som zvedavy keby ze niesom zivnostnik, ako by to pokracovalo, kedze by som sa toho samozrejme dozadoval.
To, ze sa vyzaduju zivnosti a podobne je preto, ze tu mame nejaky rezim. Ked je niekto zivnostnik, tak rezim automaticky predpoklada pravicovu orientaciu a podobne. Nie je predsa v zaujme aktualneho status quo vyzbrojovat niekoho, komu sucasny stav nevyhovuje. Je to principialne rovnaka vec, ako ked za komunistov nemohli ist na VS kulaci, aktivni krestania a pod. Je to systemovy Filter, nic viac za tym nehladaj.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Guma napísal:To, ze sa vyzaduju zivnosti a podobne je preto,

... ze ziadatelia nie su schopni si obstat taku vec, ako je vlastna potreba nosenia zbrane a tento mechanizmus "ste podnikatel, pravnik, sudca, vojak, policajt" to filtruje velmi jednoducho, pretoze tym policajt dava jasne ohranicene pravidlo.

Pravidla na ziskanie/rozsirenie su jasne popisane a ten filter je presne popisany v zakone. To ze si @zvacsa mladsi@ ziadatelia nevedia obstat svoje stanovisko a nastudovat si zakon (rozumej nielen nabiflovat ale aj vylozit) je uz len kvapka oleja do ohna. 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Guma napísal:To, ze sa vyzaduju zivnosti a podobne je preto, ze tu mame nejaky rezim. Ked je niekto zivnostnik, tak rezim automaticky predpoklada pravicovu orientaciu a podobne. Nie je predsa v zaujme aktualneho status quo vyzbrojovat niekoho, komu sucasny stav nevyhovuje. Je to principialne rovnaka vec, ako ked za komunistov nemohli ist na VS kulaci, aktivni krestania a pod. Je to systemovy Filter, nic viac za tym nehladaj.
Fuego??? :shock: :shock: :shock:
:D :D :D
inspiring_brattain

Príspevok od používateľa inspiring_brattain »

Ja som tiez musel prilozit kopiu zivnostenskeho listu. Neberiem to ako nic neobvykle.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Najblizsie skusky su 21.6. a potom az 28.9. Snad som nenapisal nejaku chranenu informaciu.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Moja najnovsia skusenost:
Skusky 28.9. - uspesne. Povedali mi, ze piatok 6.10. po ZP. 6.10 som si isiel pon, ale nedostal som ho, pretoze este nemaju od policajta papiere o mojej spolahlivosti/bezuhonnosti. A to ma boli overovat 1.9.
Napada mi otazka, ze ako ma mohli pustit na skusky? Co ked nie som spolahlivy/bezuhonny, ale skusku mam?
Trosku mi tam chyba logika, resp. postupnost. Prv overim osobu a az tak umoznim skusky..ci? :-)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ale zaplatil si už..., tak čo?
:P :mrgreen: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

meno112 napísal:Napada mi otazka, ze ako ma mohli pustit na skusky? Co ked nie som spolahlivy/bezuhonny, ale skusku mam?
A? To, že "skúšku máš", ťa k ničomu neoprávňuje. Úspešné absolvovanie skúšky je len jednou z viacerých požiadaviek na získanie ZP, sama o sebe neznamená v podstate nič. Ako hovoria matematici, je nutnou, ale nie postačujúcou podmienkou získania ZP.

A ako spomenul fotograf, je to rozhodne výhodnejší postup pre štátny rozpočet :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"