Nákupné povolenie

inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Zrovna vypisujem prvú žiadosť o vydanie nákupného povolenia a jaksi som zakopol pri skupine ZP. Píšu sa tam všetky ktoré mám alebo len tú na ktorú chcem držať zbraň? Skúšal som to hľadať, no vyzerá to tak že som jediný človek ktorému to nieje jasné :?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Udaje o ZP su vsetky skupiny, do odovodnenia ziadosti sa uvadza ziadana skupina, na ktoru ma byt zbran drzana..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

ja som nikdy do textovej casti nepisal ziadnu skupinu. Pri pistoliach som pisal len sportova strelba, ochrana zivota, zdravia a majetku a pri puskach len sportova strelba.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mas pravdu, zel som to napisal, udava sa ucel pouzitia, z ktoreho plynie potom skupina.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

aj tak mam na uplne kazdom PZ napisane uplne vsetky skupiny, kedze sa na PZ pise - skupiny zbrojneho preukazu a nie skupina pouzita zbrane, ci nieco obdobne. :twisted:
colombo
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa colombo »

Dnes som si chcel podať žiadosť na nákupné povolenie kratkej zbrane a na oddelení mi povedali, že si mam vybrať model zbrane a potom prísť, že sa to vypíše na konkrétnu zbraň, ktorú chcem kupit.
Ake máte skusenosti?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Model zbrane ???
Akože značku napr. K100 alebo Glock 17 a tak ? V zakone nič take nie je.
Ty sa možeš aj v predajni rozhodnut že chceš niečo ine.....
Piše sa tam napr. " Kratka samonabijacia "
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Presne tak: žiadam o nákupné povolenie na KGZ (krátka guľová zbraň) a hotovo!
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

colombo, kde to bolo ? Toto je vymysel, toho oddelenia. Vzdy som dostla povolenie na kratku samonabijaciu zbran, a pocas platnosti nakupneho povolenia, som sa rozhodol aku kupim
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Dobrá blbosť toto..niekto si určuje vlastné pravidlá?
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

V žiadosti o nákupné povolenie sa píše len druh zbrane, je to tam doslovne napísané. Druhy zbraní sú vypísané v prílohe č. 6 k zákonu 190/2003, čiže ak by robili problémy, treba si so sebou zobrať zákon a ukázať mu že pravdu máš ty. Až v žiadosti o zaevidovanie zbrane sa píše výrobca a typ (model). Ja som do žiadosti o NP napísal krátka guľová samonabíjacia pištoľ (čo som našiel tu) a bez problému to vzali.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

