Postup získania ZP skupiny A

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Next napísal:... alebo to riskneš a budeš apelovať zákonom pri získavaní "áčka"
Tak toto je už zlé, keď je risk ak človek apeluje zákonom.
friendly_euclid

Príspevok od používateľa friendly_euclid »

Ahojte,

neviete prosím Vás ako je to dnes s cenou zbrojného preukazu ? Podľa portal.gov.sk je to 66€ (žiadosť 16.50€, skúška 49.50€) + nejaké tie poplatky u lekára ... . Je to tak správne ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ten článok kvôli ktorému vznikol tento topic je aktuálny, všetko platí.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Absolvoval už niekto presne tento postup?
- podanie žiadosti o sk. A
- policajt namieta
- zmena žiadosti na sk. B
- hneď po získaní ZP rozšírenie o sk. A
- policajt namieta
- odvolanie sa na zákon, že nie je dôvod nedať sk. A, ak už mám sk. B
- policajt je nútený súhlasiť a rozšíriť ZP o sk. A

Ak áno, mohli by ste presne popísať ako to prebiehalo? Aké boli argumenty policajta, čo ho nakoniec presvedčilo, atď.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Berserker: to ti podľa môjho názoru bude nanič, to bude prípad od prípadu iné...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

To je mi jasné, len by zaujímalo ako to prebiehalo.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Naovd vpohode, vsetko funguje ako napisane.

Som trosku vyhukany, lebo A+E+F zobrali bez akejkolvek obstrukcie, dokonca mi to pomohla pracovnicka vyplnit... Mila, usmiata, zevraj sa mi do mesiaca ozvu kedy mam prist na skusku. Terraz neviem ci som trafil super den, alebo co sa vlastne stalo XD
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Filip mozno pride z PZ, ze mas prist zdovodnit potrebu sk A ak to prebehlo takto jednoducho. Zivnostensky si dokladal ? Popripade nemas s.r.o. ?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Tak ako hovorí BKSL .. odkiaľ si ináč Filip?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

BA 1 - stare mesto, Som konatelom v srocke, dal som im aj posudok od cvokara... Vsak uvidime, mam este par potvrdeni do zalohy ak by chceli dodatocne zdovodnovat.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

No tak pokiaľ si konateľom v s.r.o, tak je to asi jasné :)

uč sa na skúšky :)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

Mam s pred rokov rovnaku skusenost ako Filip , BAI pracovnicka ochotna a v pohode.

Edit: nepodnikam, nie som konatelom. Vydavanie A len podnikatelom je nezmysel. Kto je viac v ohrozeni: krajcirka zivnostnicka alebo zamestnanec poistovne riesiaci podvody napriklad?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Samozrejme ze A len podnikatelom je blbost, ale naozaj to vyzera tak ze ak clovek ma zivnost abo firmu tak to ide omnoho lahsie. (tymto rozhodne netvrdim ze si ju treba spravit koli Acku... stale si stojim za tym ze je to hovadina).

Jednoducho vyzerala ta pracovnicka ako automat... ja: AEF, ona: mate papiere na AE? ja: vypis z orsr a potvrdenie klubu ona: vinikajuce... Ked si Acko vybavoval otec (bol v tedy u armady) ktoremu sa vyhrazali, tak na PZ snad aj prespaval.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Filip napísal:Jednoducho vyzerala ta pracovnicka ako automat... ja: AEF, ona: mate papiere na AE?
Ten automat treba opraviť. Na A netreba žiadne papiere. :roll: Keby si jej povedal, že na A nemáš nič okrem žiadosti, tak ten automat asi vyhodí "does not compute".
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Som si podaval ziadost na A, u policajta na ktoreho su len staznosti ze nechce davat sk A. K ziadosti som dolozil zivnostensky list a bolo ani slovka nemukol. Myslel som ze ked mam 25 bude ajtak vymylat :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"