Nákupné povolenie

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

Takisto to bolo povedane aj mne dnes, ze na dlhu samonabijaciu zbran potrebujem nakupko, na ine nie. To znamena, ze si mozem ju kupit a potom s nou ist na usek zbrani a streliva a tam mi ju zaregistruju ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zbraň kategórie C - iba ohlasovacia povinnosť! 8)
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

§ 6
Zbraň kategórie C


(1) Zbraňou kategórie C je
a) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je najmenej 280 mm,

b) jednovýstrelová palná zbraň, opakovacia palná zbraň alebo samonabíjacia palná zbraň, ktorá nie je uvedená v § 5 ods. 1 písm. d) až f),

c) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne je vyššia ako 15 J,

d) palná zbraň určená na streľbu nábojom typu flobert s energiou strely na ústí hlavne nad 7,5 J,

e) opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému.

(2) Zbraň kategórie C podlieha ohlasovacej povinnosti a evidenčnej povinnosti.
---------------------------------------------------

Konkretne tomuto:
"a) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je najmenej 280 mm,"
"(2) Zbraň kategórie C podlieha ohlasovacej povinnosti a evidenčnej povinnosti."

sa da chapat, ze mozem kupit bez nakupka jednovystrelovu pusku aj vacsieho kalibru ako .22lr bez nakupka, len musim ist na usek zbrani a streliva zaregistrovat, kde mi vydaju preukaz zbrane s ktorym potom budem kupovat strelivo...vsak ?
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

A taktiez aj k bodu b) ... ak bude samonabijacia zbran kalibru .308 win napriklad a bude mat zasobnik na max. 3 naboje, tak tiez len ohlasovacia povinnost s registraciou na useku zbrani a streliva ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Samonabíjacia zbraň ako ju uvádzaš je čisté Béčko, anžto zásobník A NÁBOJOVÁ KOMORA spolu pojmú viac ako 3 náboje (§5 odsek 1 písmeno d). Rovnako je to Béčko, aj keby bol zásobník iba na dva náboje, ALE ODNÍMATEĽNÝ!!! (to je pre zmenu písmeno e).

Takže tak! :P NÁKUPKA!!!
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

Igrlik napísal:Samonabíjacia zbraň ako ju uvádzaš je čisté Béčko, anžto zásobník A NÁBOJOVÁ KOMORA spolu pojmú viac ako 3 náboje (§5 odsek 1 písmeno d). Rovnako je to Béčko, aj keby bol zásobník iba na dva náboje, ALE ODNÍMATEĽNÝ!!! (to je pre zmenu písmeno e).

Takže tak! :P NÁKUPKA!!!
A kedy nie je na nakupko ? uz som s toho nejaky potento...popleteny :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zjednodušene: Malorážky dlhšie ako 280mm, všetky dlhé drážkované jednovýstrelové a opakovačky (pákové-henry, kľukové-mauser, manlicher), samonabíjacie, ktoré majú nábojovú SCHRÁNKU max. na dva náboje, brokovnice s hlavňou dlhšou ako 60cm, výkonné vzduchovky, výkonné floberty, perkusné revolvery... :D

...to všetko sa ohlasuje (a registruje!) :wink:
inspiring_dirac

Príspevok od používateľa inspiring_dirac »

K teme: V Martine vystavia nakupne povolenie na pockanie, platit sa da aj v hotovosti. (kolky teda nemusia byt)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Aj v Košiciach už konečne ponúkajú túto službu ....Síce na starom pracovisku bola nejaká firma , ktorá predávala kolky , ale nie vždy boli služby k dispozícii ...

Dole vo vestibule / nové pracovisko na Komenského / je v takej kukani ženská , inkasuje od ľudí poplatky a dáva potvrdenie pre to ktoré oddelenie , či už na OP , VP , ZP ....

Dobré na to je , že pani AJ VIE výšku poplatku , stačí jej povedať , o aký poplatok sa jedná ...
eager_lamport

Príspevok od používateľa eager_lamport »

Zdravím.
Vlastním zbrojný preukaz skupiny D asi 16 rokov + skupiny A 5 rokov doteraz som vlastnil zbrane len na poľovné účely a chcel by som si kúpiť pištoľ.
Čo treba uviesť ako dôvod do žiadosti na nákupné povolenie ? stačí na ochranu zdravia, života a majetku ?
A neviete ako dlho trvá vydanie nákupného povolenia v Pezinku a či tam robia z tým nejaké problémy ?
Ďakujem.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 24 Nov 2013, 22:09, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak ja vzdy pisem ked kupujem pisto .... na osobnu ochranu ... uplne to dostacuje :D
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ja som v podobnej situacii ako Benyx, 6 rokov mam E a 3 roky A, no zatiaľ mám zbrane len na E. Chcel som sa opýtať, či sa nemôže stať, že mi to A zoberú s odôvodnením, že "Keď ste ho doteraz nevyužili, asi ho nepotrebujete" ? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ma taky postup oporu v zakone?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Luke, podľa mňa nie, ale nie som právnik, ani sa tomu až toľko nevenujem. Myslím že také niečo môže byť pri C,D,E, ale...keby som si bol 100%istý tak sa nepýtam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"