Postup získania ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Uz sa to tu niekde preberalo, nie, nie je to dovod na vratenie ZP, nemas to ani medzi moznostami na Zanik platnosti ZP (§25), ani medzi dovodmi na Odnatie ZP (§26). Otazne je co po vyprsani platnosi ZP…
unik421
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa unik421 »

Neislo mi o stratu zamestnania, ale ze stratou zamestnania by peciatka stratila platnost. Az teraz som si vsimol ze v zakone nic o strate oddovodnenia nie je, neviem preco som si to myslel, dik.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

otazocka ak mi prijali zisdost o sk A je sanca, ze mi to este pred skuskou pripadne po nej mozu zamietnut a "nanutit" Bcko ?
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

to len prijali žiadosť.... môže ti prísť zamietavá odpoveď, alebo čokoľvek... u nás je možné všetko...
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Keď som robil ja zbrojak tak jednému chalanovi co si robil A povedali po skúške že buď zoberie B alebo ništ. Nakoniec zobral B a stým že neskor požiada o rozšírenie.... to už neviem ako dopadlo... V každom prípade, kým ti po ústnej skúške nepovedia ok máš to splnené a dáme ti A a dôjdi si vtedy a v tedy po ZP môže sa ešte furt dačo pototo.
thrash napísal:otazocka ak mi prijali zisdost o sk A je sanca, ze mi to este pred skuskou pripadne po nej mozu zamietnut a "nanutit" Bcko ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vzor vyzerá asi tak: ja, meno, narodený, r.c., čestne vyhlasujem, že....

Ma udivuje na aké veci sa tu pýtate občas. Za mojich čias ani Google nebol ale takéto veci že vzor sme veselo vedeli vyhľadať na altaviste ap.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

dnes som bol podat ziadost na rozsirenie ZP na A, z B,E s odovodnenim: ochrana zivota, zdravia a mjetku.
samozrejme ze to zacalo tym, ci som podnikatel, ci som bol napadnuty a mam o tom nejaky zaznam. ked som povedal ze nie som, nemam, tak mi povedali ze nemam narok na Acko. odvolaval som sa na zakon 190/2003, ze tam nic take nie je napisane, tak mi ukazali nejake nariadenie z roku 2004, kde mali napisane, ze ako odovednenie je napriklad: podnikatel, napadnuty, v zlozkach, ... tak som sa opat odvolaval na zakon a vtom mi povedali, ze okrem zakona musim vediet aj dalsie veci. stal som si za svojim, ze nariadenie nemoze byt nad zakon. ziadost zobrali s tym, ze mi ju zamietnu, lebo ze nemam odovodnenie a ze ho mam na mieste doplnim. dozadoval som sa pisomneho zamietnutia, ale ze na to nemam narok. ze ma vyzval ustne a ja mam doplnim. 2min. "hadka" ze to chcem pisomne. nasledne si papiere zobrali s poznamkou: "chcete si s nami dopisovat, budeme si". ocakavam list ze mi ziadost zamietnu.

dufam, ze sa mi tu potom podari najst niekoho kto mi s tym pomoze.

dakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Žiadosť si rozšír o sk. F ZP.

V akom okrese si to žiadal?
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

preco o F (držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely)?

v Poprade
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

je tu kopec navodov ako naplnit ocakavania ORPZ useku ZaS pri ziadosti o ZP-A, staci si precitat. Mozno som tu aj nejake osobne popisal, resp. potvrdzoval. Vsetkym mojim trom znamym co robili po mne ZP som v zmysle regulernych informacii poradil a dostali ZP-A, pritom kazdy v inom okrese nez moj. Skoda a zbytocne bolo eskalovat situaciu do tohto stav a zle sa zapisat. :?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dovod na skupinu F tu uz bol tiez rozoberany zlava, zprava. Okrem toho, ze si mozes uchovat nejake strelivo na ktore nemas zbran, tak v pripade straty clenstva v sportovom klube nemusis hned davat dlhe zbrane do uschovy.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

ahoj,

dnes mi prisla vyzva aby som odstranil nedostatky ziadosti. ziadost som podal 23.4.2018, mne to poslali 24.4.2018 (peciatka na obalke) a nedostatky mam odstranit do 30.4.2018 :-D.

vieme mi s tym niekto pomoct?

dakujem
Prílohy
scan.jpg
xcapi
prispievateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa xcapi »

Co si uviedol ako dovod?
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Ochrana zivota, zdravia a majetku.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Z toho lajstra co Ti poslali je patrne ze PZ vnima nosenie zbrane ako nieco co sa zaklada na nejakej POTREBE a nie uplatnovani si nejakeho PRAVA (v com ja osobne nevidim problem - pretoze niesme v USA).
Chceli to aj po mne a tak som im tam (pre istotu) uviedol tie dovody rovno tri. Tri preto, aby som o Acko neprisiel ak by sa im niektory (z)nepacil, alebo by casom pominul. Ktore to boli sem rozpisovat nebudem, nakolko kazdy by mal do ziadosti uvadzat tie svoje "vlastne".
- inak nerozumiem preco po Tebe pozaduju v pisomnej podobe kopie vlastnych rozhodnuti (trestne oznamenia, atd..). Mal som na terase zlodeja, nenahlasoval som to lebo som ho vyhnal ale to este neznamena ze sa skutok nestal..
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"