Postup získania ZP skupiny A

Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Tymto by som chcel nadviazat na moj post z 9.3. o podani ziadosti o ZP a podakovat ludom z fora ako aj vsetkym autorom navodov z LT kedze dnes som presiel skuskou a zajtra si mam prist po moje A+E+F :) Este raz vdaka!
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sme radi, že si rád :wink:
Nech ti dobre slúži.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Tak som sa dlho netesil... dnes som si po tie papiere isiel a zistilo sa ze system sa pri zadani mojho trvaleho bydliska takpovedziac zruti, takze mi nemaju lajstro ako spravit :/

Som zvedavy kolko budem cakat kym si to opravia... akoze naozaj mam chut kopat do dacoho XD

Poznamka pre ostatnych ziadatelov... ak mate trvale bydlisko na obec, a za "bydlisko" v zmyzle zakona o zbraniach a strelive si urcite adresu prechodneho bydliska, tak samotne vydanie zatial evidentne nie je :/
eager_lalande

Príspevok od používateľa eager_lalande »

cavte,dnes som bol na OR PZ u nas vo zvolene,mam B-cko a po precitani celeho blogu som sa rozhodol ze aj ja poziadam o A-cko.nechceli nic,len kolok 16,50e a zdovodnenie a s tym mam problem:ako som cital vo vasich komentoch,pre mna je prechodne jedine to ze si najdem niektoho kto mi potvrdi za mu prevazdam peniaze,mam takych dvoch,ale chcel by som sa spytat ci mi neviete pomoct s formou. Aku ma mat formu to potvrdenie? pracovnicka mi este poradila ze pri ziadosti mam poziadat aj pri prevoze,ze chcem ja A-cko na svoju ochranu,nie na ochranu penazi.prosim moze mi dat nejake typy ako by malo to odovodnenie vyzerat?dakujem.milan
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak majú chlapíci firmu, vypýtaj to na hlavičkovom papieri. Ak nemajú hlavičkový papier, tak im ho vyrob v počte aspoň dva kusy (Do hlavičky písanej iným typom písma napíšeš meno firmy, jej formu a sídlo/adresu, prípadne aj telefónne číslo). Samotné potvrdenie budeš koncipovať tak ako je bežné pre úradnú korešpondenciu. Do zdôvodnenia potom napíšeš, že XY, konateľ firmy ABC potvrdzuje, že ty, YZ (nar. dd.mm.yyyy v Hornej Dolnej), zvykneš asistovať pri prevoze väčšieho finančného obnosu, resp, že ten prevoz sám realizuješ. Fantázii sa medze nekladú, len nech sa to tvári pokiaľ možno oficiálne.
Vľavo do 3/4 listu napíšeš kedy a kde bolo potvrdenie napísané (dd.mm.yyyy v Hornej Dolnej) a vedľa toho pôjde vpravo podpis konateľa XY, ideálne v podobe vlastnoručný podpis a pod nim podpis tlačený s uvedením funkcie.
Takéto potvrdenie priložíš k žiadosti (úradné tlačivo, ktoré dostaneš na OR PZ), pričom v žiadosti uvedieš len ten obligátny dôvod: "Na ochranu života, zdravia a majetku."

Napadá mi ale, čo by sa tam mohlo zmršiť, že by sa dotyčný príslušník začal pýtať, aký právny vzťah je medzi tebou a konateľom XY, keď teda prevážaš jeho hotovosť a či môžeš doložiť aj ten (napr. že si zamestnanec, alebo že prevoz vykonávaš externe na základe dohody, atď.). Ale potom kontruj, že ty si priniesol to, čo žiadali a si nepríjemne prekvapený, že teraz od teba žiadajú zase ďalšie a ďalšie veci a nech ti rovno ukážu, kde v zákone je vôbec písané, že príslušník od teba môže pýtať vôbec toto potvrdenie, nieto ešte ďalšie dokumenty...