§11 Nákupné povolenie vydá policajný útvar držiteľovi zbrojného preukazu (§ 15 ods. 1), zodpovednej osobe držiteľa zbrojnej licencie (§ 29 ods. 1) alebo žiadateľovi o trvalý vývoz zbrane (§ 41 ods. 1) na základe písomnej žiadosti, ktorá obsahuje
a) osobné údaje žiadateľa; ak je žiadateľom držiteľ zbrojnej licencie, názov, sídlo alebo miesto podnikania, identifikačné číslo a osobné údaje zodpovednej osoby držiteľa zbrojnej licencie,
b) číslo dokladu totožnosti12) žiadateľa alebo zodpovednej osoby držiteľa zbrojnej licencie, u cudzinca číslo cestovného dokladu alebo dokladu nahrádzajúceho cestovný doklad,
c) druh zbrane,
d) skupinu zbrojného preukazu (§ 15 ods. 2) alebo zbrojnej licencie (§ 29 ods. 2), číslo zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie a názov policajného útvaru, ktorý zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu vydal, ak je žiadateľom držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie,
e) ak ide o nadobudnutie vlastníctva zbrane kategórie B, odôvodnenie žiadosti podľa odseku 3; to neplatí, ak ide o žiadateľa o trvalý vývoz.
Druhy zbrane
a) palná zbraň je zbraň, ktorej funkcia je založená na okamžitom uvoľnení energie pri chemickej reakcii,
b) plynová zbraň je zbraň, ktorej funkcia je založená na okamžitom uvoľnení stlačeného vzduchu alebo iného plynu,
c) mechanická zbraň je zbraň, ktorej funkcia je založená na okamžitom uvoľnení energie nahromadenej mechanickým pôsobením,
d) expanzná zbraň je palná zbraň skonštruovaná výhradne na použitie streliva určeného do expanzných zbraní, vylučujúca použitie guľového náboja alebo náboja s hromadnou strelou s výnimkou nábojok s granulami,
e) expanzný prístroj je pracovný prístroj, v ktorom je primárnym zdrojom energie výbušná látka obsiahnutá v strelive do expanzných prístrojov, s výnimkou ručných upevňovacích zariadení s výbušnou náplňou a iných nárazových strojových zariadení podľa osobitného predpisu,41)
f) guľová zbraň je palná zbraň s hlavňou (hlavňami) na streľbu guľovými nábojmi alebo guľovými strelami, prípadne špeciálnymi nábojmi alebo strelami do guľovej zbrane,
g) broková zbraň je palná zbraň umožňujúca streľbu brokovými nábojmi s hromadnou alebo jednotnou strelou, prípadne špeciálnymi nábojmi do brokovej zbrane,
h) kombinovaná zbraň je palná zbraň s hlavňou (hlavňami) na streľbu s guľovými nábojmi (strelami) a s hlavňou (hlavňami) na streľbu s brokovými nábojmi (strelami),
i) krátka zbraň je zbraň, ktorej dĺžka hlavne nepresahuje 300 mm alebo jej celková dĺžka nepresahuje 600 mm, spravidla pri streľbe ovládaná jednou rukou,
j) dlhá zbraň je zbraň, ktorej dĺžka hlavne presahuje 300 mm alebo jej celková dĺžka presahuje 600 mm, spravidla pri streľbe ovládaná obidvomi rukami,
k) samočinná zbraň je palná zbraň, ktorej opätovné nabitie a napnutie bicieho mechanizmu prebieha v dôsledku predchádzajúceho výstrelu a ktorej konštrukcia umožňuje viac výstrelov na jedno stlačenie spúšte,
l) samonabíjacia zbraň je palná zbraň, ktorej opätovné nabitie a napnutie bicieho mechanizmu prebieha v dôsledku predchádzajúceho výstrelu a ktorej konštrukcia neumožňuje viac výstrelov na jedno stlačenie spúšte,
m) opakovacia zbraň je jednohlavňová palná zbraň so zásobovacím zariadením (zásobník, nábojová schránka), v ktorej sa vsunutie náboja do nábojovej komory, vytiahnutie a vyhodenie nábojnice a napnutie bicieho mechanizmu vykonáva ručným ovládaním záveru, alebo palná zbraň s viacerými nábojovými komorami, napríklad usporiadanými v otočnom valci (revolver),
n) jednovýstrelová zbraň je palná zbraň bez zásobníka alebo iného podávacieho zariadenia, pri ktorej sa opätovné nabitie vykonáva ručným vložením náboja do nábojovej komory, hlavne alebo nábojiska,
o) viacvýstrelová zbraň je palná zbraň bez zásobníka alebo iného podávacieho zariadenia s dvoma alebo viacerými hlavňami, pri ktorej sa opätovné nabitie vykonáva ručným vložením nábojov do nábojových komôr, hlavní alebo nábojísk,
p) historická zbraň je zbraň, ktorá bola vyrobená do 31. decembra 1890,
q) vojenská zbraň je palná zbraň, ktorá je vojenským materiálom podľa osobitného predpisu,42) s výnimkou zbraní označených civilnou overovacou značkou,
r) odpaľovacie zariadenie je zariadenie na odpaľovanie striel s reaktívnym pohonom alebo streliva s reaktívnym účinkom nábojky,
s) zbraň na športové účely je zbraň určená pravidlami športovej streľby pre národné a medzinárodné disciplíny,
t) zbraň na poľovné účely je zbraň určená na lov zveri odstrelom podľa osobitného predpisu,24a)
u) narkotizačná zbraň je zbraň určená na vystreľovanie špeciálnych striel obsahujúcich látky v tekutom skupenstve alebo plynnom skupenstve,
v) paintbalová zbraň je plynová zbraň určená na vystreľovanie striel so značkovacou látkou,
w) signálna zbraň je palná zbraň určená výhradne na používanie signálnych nábojov kalibru väčšieho ako 19 mm,
x) znehodnotená zbraň je zbraň, ktorá bola znehodnotená ustanoveným postupom,
y) airsoftová zbraň je replika zbrane vystreľujúca strely z plastu, určená na hru v teréne podľa príslušných pravidiel.
Dal som si tu namahu a dal ti tu citaciu zo zakona. ...a zvyraznil casti, ktore ta asi zaujimaju. Keby si bol velky vrtak, tak mozes pouzit aj druh, ktory som ti dal italic-om :)

Zo vsetkych moznosti odporucam pouzit kombinaciu "gulova zbran" a doplnit "kategorie B". Nemozes vediet, mozno pojdes kupit samonabijaciu pistol a nakoniec sa zalubis do revolveru, alebo nejakej kratkej opakovacky 8)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

caute, obciansky mi ukradli ale uz mam podanu ziadost o novy a tiez mam aj ten nahradny doklad a chcem si vybavit nakupko. staci mi k tomu to potvrdenie o OP alebo ta ziadost o novy OP a ZP? alebo musim pockat na novy? je potrebna obcianka aj na okrese kde sa zbran odhlasuje? je to uz davno a nepamatam si co kde potrebuju.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Myslim, ze budes musiet pockat na OP
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Neviem, čo je na nákupku nejasné. veď to treba vyplniť vo formulári - žiadne slohové úlohy. A tak ako k vodičáku potrebuješ OP tak ho potrebuješ k ZP. Náhradný asi nebude mať číslo, už si ho mal mať dávno vybavený!!! Čo Ti je dôležitejšie? (BTV - na nákupko nepíšeš typ, ale druh zbrane!)
Pekný deň!
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"