Nákupné povolenie

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Minulý týždeň som bol pre nákupko BA I, trvalo to asi 10-15 minút, tak isto aj prihlásenie zbrane. Všetko som platil v hotovosti, milý a ústretový personál.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

zdravim,
otazocka:
ZP mam vydany v mieste trvaleho bydliska: Nove mesto nad Vahom

Problem je ze tam su uradne hodiny na zbraniach v utorok a stvrtok co je pre mna nemozne.

Nikde v zakone som nenasiel ze nakupne a zaevidovanie riesi utvar kde som ako drzitel ZP evidovany.
Mozem si ist teda pre nakupko v BA?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja by som povedal, že nie. NP vystaví OR PZ na ktorom bude zbraň následne registrovaná, teda podľa trvalého bydliska. Skús im zavolať.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

podobny problem som mal asi pred 3 tyzdnami , volal som k nam na oddelenie Z & S a potvrdili mi tvoje obavy , vydat ho mozu len oni
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 19 Nov 2013, 20:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa kamov »

neviem ci je to plac ci na smiech, ale musim sa podelit o zazitok na oddeleni zbrani vo Vranove.
Pridem ziadat o nakupne, kratka samonabijacia palna zbran. Policajt sa pyta ci mam nieco vybrane, ja ze zalezi od ceny za kolko zozeniem, ale najskor nieco v kal. 22.lr, aby ma lacno trening vysiell. On sa pousmial ze 22lr na osobnu ochranu a nosenie neexistuje, vraj s tym nikomu neublizim, ze to je na sportovu strelbua pod. Ze ako Ackar na osobnu ochranu mozem od 6,35 hore, ale najlepsie 9mm. Vraj keby som uz mal zbran v 9mm, tak by som mohol ziadat 22lr na precvicenie strelby. Ked sa mi nepaci mam ist za jeho nadriadenym nech mi povoli. Veduceho som nenasiel a pre nakupne mam ist pondelok, jemu sa skoncila pracovna doba, pondelok tam idem opat a poviem im svoje...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kamov skvela story, len vobec neviem o com sa tu stale bavite, podam si ziadost o NP (fizlovi to moze byt suma fuk aj keby som si nic nekupil) a ked ti ho nezoberie, tak potom chod za jeho nadriadenym s uz napisanou pisomnou staznostou, alebo to rovno posli na inspekciu, ale to je slovo proti slovu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

do nákupka sa kaliber nepíše, takže ti orgán môže fúkať práškový cukor do análnej sliznice....

mňa akurát tlačil, aby som špecifikoval, či to bude "krátka guľová samonabíjacia" alebo "krátka guľová opakovacia"... ergo pištoľ alebo revolver

keže som vedel, čo chcem (Glocka) , tak som tam "samonabíjacia" dopísal, ale keby som váhal aj nad revolverom..no neviem či by som sa dal :)
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa kamov »

Sak viem, v pondelok idem pre nakupne, vystavi mi ho tak ci tak, bude musiet. Len som chcel poukazat ako to niekde funguje...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

nabuduce si zapni nahravanie zvuku na telefone, a potom mu to pusti, som zvedavy ako sa bude potom tvarit, a chcej to pisomne.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa kamov »

Asi tak spravim. Viacej ludi sa stazuje, minule jednemu nechceli povolit vz 58 tak to musel hnat na kraj az potom to s pindanim dali. Napr podla neho mozes mat vz 58 ak reprezentujes SVK na medzinarodnej urovni :D

Edit: vystavi mi povolenie na kratku samonabijaciu palnu zbran (poviem mu ze to je na 9mml uger) ale ja kupim a donesiem mu zapisat napr K22. Musi mi ju tak ci tak zaregistovat že, alebo moze odmietnu zapsiat zbran?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v nákupku bude "krátka guľová samonabíjacia " a ty prinesieš krátku guľovú samonabíjaciu... platí vyššie uvedené o práškovom cukre
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

ja len ziram :shock:
:)
u nas som sa s takym niecim nestretol ani zdaleka.

Chvala Bohu, u nas su v pohode.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Aris ten rozdiel je markantny ani nie okres od okresu ale dvere od dveri :D
V jednych dverach mi povedali ze na nakupko maju 30 dni, v druhych som ho dostal za 5 minut...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

30 dni!

matko rozšvic!


toto je len a len dokazovanie si vlastnej dolezitosti. Akoze co je na tom take komplikovane?

moja novela by obsahovala navrat do obdobia pred minulorocnou novelou (okrem zmien ohladom streliva) plus by znamenala zrusenie B skupiny, plus moznost nakupu aj dlhych zbrani na A skupinu plus zrusenie nakupnych povoleni (toto v pohode zvladne predajca). Oznamovacia a registracna povinnost by zostala zachovana.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"