P.S.: Držím palec.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

v akom pravnom vztahu si s typkami? Si zamestnanec?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nie je Zvolen jeden z tých benevolentných, kde stačí "ochrana osoby a majetku"? Aby si zbytočne nevyrábal zbytočnosti. :)
eager_lalande

Príspevok od používateľa eager_lalande »

cafte,dakujem za rady. neviem ci je zvolen prisny alebo nie,na ododeleni mi povedali ze je prisny,ale to s tym prevozom penazi ste mi vnukli vy a pracovnicka PZ(inak mlada a celkom sympaticka) mi to odobrila,len ze sa akoze bojim o seba nie o prachy.este skusim zistit z vnutra PZ(moja byvala spoluziacka tam robi,tak rozmyslam ze sa skusim popytat,len aby som nezmutil cistu vodu...To s tou poziadvakou na pravny vztah by ma zaskocilo,asi by neobstalo,ze to robim len tak pre dobry pocit.babo rad.
buduci tyzden si idem po HK P2000 a ked mi ho budu zapisovat,chcel som odovzdat aj tu ziadost o A,ci myslite ze by som mal chvilku pockat.teraz zbran nemam,pred casom som predal a dlho som vahal co kupit.dik.m.
eager_lalande

Príspevok od používateľa eager_lalande »

Lord_Summoner_sk napísal:v akom pravnom vztahu si s typkami? Si zamestnanec?
... ,len kamarat. Jeden kamos asi pride o zbrojak kvoli konfliktu s byvalym partakom a on vozi dost vela penazi z kavomatov,chcel aj svoje zbrane docasne napisat na mna,aby ich nemusel predavat.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

neviem ake su dovody na stratu ZP u tvojho kamarata, ale nech ich da policajtom do uschovy, nemusi ich na teba prepisovat, je to za poplatok, ale da sa tak predist buducim problemom

robis to dost unahlene, napriklad s tym HK, zbytocne si ho kupujes teraz, potom ked budes mat A-cko, budes musiet zas menit kartu zbrane, par mesiacov staru
eager_lalande

Príspevok od používateľa eager_lalande »

Lord_Summoner_sk napísal:neviem ake su dovody na stratu ZP u tvojho kamarata, ale nech ich da policajtom do uschovy, nemusi ich na teba prepisovat, je to za poplatok, ale da sa tak predist buducim problemom

robis to dost unahlene, napriklad s tym HK, zbytocne si ho kupujes teraz, potom ked budes mat A-cko, budes musiet zas menit kartu zbrane, par mesiacov staru
To mi je jasne,ale asi by bolo dost blbe poziadat o Acko ked nemam ziadnu zbran v drzbe.Ja som sa rozhodol poziadat o Acko na podnet z tohto blogu,prislo mi to ako dobry napad,ale zbran som chcel kupit uz dlhsie.kym som vybral co by mi seklo do ruky ,dal dokopy prachy a este ani cena nie je zla,tak by bola skoda to nevyuzit. a je asi aj potrebne mysliet aj na moznost ze mi to Acko nedaju.bol by som vemi sklamany ,ale nic nove pod slnkom.uvidime.neviem ci tam toho kamosa spomeniem,lebo mu chcu zobrat zbrane za to ze vyfackal byvaleho obchodneho partnera.To s tym napisanim na mna je asi dost dobra blbos ,ze? On by to rad preto ,aby mohol teda spolu somnou chodit na strelnicu.........zase haluz,to je asi v rozpore zo zakonom,on by asi potom nemohol strielat ani na strelnici,...dik.caf.

edit Panzer: necituj predchádzajúci príspevok!
eager_lalande

Príspevok od používateľa eager_lalande »

co by ste povedali na taketo znenie odovodnenia,co som vypotil:

Hlavným dôvodom je ochrana osoby,rodiny a majetku.

zvysok som vymazal aby ste sa mi uz tolko nesmiali,vy vtipkari.ale aspon som vas pobavil,to je pozitivum... :lol:
Naposledy upravil/-a eager_lalande v 04 Aug 2011, 09:39, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

1. ziadat o udelenie ZP skupiny A bez drzby/vlastnictva zbrane je uplne normalne
2. odobratim ZP nie je udeleny zakaz strelby na strelici - ak budu zbrane na Teba, tak v tvojej pritomnosti moze strielat
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Minuly mesiac som bol na policii a pytal som sa len tak zo co poterbujem na ZP A. Policajt bol prijemny, velmi pro-gun a spytal sa co robim. Povedal som muc o robim . Policajt odvetil ze no super, tak to je nebezpecne - ak to donesiem potverdene tak mi dovod schvalia.
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 22 Aug 2011, 17:17, upravené celkom 4 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Lukee1811: posielam súkromnú správu
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"