Postup získania ZP skupiny A

inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

poprosim ked som si dal žiadost na rozširenie na A skp. kolkoma ma
organ na rozhodnutie 30 alebo 60dni
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mlok917: nuž možno ma niekto poučí o nejakom všeobecnom zákone o lehotách, ale zákon 190/2003 ani vyhláška 555/2003 toto neriešia, nie je tam písaný žiadny konkrétny čas.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

spravny poriadok.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Luke: toto?

"§ 49
Lehota pre rozhodnutie

(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.

(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť."
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ano, tymto sa vseobecne spravuje konanie, ak to konkretny zakon v konkretnej veci neupravuje inak.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja som robil ZP pre zmenu v zakone, mal som perkusak a musel som dorobit ZP. Radit som sa nemal s kym tak som ziadal B. Ked som uz mal a isiel na strelnicu tam mi vraveli, ze preco som nedal A, tak som po cca 2 mesiacoch ziadal zmenu. Nebol to ziadny problem (som zivnostnik) akurat ma pani na evidencii (este si ma pamatala zo skusok) sprdla, ze co som to nedal hned mohol som usetrit na poplatkoch.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

tymto vas odelenie dokladov BA... zmisle parag. 18od.1, 3 zakona č.71/1967 o spravnom konaní v platnom znení upovedomuje o začatí konania o zamieetnuti žiadosti o rozširenie zbrojneneho preukazu.

podla parag. 33.ods 2zakona č.71/1967zb. o spravnom konaní v platnom znení je spravnny organ povinný dat účasnikom konania a zučastnenym osobam možnost,aby sa pred vydanim rozhodnutia mohli vyjadrit k jeho podkladu i k sposobu jeho zistenia, pripadne navrhnut jeho doplnenie. Uvedaný ukon Vas žiadam vkonat do 3dní odo dna doručenia tohoto uvedomenia

poučenie : nie je povinostov účasnika konania dostavit sa k oboznameniu sa s podkladmi, ale ide o zakone pravo. ak sa z akehokolvek dovodu k oboznameniu sa s podkladmi nedostavíte, bude spravny organ postupovat dalej bez Vašho pripadneho vyjadrenia pripomienok a navrhov.




presne znenie
a či včul idem tam v pondelok
:cry:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Takže oni začali konanie o zamietnutí žiadosti o rozšírenie ZP? To je celkom zaujímavé. Sa mi páči, že to nie je robené štýlom že to zamietnu a potom sa môžeš odvolať, ale ešte pred zamietnutím sa môžeš k tomu vyjadriť. Len neviem či to v tomto prípade pomôže. Každopádne prajem veľa šťastia pri argumentácii.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ale oni by nemali nic zacat... Mlok podal normalnu ziadost a zacal konanie o rozsierenie zbrojneho preukazu... vysledkom moze byt vyhovenie alebo zamietnutie s odovodnenim... a nie ze sa zacne nove konanie o zamietnuti ziadosti o rozsirenie ZP, kde okrem ineho samotny nazov konania dopredu oznamuje vysledok
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Lord,
Hej, je to na hlavu. Ja to chápem tak, že oni sa rozhodli žiadosť o rozšírenie zamietnuť. Ale pred tým ako to môžu urobiť ťa musia upovedomiť aby si sa k tomu mohol vyjadriť. To je podľa mňa pozitívne, lebo inak by poslali iba oznámenie o zamietnutí, a potom by sa mohlo podať odvolanie.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ja by som mozno skusil poziadat o pisomne vyjarenie preco zamietli.
tipujem ze to bolo nepreukazanie potreby nosi.
V takom pripade ale musia dat ze preco je to tak. konkretne fakty, v ak daju fakty, mozes vyvracat, ak nie, mozes skusit svojvolu.
Nie som pravnik, ale povedal by som ze dovod: "lebo policajt vyhodnotil ze nosit nepotrebujes" je (alebo aspon by mal byt) velmi lahko napadnutelny.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Pokial si dobre pamatam, tak este nikomu nedali pisomne vyjadrenie o zamietnuti - v mojom pripade iba zmazali na tlacive pismenko A aj to po viac ako mesiaci...takze pozor na nespravne rozhodnutia pod tlakom moci.

Voci pisomnemu rozhodnutiu sa da pisomne odvolať a musia to prijať, ak to nezmenia tak by to mali rovno poslat na oddelenie na krajske riaditelstvo PZ. (zakon o spravnom konani 71/1967 :D § 53...)
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

vzdal som to serem nato
nebolsi dobiti namaž živnost nemaš potvrdenie od zamesnavatela
niesi ohrozeny nemaš narok. nepodalsi tresne oznamenia.
nie si policajt

asi sa pojdem prejst do parku janka krala možno to vyde a niektoma napadne, doboda..... grrrrrc smajlik


a to som dal potvrdenie od znameho že mu prevažam majetok finančnu hotovost.....
bohužial niejeto na trvali pracovny uvezok ale na dohodu......
asi chyba .....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nevzdávaj to, to je to čo oni chcú. Ty si predsa v práve! Keď už máš béčko môžeš argumentovať tým čo som písal v danom článku na ktorý som odkazoval. Zákon nehovorí nič o tom, že na skupinu A treba lepší dôvod ako na skupinu B, ak ti to zamietli, chci to písomne, ak to máš písomne, odvolaj sa, nedovoľ im vyhrať keď si v práve.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Ked si si uz zaplatil,ziadaj aspon pisomne vyjadrenie...ak nie,po mesiaci staznost pre nedodrzanie lehoty na rozhodnutie...keby som neziadal aj dalsie skupiny tak to riesim takto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"