Postup získania ZP skupiny A

inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Lukee1811, co mas v pracovnej zmluve? Ak tam mas napisane obdobne veci, vklude im, v retusovanej verzii, daj tu
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Lord Summoner, dikes skvely napad.
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 17 Aug 2011, 08:40, upravené celkom 1 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

inak, co si mam predstavit pod retusovanou verziou?
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 17 Aug 2011, 08:41, upravené celkom 1 krát.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

retusovanou som mal na mysli prave mzdu, alebo benefity, skratka je to na tebe, ich ostatne veci zaujimat nemusia... ci zatelefonuju tazko povedat... mozne to je
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Jack napísal:Ja viem, že iný kraj - iný mrav, ale mne, ak si ešte správne pamätám, odporučili napísať na žiadosť len tú stručnú formuláciu podľa zákona. Zvyšok, teda podrobnejšie odôvodnenie, samozrejme naformulované patričným štýlom - úradným - na zvlášť papier, ktorý by sa tiež mal svojou formou tváriť ako oficiálna korešpondencia.
Ja som mal presne opačnú skúsenosť v TV. Keď som po prečítaní relevantných častí fóra podával žiadosť o sk. A, som tam len napísal tú stručnú formuláciu podľa zákona a zdlhavejšie vysvetľovanie som podal policajtovi ktorému som žiadosť dával. On mi povedal, že nech všetko čo som mu povedal napíšem pekne priamo do žiadosti, ak treba môžem písať aj na druhú stranu papiera. Takže som to tak aj spravil a žiadosť mi zobral s tým, že do mesiaca príde pozvánka na skúšku.

Inak ten policajt na oddelení v TV bol zatiaľ najlepší policajt som ktorým som sa kedy stretol. Bol v nejakej vedúcej pozícii, napriek tomu si zachoval naozaj korektný prístup ku mne ako bežnému občanovi, netváril sa ako majster sveta, proste tak by som si predstavoval policajta.

Vo všeobecnosti som zatiaľ mal najlepšie skúsenosti s policajtmi na úseku zbraní, v TV aj DS.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

zdravím vospolok...
možno som veľmi naivný, ale nestačilo by pánom policajtom moje čestné prehlásenie, že ZP supiny A potrebujem na "ochranu svojej osoby, rodinných príslušníkov a majetku" niekde mimo domova, napr. na chate...
viem je to len forma, ale čestné prehlásenie má svoju právnu váhu aj pri iných postupoch...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Nestačilo. To čo píšeš do žiadosti je tiež istá forma čestného vyhlásenia, keďže ju osvedčuješ podpisom a je datovaná.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Jeden nemenovaný človek podobné čestne vyhlásenie dal...a to v jednom čo sa týka zbraní velmi nehostinnom prostredí na zapade slovenska ....zobraté bez akých kolvek namietok (je pravda, že k tomu pomohol pomerne nekompromisny postup, kedy predchadzajuca žiadost bola hnaná až na Krajske riaditelsto....kde slávnoste našli vyhovorku že preukazanim potreby pri Bčku je občiansky preukaz) takže pri Ačku išlo automaticky čestné vyhlásenie že sa osoba pravidelne zdržiava mimo miesta trvalého bydliska bez udania konkretneho miesta...tudiš nie je možne si zabezpečit ochranu života zdravia majetku ináč, ako ZP Sk A ...
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

tiež som vo svojej úvahe vychádzal z rovnakého základu, nakoľko na B nie je potrebné nič zdôvodňovať...
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Potvrdzujem že najdôležitejšou podmienkou pre získanie skupiny A je odhodlanie. (zákon je na našej strane)
Môj bližšie nešpecifikovaný rodinný príslušník prejavil záujem o Áčko. Po vlastných skúsenostiach (ach to Záhorie) som ho inštruoval a viedol jeho kroky. Po odvolávaní a behaní po okresnom aj krajskom mu po asi dvoch mesiacoch podával príslušník do ruky nový ZP s vyznačenou skupinou A. Ten istý príslušník (inak vedúci oddelenia) mu v počiatku oznámil známu frázu o internom predpise a že Áčko mu on nedá.
A z vyjadrenia k odvolaniu na krajskom vyberám jednu frázu: ...obvodné oddelenie konalo mimo rámec svojich právomocí (tak nejako, už si to nepamätám presne, môžem pozrieť na tom lajstre ak by niekoho zaujímalo). Nabádal som ešte svojho bližšie nešpecifikovaného rodinného príslušníka k podaniu TO o zneužití právomoci verejného činiteľa (viac zo srandy ako vážne) ale bol zjavne rád že už má Áčko a pre vyčerpané odhodlanie nechcel už nič riešiť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

