Nákupné povolenie

Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Dnes Ba5, ziadost o nakupko, podana, s kolkom. Odpoved: zastavte sa na buduci tyzden. Neviem cim to je, vzdy som dostal nakupko na pockanie. Ci maju nejaky interny pokyn, alebo to ma suvis s ukrajinou, alebo len tak si zmyslel....nevie niekto?
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Ak tam mali veľa ľudí tak si dávajú na čas. U nás v Senci, po 1,5 hod čakania bolo na počkanie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tiez sa chystam nieco dokupit, u nas ,na vychode,to vzdy islo raz-naraz :)
ci to tak este je,zistim
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

aj u nas na zapade :D preto ma to zaskocilo...v pondelok som prisiel s malou dusickou, ale bol tam niekto iny, len vytiahol moje nakupko z kopy a isiel som prec.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Skoda, ze sa neda poziadat o NP hockde na slovensku :/ tiez chcem poziadat o NP ale boh vie kedy sa k tomu dostanem lebo sa mi kvoli tomu nechce ist cez celu SR :/ a este ked mi povedia, ze mi to nedaju na pockanie ta ma asi hodi o zem :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja hlavne nerozumiem načo v dnešnej dobe je vôbec potrebné nejaké NP, keď zo zákona ho PZ vydá. Aspoň teda neviem o tom, že by žiadosť o vydanie mohli zamietnuť. Tak načo je to dobré?
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Podla mna tu ide skor o
- regulovanie a zabranenie nekontrolovaneho nakupu
- viacnasobnu kontrolu po zakupeni
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nezabúdajte tiež, že štát by sa po odstránení tejto byrokratickej záťaže odstrihol od príjmu za úkon, resp. kolok. :wink:
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Ano to je jasne. Nie je to velka polozka, ale aj tak...mne napr v zakone chyba jasne napisana lehota na vydanie NP, okrem teda inych dolezitejsich veci...povinnost zaregistrovat zbran do 7 dni je jasne napisana. Proste ju musim dodrzat, ale ked chcem nakupko tak som odkazany na naladu prislusnika, kedze objektivne dovody nikdy nepovedia. je toho viac, dufam ze v dalsej novele sa na to bude mysliet.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jedei, ale lehota jestvuje. Akurát by som ju nehľadal v zákone o zbraniach a strelive, ale v správnom poriadku. Podľa môjho názoru sa tu dá aplikovať (a v praxi zrejme aj aplikuje) § 49:

Lehota pre rozhodnutie
(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.

(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

ano viem o tom, ale toto nam nijako nepomaha. problem vidim v tom ze si to kazdy prislusnik vyklada inac a nevyda NP bezodkladne. Keby bolo v 190/2003 explicitne napisane ze np sa vydava bezodkladne tak by to dufam situaciu zlepsilo. Tiez si myslim ze organ v tomto nerozhoduje, ale vydava. ale to je len moj nazor, urcite sa najde oponent ktory bude tvrdit ze rozhoduje o vydani :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

peter9898 napísal: 16 Mar 2022, 00:59 Podla mna tu ide skor o
- regulovanie a zabranenie nekontrolovaneho nakupu
- viacnasobnu kontrolu po zakupeni
Konkretne ako? Chcem kupit 20 zbrani, pridem, poziadam 20x o nakupne povolenie a 20x mi ho vyadju.

Viacnasobna kontrola po zakupeni? Aka? Rovnako davas zaregistrovat zbran ako pri nakupe zbrane kat. C.

Skor sa priklanam k tomu, ze tam je skratka psychologicky efekt, ze policia nieco povoluje, aj ked v realite nie. Ano, je tam 20€ kolok, ale je tam aj zbytocna administrativa. Nehovoriac o tom hlupom prepisovani udajov o nakupujucom do NP, ktore musi predajca vypisovat (akoby to nemohli predvytlacit dopredu)... proste byrokraticky ideal, praca co nic neprodukuje ani nekontroluje ani nema ziadnu inu pridanu hodnotu okrem spotreby casu a papiera, keby som to chcel premietnut do sucastnych hodnot tak aj vyrazne zvysuje uhlikovu stopu. :P
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

- viacnasobnu kontrolu po zakupeni ->
No ak by si nemal NP tak by sa mohlo stat, ze kupis 20 zbrani a "zabudnes" ich registrovat. Pripadne, ze predajca zabudne, ze nieco niekomu predal. Ked ti teraz vydaju NP tak vedia, ze ides nieco nakupit a ak nenakupis si povinny ho vratit cele. Ak nakupis si povinny priniest zbran na registraciu a cast NP a nemoze sa stat, ze si "zabudol" lebo vedia, ze nejake NP mas vydane. Ak nedajboze zabudnes tak myslim, ze po expirovani ho zacnu zhanat z ich strany s5.
Tak isto predajca ma casti NP, ktore aj on odovzda na nejaky post processing policii cize mas kontrolu z viacerych stran.
Bez NP by to nebolo take jednoduche.

- regulovanie a zabranenie nekontrolovaneho nakupu ->
To, ze teraz vydavaju NP neznamena, ze ti ho MUSIA vydat. Mozu ti to podla mna kludne aj zamietnut. Preto ta regulacna cast.


ci zle to chapem ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Peter, ak tu chceme zacat polemiku o nespolahlivosti drzitelov ZP lebo zabudaju registrovat zbrane a treba takto kontrolovat zbrane kat. B, lebo s kategoriou C nie je problem, tak si len prave vyrobil uplne umely problem. Hovori z teba uradnicina.
Mozu ti to podla mna kludne aj zamietnut
Prosim, daj mi sem ustanovenie z 190/2003 Z.z., ktore im to umozni. Lebo nastastie policia nemoze konat podla seba, chvalabohu ani podla teba, ale podla zakona :!:

:idea: Poradim este, aby si nemal dlhe hladanie: § 11, ods. (2) a (5).
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ja sa nejdem s tebou natahovat:
Jack napr napisal ohladom lehot.: (si to scrollni vyssie)

je tam aj veta:
Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.

Je to rovnako ako so skupinou "A" ani pri nej by nemali robit problemy no predsa robia .. Takze pokial chcu regulovat nakup tak to mozu robit napr prietahmi a natahovanim lehoty vydania NP. Ja netvrdim, ze sa to vyuziva alebo, ze sa bude ale podla mna to vyuzit mozu ak by chceli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"