pif paf:
Bolo by možné hodiť sem scan toho vyjadrenia KR PZ? Samozrejme bez osobných údajov.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

yarco:
Samozrejme, ale skorej ako vo štvrtok sa k tomu nedostanem, potom to ofotím a zavesím sem na to link.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

pif paf napísal: ... A z vyjadrenia k odvolaniu na krajskom vyberám jednu frázu: ...obvodné oddelenie konalo mimo rámec svojich právomocí (tak nejako, už si to nepamätám presne, ...
Ako som už písal - nepamätal som si to presne. Bolo to napísané presne takto: ... Postupoval v tomto prípade nad rámec zákona o zbraniach a strelive. ... (tretia strana, podtrhnuté červenou)
Čo v skutku vyznieva ako potvrdenie o porušení zákona. Kompletný skan rozhodnutia o odvolaní z Krajského riaditeľstva voči Okresnému riaditeľstvu je nižšie: (ak by niekto nevedel ako zväčšiť zmenšený náhľad fotografie, tak mi napíšte súkromnú správu a nie tu do fóra)
prvá strana
druhá strana
tretia strana
Tu je najdôležitejšia časť, kde Krajské riaditeľstvo okrem iného píše:
... Ustanovenie zákona o strelných zbraniach a strelive bližšie nešpecifikuje, čo sa rozumie pod pojmom preukázania potreby držania a nosenia zbrane a streliva. (tretia strana, ohraničené zelenou) V čom potvrdili moju dávnejšiu domnienku, ktorej som sa držal že takáto interpretácia zákona znamená len toľko že žiadateľ o zbrojný preukaz skupiny A nemusí spĺňať žiadne špeciálne podmienky (podnikateľ, väčší obnos peňazí, obeť trestného činu, atd.) jednoducho stačí len chcieť a preukázať potrebu asertívnym a odhodlaným jednaním na vyššej intelektuálnej úrovni pri konfrontácii s orgánom.
Pridávam ukážku takéhoto jednania:
zápisnica
A ešte jedna perlička, bez komentára:
odvolanie Okresného riaditeľstva

Cenzúra na oskenovaných dokumentoch je tak markantná, lebo nechcem nikomu dávať kompletný "návod pro blbce", nedožadujte sa ho ani súkromnou správou, to čo som sem dal úplne stačí ak máte na to preukázať potrebu nosenia zbrane a streliva pred orgánom.

A ešte oznam pre orgány monitorujúce toto fórum: Prehlasujem (nie čestne) že fotografie sú vytvorené neznámou treťou osobou kompletne v grafickom editore za účelom názornej ukážky priebehu konania o vydanie zbrojného preukazu skupiny A. A nie sú založené na skutočných podkladoch.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

pif paf, neviem kto si a odkial to beries, ale to o tom vyjadreni k odvolaniu, ze je ucelove a neopodstatnene ma fakt rozosmialo :lol:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

pif paf
Ak som správne pochopil:
- Podal si žiadosť o rozšírenie ZP z B na A.
- Začali správne konanie o zamietnutí s tým, že do 7 dní môžes svoju žiadosť doplniť, doložiť podklady, atď.
- Povedal si im, že nič k žiadosti nedoložíš, že podľa teba splňuješ zákonné podmienky. Vtedy sa spravila aj zápisnica.
- OR PZ ukončilo správne konanie, žiadosť bola zamietnutá.
- Odvolal si sa na kraj.
- OR PZ poslalo na kraj stanovisko k tvojmu odvolaniu, kde ho označili za "účelové a neopodstatnené".
- Kraj rozhodol v tvoj prospech.

Dobre som to poskladal? :)

Prečo je zápisnica o odňatí ZP? :shock:
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 10 Okt 2011, 16:35, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"